• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

ExpoModel - ekspozytory / tuby do prezentacji modeli

Jarecki

Użytkownik
Reakcje
47 0 0
Dla mnie rewelacja. Jak z nośnością takiego rozwiązania? Na 4 tuby 120/150 cm potrzebne będą dwa czy trzy takie wieszaki?
 
OP
OP
Zaqu

Zaqu

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
10 1 0
Jeszcze nie wiadomo. Jak będzie finalny produkt to bede mierzył siłę złamania. Ale nie podejrzewam żeby konieczne były 3 wieszaki.
Podpórki pod tuby bedą z materiału koloru "mlecznego" aby ukryć śruby.
 
B

bobby74

Gość
Gdyby tak jeszcze zacieśnić odstępy w pionie między wieszakami, to na m2 ściany więcej się zmieści ;) a ze swojego doświadczenia wiem, że nic tak nie motywuje do zakupu fajnego nowego taboru, jak wolne miejsce na półce/ścianie.
 
OP
OP
Zaqu

Zaqu

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
10 1 0
Na tym wieszaki odstęp pomiędzy tubami to 5 cm. Przy 8 cm wysokości tuby daje akurat "złotą proporcje".
Jaki byście chcieli mieć odstęp? Mniejszy?
Produkcja jeszcze nie ruszyła bo aktualnie zaobsorbowany jestem remontem domu, wiec wszystkie propozycje rozważę.
 
B

bobby74

Gość
W związku z tym, że stosuję inny rodzaj półek, mój głos niech nie będzie mocno brany pod uwagę, ale... Wprawdzie tuby mają 8 cm wysokości, a odstępy między tubami eleganckie 5 cm, jednak tabor w tubie to ok. 5 cm wysokości. Ponieważ tuby są przezroczyste i nie rzucają się w oczy, powstaje wrażenie optyczne, jakby tabor rozstawiony był z dość dużym odstępem - patrz trzecie i czwarte zdjęcie. Ale jak wspomniałem na wstępie - niech się wypowiedzą ewentualni zainteresowani.
 
OP
OP
Zaqu

Zaqu

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
10 1 0
W sumie masz racje, wizualnie tabor to tylko cześć tuby.
Popatrzę i policzę biorąc to pod uwagę jeszcze alternatywną opcje.
Mam nadzieje najpóźniej w środę zawiesić ten wieszak wraz z tubami i wtedy zrobić zdjęcia, i wszystko będzie wtedy widać.
 
OP
OP
Zaqu

Zaqu

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
10 1 0
Na Piotrkowskich Trybunałach Modelarstwa Kolejowego na stanowisku ELVIS Model będzie można obejrzeć i zamówić ekspozytory ExpoModel - gdzie także będę obecny ;-)

Możliwe jest też dostarczenie zamówienia na Trybunały - jeżeli ktoś byłby zainteresowany taką formą transportu proszę o informacje wcześniej.

Zapraszam do spotkania się.
 
OP
OP
Zaqu

Zaqu

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
10 1 0
Jeżeli posiadacie zdjęcia z moimi tubami i moglibyście przesłać je do mnie w celu pokazania realizacji, to prosiłbym na PW.
 
OP
OP
Zaqu

Zaqu

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
10 1 0
Skorki ze sie nie odzywam ale jestem na urlopie do końca tygodnia jeszcze.
Nowe Tuby bedą najwczesniej na początku września. Po powrocie z urlopu bede sie po kolei do wszystkich odzywał.
 

Bracki

Użytkownik
Reakcje
16 1 4
Pytanko :) Tory flex Tilliga są bardzo ciasno pasowane do rowka w tubach. Czy macie jakieś patenty jak poprawnie "ułożyć nawierzchnię" ? Zwłaszcza w tubach o dużej długości [150 cm i więcej]
 
OP
OP
Zaqu

Zaqu

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
10 1 0
Rowki były pasowane pod tory Roco / Piko. Dopiero po produkcji okazało się że Tillig jest odrobinę szerszy. Niestety nie mam patentu jak zaradzić.
 

Bracki

Użytkownik
Reakcje
16 1 4
Trzeba użyć kija ;) albo jakiejś listewki i po kolei "dopychać" każdy podkład. Problemem jest to, że tuby bardzo się elektryzują i łapią do środka każdy kurz i paproch. U mnie to akurat były wióry z listewki :mad:
 

Załączniki

OP
OP
Zaqu

Zaqu

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
10 1 0
Rozpoczynam zbieranie kolejnych zamówień na Tuby.

W związku z wyczerpaniem zapasu na większość rozmiarów tub dostępnych w sklepie, do końca tygodnia tj. do 11 września zbieram zamówienia na tuby od wszystkich zainteresowanych.
Planowany termin realizacji to początek - połowa października.

Wszystkich zamawiających niedostępne tuby wcześniej niż tydzień temu proszę o potwierdzenie złożonego zamówienia.

Wszystkich zamawiających, lub zastanawiających się nad zamówieniem informuję że następną partię zamawiać będę nie wcześniej niż za pół roku, a niestety w związku z ograniczoną ilością miejsca na magazynowanie towaru, do następnego zamówienia nadwyżki tub będą niewielkie.

Dostępne też będą wieszaki, oprócz tych aktualnych, takie na cztery tuby. Cena nowego wieszaka i wymiary oraz zdjęcia - postaram się wrzucić jutro.

Zamawiać można na PW, lub przez sklep http://expomodel.eu lub email: sklep@expomodel.eu.
W niedziele wieczorem będę potwierdzał zamówienia, a na początku następnego tygodnia potwierdzę czas realizacji.

Jutro dla wszystkich zainteresowanych postaram się przedstawić koszty wysyłki za granicę.

PS. Mam nadzieje że w międzyczasie, żaden z producentów nie zaskoczy nas jakimiś nowym modelem, na który trzeba będzie odkładać fundusze ;-)
 
OP
OP
Zaqu

Zaqu

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
10 1 0
PS2. Jeżeli jest zainteresowanie "niestandardowymi" długościami, to jest to do wzięcia pod uwagę, w przypadku zebrania większej ilości sztuk danego rodzaju, więc proszę pisać i na PW i na forum ;-)