• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Malowanie Farby a niskie temperatury 0 stopni i mniej

Tobi111

Użytkownik
Donator forum
Reakcje
37 5 0
#1
Koledzy pytanko bo nie mam doświadczenia chcę zakupić kilka farb Vallejo (ale to chyba dot. wszystkich producentów ) czy w transporcie w niskich temperaturach 0 stopni i mniej nie stanie się z nimi cuś ???
 

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.384 71 3
#2
Wpisz w googla "vallejo karta produktu". W jednym z sugerowanych wyników powinien sie pojawić stosowny plik pdf.
Cos koło 59 strony zaczyna się część polskojęzyczna. W warunkach magazynowania jest zakres temperatur od 5 do 30 stopni... więc podejrzewam, że może być problem..., choć sklepy sie raczej jakoś przed tym chronią...

Pozdrawiam,...
 
OP
OP
Tobi111

Tobi111

Użytkownik
Donator forum
Reakcje
37 5 0
#3
No tak ale to chyba chodzi o malowanie użytkowanie ale licho nie śpi nie wiadomo bo to jest na bazie wody jak to zamarznie w transporcie u mnie rozmarznie czy coś się nie pochrzani w farbie lepiej odpuszcze poczekam jak będzie cieplej i kupie
Pozdro Tomek
Dzięki za info
 

TPR

Nowy użytkownik
Reakcje
7 0 0
#6
Raczej nie będzie żadnego problemu. Zamawiałem ostatnio kilka farb Vallejo (przy temperaturach zewnętrznych do -6 w nocy w miejscu mojego zamieszkania) i po rozpakowaniu paczki zamarznięte nie były.
Myślę, że przy obecnych temperaturach, różnica między temperaturą zewnętrzną a temperaturą wewnątrz "środka transportu" (i wewnątrz paczki - sprzedawca owinął farby w gąbkę) jest taka, że nic im nie grozi.
Niemniej ja nie czekałem z odbiorem paczki z paczkomatu bo ten izolacji cieplnej nie ma żadnej - pojechałem po nią od razu po otrzymaniu info, że paczka jest.

Mam nadzieję, że to pomoże przy pojęciu decyzji.
Pzdr.
TPR
 

śledź

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.692 58 9
#8
Ja dostałem dziś moje vallejo farby. Nie mieszkam co prawda w PL ale w DE na Bawarii Berchtesgadener Land czyli centralnie w górach zima jest ale farby przyjechały w postaci płynnej, ciepło zapakowane. Nie martwiłbym się raczej o towar.
 

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.469 12 6
#9
Pytanie do malujących, kupiłem białą matową farbkę Rewela, Z powodu zawirowań w pracy farbka przeleżała nieotwierana w pudełku w ogrzewanym pomieszczeniu przez 3 lata, po otwarciu i wymieszaniu zauważyłem że kolor nie jest już biały, tylko kremowy. Czy mogła nabrać takiego koloru ze względu na tak długi okres nieużywaniastarości?.
 

KoVaL

Znany użytkownik
Reakcje
2.477 56 5
#10
Jasiu jak najbardziej ,choć po dokładnym wymieszaniu kolor powinien powrócić ,często pigmenty osiadają na spodzie i trudno jest je ruszyć.
A co tytułu tematu ,moje doświadczenia z emaliami różnych producentów wskazują ,że jest coś na rzeczy i starałem się nie kupować zimą i wiosną , bo jakość była gorsza.
 

Magic

Znany użytkownik
Reakcje
4.447 31 4
#12
Jeśli to farba wodna to nie zrobiłoby się tak, przynajmniej moja farba do aerografu stoi nieużywana właśnie już ze 3 lata, ale to farba artystyczna, do artystycznego malowania, natomiast jeśli jest na rozpuszczalnikach to się robi, rozwarstwiają się i właśnie ten lakierowy dodatek jak wyjdzie z farby jest taki żółtawy. Nawet litrowa olejna po jakimś roku tak się rozwarstwi tyle, że pewnie mocniejsza jest i po rozmieszaniu na nowo nie będzie to tak zauważalne ze względu na pojemność.
Z pozdrowieniami.
Maciek "Magic"
 
OP
OP
Tobi111

Tobi111

Użytkownik
Donator forum
Reakcje
37 5 0
#13
Wracając do tematu zamarznięcia farby w transporcie
Właśnie otrzymałem e-maila od Vallejo z Barcelony z fabryki w sprawie niskich temperatur a wpływu na ich produkty z działu farby

Buenos días,
Gracias por contactarnos y el interés en nuestros productos!
Nuestras pinturas pueden soportar hasta dos ciclos de congelación.

Un cordial saludo,

Glòria Orpinell
Sales & Customer Service Department
info@acrylicosvallejo.com

tłumaczenie :

Dzień dobry,
Dziękujemy za kontakt i zainteresowanie naszymi produktami!
Nasze farby mogą wytrzymać do dwóch cykli zamrażania.
Serdeczne pozdrowienia,


Glòria Orpinell
Sales & Customer Service Department
info@acrylicosvallejo.com

To by było na tyle w temacie może się komuś przyda ta informacja
Pozdro Tomek
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Techniki modelarskie 0
Techniki modelarskie 18
K
Techniki modelarskie 14
Techniki modelarskie 5
Techniki modelarskie 18

Podobne wątki