• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

ExpoModel - ekspozytory / tuby do prezentacji modeli

Zaqu

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
10 1 0
#1
Witam,
Tak jak obiecałem, wrzucam pierwsze fotki tub / ekspozytorów mojej produkcji.
Zapraszam do zapoznania się z nimi i o konstruktywną krytykę.

Długości jakie będą produkowane to od 120 cm do 300 cm - ale wszystko to zależy od zapotrzebowania.
Zamówienia będę przyjmował od następnego tygodnia.

Dwie opcje do wyboru: Tuba z dwoma rowkami na koła i tuba z jednym rowkiem na szerokość toru (można włożyć tor piko/roco/tillig i będzie on zawsze wycentrowany).
Na razie seryjnie nie planuję wersji z czarnym spodem.

Cennik przedstawia się następująco:

Długość (cm) Cena
100 135,00 zł
120 165,00 zł
150 205,00 zł
180 245,00 zł
210 285,00 zł
240 325,00 zł
250 340,00 zł
270 365,00 zł
300 410,00 zł

Z tym że produkowane będą na początku najbardziej popularne długości.
Pierwsza seria produkcyjna powinna być możliwa do odbioru przez nabywców pod koniec stycznia.

Dodatkowo będą przewidziane do tub wieszaki. Zastawiam się tylko na ile sztuk tub taki wieszak byłby optymalny? 3 czy 4? Wieszaki będzie można ze sobą "łączyć" aby uzyskać możliwość powieszenia większej ilości tub.
DSC_3113.jpg DSC_3114.jpg DSC_3115.jpg DSC_3116.jpg DSC_3118.jpg DSC_3119.jpg DSC_3120.jpg DSC_3122.jpg DSC_3123.jpg DSC_3124.jpg DSC_3125.jpg DSC_3127.jpg
Zdjęcia przedstawiają testowe tuby, produkt finalny będzie jeszcze poprawiany jakościowo.
 
OP
OP
Zaqu

Zaqu

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
10 1 0
#3
Super! Czy jest przewidziana wysyłka czy tylko odbiór osobisty?
Przewidziane są na razie odbiór osobisty w Warszawie, za dodatkową opłatą (lub nie) na giełdach modelarskich w ramach możliwości i złożonych zamówień oraz wysyłka kurierem.
Wysyłka jeszcze nie jest sprecyzowana dokładnie ale trzeba się liczyć z kosztem około 50 PLN za przesyłkę.

Powstanie sklep internetowy gdzie będzie wszystko dokładnie przedstawione.
Na razie chciałbym zebrać pierwsze zamówienia, aby ruszyć z produkcją.
 
OP
OP
Zaqu

Zaqu

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
10 1 0
#11
Na specjalne życzenie, mogę takie zrobić. Jeżeli byłoby więcej osób chętnych, to można do tego podejść jako do standardu.
Dlatego tu pisze, i czekam na uwagi i sugestie. Może nie da się dogodzić wszystkim, ale wypracować standard zadowalający największą liczbę potencjalnych klientów jest moim celem.
 

ed250

Aktywny użytkownik
Reakcje
444 89 5
#15
Nie lepiej, żeby pantograf się o coś oparł zamiast w nienaturalny sposób sterczeć rozciągnięty na maksa ?
Owszem że lepiej by wyglądało, myślałem nawet nad tym by wprowadzić do tuby przewód jezdny by było bardziej naturalnie, ale mając aby dwa punkty mocowania na końcach bardzo by wisiał.
A moja uwaga wynika z tego że wprowadzając do tuby EU07 od SM z rozłożonymi pantografami, które to otwierają się do 78mm porysowałem sobie mojego train-safea, właśnie przez to opieranie się.
Ale to tylko moje zdanie.
 
OP
OP
Zaqu

Zaqu

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
10 1 0
#17
Niestety im dłuższa rura tym trudniej wykonać.
Ale faktycznie wychodzi drożej.
To żeby było po równo za 300 cm długości 405 pln.
A tak a'propos długości to ostatnio zapłaciłem 290 pln za 30 cm plastiku. :)
 

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.454 12 0
#18
W pierszym poście napisałeś, że tuby będą produkowane od 120 cm, ale cennik mówi że od 100.
Rozumiem że zwykła pomyłka?

Masz jakieś foto wieszaków?
 
OP
OP
Zaqu

Zaqu

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
10 1 0
#19
Na początek tuby bedą produkowane w "najpopularniejszych" długościach. 100 cm jest taką "jednostka przeliczeniową" , chociaż nie jest powiedziane ze jeżeli bedą chętni to takie długości sie pojawią. W acrylandzie nie było chętnych na tak krótkie ekspozytory.
Wieszaków fizycznie jeszcze nie ma. Ale w styczniu bedą. Planuje podobne do ts vision, ale jak są jakieś inne sugestie to jestem otwarty.
Chciałbym "zadowolić" odbiorcow.
 

Bipa966

Aktywny użytkownik
Reakcje
472 69 32
#20
Panowie szlachta..... podziekujmy naszemu koledze z forum iż zechciał zajac sie tym jakze trudnym a jednocześnie ważnym tematem jakim sa ekspozytory. Wszystko co mógł zrobic, zrobił doskonale a i cena za ,,metr,, jest baaardzo rozsądna ! Temat takich właśnie rur próbowałem zgłebic na moim lokalnym rynku i wierzcie mi że nie jest to takie proste. 2 wykonawcow nie zdecydowalo sie podjąć wykonania tychże ze względów technicznych, gięcie,zgrzewanie czy tez klejenie elementów dłuższych jak 170-180 cm przysparza dużo problemów . Tak wiec cieszmy sie ze jak ruszy seryjna produkcja:) ... bedzie w czym wybierac i prezentowac coraz piekniejszy tabor naszych szlakow