• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

ExpoModel - ekspozytory / tuby do prezentacji modeli

zofran

Użytkownik
Reakcje
14 0 0
Mam gablotę w której stoi kilkadziesiąt parowozów i chętnie bym je opisał by można łatwiej identyfikować , jak sie nazywają z jakiego przydziału , jaki rejon kraju itd
 

WITKOIM

Znany użytkownik
Reakcje
27 0 0
a może zofran pomyśl nad jakimś estetycznym kątownikiem z jakiegoś materiału, na przodzie nakleić informację co stoi powyżej, a na drugiej ściance kątownika podkleić taśmę mocną dwustronną i pod tubę lub nad tubę umocować? ( taki luźny pomysł). Tuby też mogą być w małych odległościach to wtedy trzeba coś innego wymyśleć.
 

zdeniu

Znany użytkownik
Reakcje
430 13 17
Widać co stoi ale dla znającego pociągi. Dla pozostałych osób to tylko kolejka i warto byłoby wstawić informację co to za skład, z jakiego roku, na jakiej relacji jeździł itp. Taka tam informacja dla laików oglądających takie modele.
Heh, dość rozbawiła mnie ta odpowiedź, owszem ma to sens jeżeli to byłaby wystawa w jakiejś galerii a nie w czyimś prywatnym domu czy mieszkaniu, bo nie sądzę aby chodziły tam wycieczki bez właściciela tych modeli który na zadane pytanie odpowie sam.
 

zofran

Użytkownik
Reakcje
14 0 0
Heh, dość rozbawiła mnie ta odpowiedź, owszem ma to sens jeżeli to byłaby wystawa w jakiejś galerii a nie w czyimś prywatnym domu czy mieszkaniu, bo nie sądzę aby chodziły tam wycieczki bez właściciela tych modeli który na zadane pytanie odpowie sam.
A to nie galeria tylko hol domu przez który przechodzi sporo osób i może wcale nie byłoby zabawne opisanie tych modeli?
Większość wciąż dyskutuje o przydziałach , datach rewizji i czy ten wagon mógł jechać za tą czy tamtą lokomotywą , kto z zewnątrz dostrzega takie niuanse ? Dlaczego więc bawią takie niuanse : Pociąg z Wrocławia do Świdnicy z lat 50 XX wieku, albo Ok1-359 Wrocław itd
 

Załączniki

zdeniu

Znany użytkownik
Reakcje
430 13 17
zofran, tak możemy sobie dyskutować, nadal uważam to za bezsensowne, dla osób które są w temacie nie potrzeba nic opisywać a dla przysłowiowych laików to i tak nic nie wniesie bo takie osoby nawet nie znają chociażby przedziałku epok itd.
Ale oczywiście można zrobić pod każdym wagonem czy lokomotywą opis przydziały, stacje macierzyste, daty rewizji, tylko pomyśl jak to zrobić aby to wszystko było czytelne a zarazem nie przysłaniało tego co ma przede wszystkim pokazywać owa tuba.
Ja również mam opisane wszystkie modele ale w exelu, każdy model ma swój wiersz z dokładnym opisem wielu rzeczy i przypisanym numerem tuby.
Dzięki temu jak chcę coś sprawdzić, to mam gdzie bez zbędnego szukania a zarazem nie psuje efektu jaki tworzy prezentacja modeli w tubach przez jakieś opisy pod nimi czy na nich.
 

zofran

Użytkownik
Reakcje
14 0 0
Drodzy Szanowni Koledzy ; Pytałem czy ktoś ma jakiś pomysł na małe tabliczki opisujące tabor wewnątrz super rur prezentacyjnych Zaqu, a nie celowość takiego działania. Ja chciałbym modele oznakować , Wy nie i Ok , nic mi do tego. Ciekawe że nawet przed tak znanym obrazem jak Mona Lisa tez jest tak karteczka i Kaplicy Sekstyńskiej i pod Mickiewiczem w Krakowie też i w muzeum kolejnictwa tez są . Dziękuje za pomysł z mosiężnymi blaszkami. Kątownik np aluminiowy od zewnątrz za wiele by zasłonił , ale można by wykorzystać krótkie odcinki 1-2 cm i na jednej ze ścian naklejać wydrukowane nalepki. Pozostaje kwestią jak wprowadzić te kawałki metalu przed modele opisywane na całej długości tuby. Czy ktoś rozwiązał problem zasilania do oświetlenia wewnątrz taboru w tubach frezowanych bez montowanego wewnątrz toru ?
 

avecez

Aktywny użytkownik
Reakcje
423 22 4
Zofran, pomysł z tabliczkami mi się podoba, z tym że może lepiej nie kleić a po prostu wsunąć tak aby tabliczka z opisem była przed modelem.
 

Dabas

Aktywny użytkownik
Reakcje
15 0 0
Co do tabliczki, to może podstawę kątownika spróbować zaczepić jakoś o wózek modelu. Wtedy "jeździła" by razem z modelem.
 

zdeniu

Znany użytkownik
Reakcje
430 13 17
Drodzy Szanowni Koledzy ; Pytałem czy ktoś ma jakiś pomysł na małe tabliczki opisujące tabor wewnątrz super rur prezentacyjnych Zaqu, a nie celowość takiego działania.
Nie dziw się że nikt nie podzielił się pomysłem skoro nikt nie widzi sensu takiego opisywania. Możesz być przodownikiem i zaprezentować dobre rozwiązanie a wtedy może i inni sie skuszą.
Ciekawe że nawet przed tak znanym obrazem jak Mona Lisa tez jest tak karteczka i Kaplicy Sekstyńskiej i pod Mickiewiczem w Krakowie też i w muzeum kolejnictwa tez są .
Porównanie całkiem nie trafione, porównaj wielkość obrazu i opisującej jej karteczki do modeli w skali i wielkości opisu do nich.

Ale zaintrygował mnie Twój pomysł i będę go śledził zaciekawiony, może przekona mnie jakieś niezasłaniające modeli rozwiązanie.
 

mikl

Znany użytkownik
Reakcje
3.587 104 12
A moze pod tuba? Takie "szufladki" z pleksi podobnie jak bywalo w barach mlecznych gdzi sie wsuwalo I wysulwalo karteczki z dostepnym asortymentem (ze ogorkowa jest za 80gr za 250 ml). Ja tak na powaznie
 

stolnik

Użytkownik
Reakcje
91 0 0
W przypadku Kolegi proponuje tabliczki w kształcie "U" zawieszane na lince od " karnisza" tylko zamocować pałąki szerzej aby objąć prawie cały tabor.
 

olmeck

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
zofran, skoro tak chcesz u siebie zrobić to zrób i nikogo nie słuchaj. To Twoje tuby, Twoje modele i Twój sposób na podejście do tematu.
Co do umieszczenia wewnątrz tuby tabliczek, to raczej się nie da, zważywszy na ich długość. Zanim ruszyła sprzedaż expozytorów naszego kolegi z forum, to wcześniej już ćwiczyłem wklejanie szyn z firmą, która robiła moje tuby. Do 1 m jakoś szło, przy dłuższych, efekt nie był zadowalający.
Nie da się zasilić składu w tubie bez wklejenia szyn czy drutów zasilających na całej długości.
Pomysł Witkoima jest zupełnie dobry, wąski elownik z pleksi, nie wiem-góra lub dół, żeby jak najmniej zasłaniał loki, na to elegancka karteczka z podstawowymi informacjami. Od góry chyba najmniej by zasłaniały. Oprócz tego, wstawiaj wszelkie informacje w exela, mysle, że większość z nas tak robi. Znam tylko jednego gościa, który bez zająknięcia z pamięci wymieni wszystkie swoje loki, składy czy wagony. Zaimponował mi swoją wiedzą, jak poznaliśmy sie pare lat temu w Poznaniu i pokazał mi je w swoim domu. Jak ktoś wyżej napisał, składy mogą się zmieniać, jeśli hulają po makietach, jeśli stoją w tubach, tabliczki im nie zaszkodzą.
Życzę wytrwałości :)
 

zofran

Użytkownik
Reakcje
14 0 0
Dziękuję za merytoryczne wypowiedzi. Najprostszym sposobem jest wydrukowanie karteczek i umieszczenie ich w tubach. Trudność żadna , Word, czcionka 6, karteczka zgięta w L. Jak widać niczego nie zasłania a i miejsca na niej dużo. Umieszczony tekst tylko dla próby.
IMG_4702.JPG
 
OP
OP
Zaqu

Zaqu

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
10 1 0
Wszystkich oczekujących na tuby chciałbym przeprosić za opóźnienie.
Tuby będą u mnie najpóźniej w poniedziałek, i od wtorku będę rozpoczynał wysyłkę.
Każdy zamawiający w poniedziałek dostanie informację o dokładnych kosztach.

Paweł
 

zdeniu

Znany użytkownik
Reakcje
430 13 17
Wszystkich oczekujących na tuby chciałbym przeprosić za opóźnienie.
Tuby będą u mnie najpóźniej w poniedziałek, i od wtorku będę rozpoczynał wysyłkę.
Każdy zamawiający w poniedziałek dostanie informację o dokładnych kosztach.

Paweł
Jak tam Pawle z tubami, coś wiadomo w temacie ??