• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

F 96 FREMO na 2 96 FREMO

grzegorz kita

Moderator Grupy Fremo Polska
Zespół forum
FREMO Polska
KSK 1:1
KSK Wrocław
Reakcje
496 7 0
#3
kolega raczej widzi problem w wymiarach - bo 1T -500mm, a 2T - 546mm lub w tym, że profil F nie ma odpowiednika 2T, ma go tylko profil E,

opcja pierwsza - moduł trapezowy, co wymaga precyzji w budowie
opcja druga moduł prostokątny i dodatkowy pas sklejki ( np 4 mm grubości ) aby "ukryć"
zmianę szerokości
co do profili - zastosuj profil E
 
OP
OP
M

Marek76

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#5
To już wszystko przejrzałem ale mam problem z torowiskiem Roco Line.Nie wie jak to rozplanować:(Planujem i nic z tego nie wychodzi.Według norm FREMO:(
 

Dominik

Znany użytkownik
FREMO Polska
NAMR
Reakcje
305 13 0
#8

Walter Rusin

Jasnowidz roku
Reakcje
45 1 5
#9
Na prostego fleksa to miałem taki patent: mam kawałek prostej sklejki przycięty na 16.5mm, tak żeby idealnie wszedł pomiędzy szyny. Nakładam fleksa na tę listwę i układam podkłady (bo używam Tilliga). Jak jestem zadowolony to smaruję ów fleks od spodu klejem do drewna i układam na torowisku. Obciążam i gapię się 24 h.
 

Karol Walesieniuk

Moderator Grupy PGM
Reakcje
226 2 2
#10
Też się ostatnio nad tym zastanawiałem. Same profile nic skomplikowanego ale jak z jednego toru zrobić dwa? Najlepszy chyba rozjazd typu Y i dołożyć flexem. Ale co w przypadku jak ma się tylko rozjazd z torem głównym i pomocniczym odchodzącym od niego?
 

Załączniki

OP
OP
M
Reakcje
0 0 0
#12
Tylko chyba bo już szukałem ROCO nie robi rozjazdów " Y " .
[DOUBLEPOST=1502148311][/DOUBLEPOST]
Też się ostatnio nad tym zastanawiałem. Same profile nic skomplikowanego ale jak z jednego toru zrobić dwa? Najlepszy chyba rozjazd typu Y i dołożyć flexem. Ale co w przypadku jak ma się tylko rozjazd z torem głównym i pomocniczym odchodzącym od niego?
Ale według mnie to trochę dziwna norma FREMO.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
FREMO 10
FREMO 3
FREMO 1
FREMO 8
FREMO 4

Podobne wątki