• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Fajne stemple do bruku kostki itd.

marcinx00

Aktywny użytkownik
Znalazłem fajne filmiki w których można zobaczyć jak szybko przy pomocy rolek i stempli szybko można zrobić bruk czy kostkę fajnie by było aby ktoś z drukarka 3d zrobił coś takiego dla naszych potrzeb
oto linki do filmików

popowe

Znany użytkownik
Bo ja wiem, czy to takie fajne? O ile na prostych odcinkach jakoś jeszcze od wielkiej bidy ujdzie, o tyle na łukach jest kaszana. Myślę, że nic nie zastąpi ręcznej pracy.

mattia

Znany użytkownik
... nic nowego , mam takie do skali "G" do odciskania cegieł , bruku , płyt chodnikowych i kamienia , od początku powstania "Kolejkowa" są w użyciu .:p:)

063.jpg
065.jpg
064.jpg

popowe

Znany użytkownik
Pokaż Maćku jak to robi. Jak wygląda bruk wykonany tym ustrojstwem.
Osobiście robię ręcznie.
Chodniczek za starych dobrych lat gdy jeszcze działałem w H0

DSC03340.JPG

mattia

Znany użytkownik
Mateusz , jutro dam fotki .
[DOUBLEPOST=1510777045,1510776736][/DOUBLEPOST]Tak na szybko , tym najmniejszym wałkiem był odcisnięty bruk na tej dioramce , skala 1:35
012.JPG

OP
OP
M

marcinx00

Aktywny użytkownik
super pomysł z tym wałkiem :) zastanawiałem się jak to zrobić i dzięki koledze mattia chyba wiem poszukam kółek zębatych założę na wałek między nie podkładki z cienkiej blaszki teraz wydaje się to proste i łatwe

Paweł R

Moderator Wycieczki i podróże kolejami
Zespół forum
H0e
Ekspert
super pomysł z tym wałkiem :) zastanawiałem się jak to zrobić i dzięki koledze mattia chyba wiem poszukam kółek zębatych założę na wałek między nie podkładki z cienkiej blaszki teraz wydaje się to proste i łatwe
Brawo za inwencję, ale to nie są chyba kółka zębate, chyba że o trójkątnym zarysie zębów.
No i podziałkę musisz dobrać do szerokości bo będzie Ci prostokątny bruk wychodził.

OP
OP
M

marcinx00

Aktywny użytkownik
może uda się coś dobrać z takich zębatek moja skata jest mała a z doświadczenia wiem jak wyglądają niektóre zębatki w modelach rc może coś s tego wyjść ale to się okaże

Paweł R

Moderator Wycieczki i podróże kolejami
Zespół forum
H0e
Ekspert
Ta zębatka ma szerokość 1,5 mm, a podziałkę zębów na kole podziałowym 1,57 mm, na wierzchołkach będzie około 1,62-1,64 nikt tej różźnicy nie zauważy, tylko czy nie będą się zapychać.

OP
OP
M

marcinx00

Aktywny użytkownik
panowie dziś wymyśliłem coś co może niektórym ułatwić robienie bruku :) i Trylinki
Może już ktoś zna taki patent a może nie tak na szybko do testu wziąłem masę plastyczną PLAY-DOH moich dzieci (co prawda ładniej by to wyszło jak by była w jednym kolorze ale dzieci pomieszały) w sklepie kupiłem siatkę ścierną
DSCN3563.JPG
(były różne niektóre jeszcze miały większe oczka ale do mojej skali te co kupiłem wydawały się ok) no i wychodzi coś takiego po wyciśnięciu w tej masie
DSCN3553.JPG DSCN3572.JPG DSCN3556.JPG DSCN3554.JPG DSCN3559.JPG

w styrodurze też idzie to wygnieść ale ale myślę że masa modelarska będzie lepsza bo nagniatając z góry można zmniejszyć szerokość fugi między kostkami
DSCN3564.JPG DSCN3566.JPG DSCN3567.JPG

Można trylinkę wycisnąć siatką okienną na owady ale to chyba trochę za mała skala do mojej TT prędzej do N-ki by to pasowało (ale może od głośników jakaś maskownica była by dobra :) muszę poszukać )
DSCN3577.JPG DSCN3579.JPG DSCN3584.JPG DSCN3586.JPG DSCN3589.JPG

popowe

Znany użytkownik
O ile patent siatki okiennej jest względnie dobry, to patent siatki ściernej niekoniecznie. kostkę zazwyczaj układa się naprzemiennie. Siatka taka nie jest.

popowe

Znany użytkownik
Trylinka jest ok. Ale ta kostka nie. Naprzemiennie mam na myśli, że powinna być układana jak mur. Łączenie dwóch kostek powinno wypadać mniej więcej w połowie kostki z poprzedniego i następnego rzędu.