• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

H0 Familok reanimacja...

zepfot

Znany użytkownik
GGM
Reakcje
443 0 1
#1
Czas rozpocząć nowy stary projekt.
Dawno temu rozpoczęty familok, pozostało z niego nie wiele.
IMG_20200601_184501.jpg
Co widać na zdjęciu.
Założenie jest mniej więcej takie aby od nowa pomalować cegłę dorobić okna, zrobić częściowe wnętrze, wyposażyć oświetlić...
Zobaczymy co wyjdzie.
 

SU45-034

Aktywny użytkownik
Reakcje
774 78 3
#2
Znam budynek, sam kiedyś taki rzeźbiłem. To jest budynek dworcowy. Ciężko stwierdzić, czy można zaadaptować na familoka. Chyba bardziej na nieczynnej linii. Ja robiłem metodą Draculi opisywaną lata temu na łamach KMiD. Stare piękne czasy... W każdym razie życzę powodzenia!
 
OP
OP
zepfot

zepfot

Znany użytkownik
GGM
Reakcje
443 0 1
#4
To jest Faller ale standardowy nie z czasopisma.
Nie jest to budynek strikte dworcowy a administracyjny czyli defakto coś ala biura kolejowe przy dworcu.
Tymczasem cegła wstępnie podmalowana.
Oraz powstają "wewnętrzne części ścian"
IMG_20200601_211508.jpg
 

maciekk

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.347 10 0
#6
Jaki użyłeś kolor bazowy ?

Temat ,, cegła „ to temat rzeka... niestety dobrze zrobić ceglany budynek to masa roboty.
 
OP
OP
zepfot

zepfot

Znany użytkownik
GGM
Reakcje
443 0 1
#7
Maćku pomijając wcześniejsze malowanie cegieł, wczoraj wieczorem jako bazy użyłem vallejo...
IMG_20200602_141409.jpg IMG_20200602_141348.jpg
Nakładany metodą "suchego pędzla".
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:

404W

Znany użytkownik
Reakcje
516 21 0
#13
WOW, na pierwszy rzut oka pomyślałem, że to zdjęcie z jakiejś śląskiej ulicy.
I to jest to: zmiana ram okiennych, z "urzędniczych" na normalne, zasklepienie zbyt wielu drzwi, dodanie kominów na dachu. I mamy "familok". I sądzę, że jest ten budynek jest znacznie lepszy niż Auhagena, który ma dalej proporcje budynku stacyjnego.
 

BoGneR

Znany użytkownik
Reakcje
2.376 28 2
#18
Bardzo mi się podoba, ale... przeszkadza mi różnica rozmiaru cegieł zamurowanych okien i drzwi. Czerwone ramy okienne są piękne! :love:
 

Kempol

Administrator
Zespół forum
Donator forum
BGM
MSMK
Reakcje
18.855 214 0
#19
Rzeczywiście może to, trochę razić.
Czerwone ramy —> Górnicy;
Zielone ramy —>Hutnicy;
 
Ostatnio edytowane:
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Budownictwo i pozostała infrastruktura 5

Podobne wątki