• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Chemia Farby akrylowe HATAKA do PKP VOL.1

Stroju

Znany użytkownik
Reakcje
447 2 0
#21
KIedyś jak malowałem Vallejo to faktycznie ich powłoki były gumiaste, i dopiero po ok tygodniu uzyskiwały twardość. Co do Hataki to wiem że teraz wypuścili serię pomarańczową i są to (podobno) farby w stylu bardziej Gunze serii C, czyli akryle nie wodne a celulozowe i zachowują się dużo lepiej w aerografie niż ich oryginalna linia, która dla mnie była bez szału ale też nie kiepska, oceniłbym ją jako lepszą od Vallejo air, ale trochę gorszą od akryli AK Interactive (czy Ammo Mig, to to samo). Szczyt dla mnie to cały czas Tamyia i Guzne C, obydwie rozcieńczane Leveling Thinnerem, jeśli chodzi o jakość malowania i wytrzymałość powłok nie mają sobie równych, szczególnie Gunze C, dobrze położniej nie da się oderwać od plastikowego modelu nawet bez podkładu. Lifecolorami np nie lubię malować ale z drugiej strony są niezbędne dla mnie przy patynowaniu taboru (za głęboką matowość), w pancerce się raczej bez nich obchodzę.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Techniki modelarskie 0
Techniki modelarskie 18
K
Techniki modelarskie 14
Techniki modelarskie 5
Techniki modelarskie 18

Podobne wątki