• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

EW58

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
#23
Jak autorem rysunku jest kolega Robert Kroma (@robertkroma), to rysunek musi pochodzić z jego książki "Normalnotorowe wagony silnikowe PKP 1945-1990", napisanej wspólnie z Januszem Sosińskim i Krzysztofem Zintelem, a wydanej w 2012 roku przez Kolpress. ;)

A przy okazji: nie tak dawno w innym wątku zamieściłem fotkę EW58-001 na Tragach Poznańskich w 1974 roku - tu już nie będę powtarzał, ale zapraszam do tamtego wątku.
 
Ostatnio edytowane:

Oke1

Użytkownik
Reakcje
14 2 0
#24
Jak autorem rysunku jest kolega Robert Kroma (@robertkroma), to rysunek musi pochodzić z jego książki "Normalnotorowe wagony silnikowe PKP 1945-1990", napisanej wspólnie z Januszem Sosińskim i Krzysztofem Zintelem, a wydanej w 2012 roku przez Kolpress. ;)

A przy okazji: nie tak dawno w innym wątku zamieściłem fotkęEW58-001 na Tragach Poznańskich w 1974 roku - tu już nie będę powtarzał, ale zapraszam do tamtego wątku.
Ok, dziękuję za info Pozdrawiam :)
 

Oke1

Użytkownik
Reakcje
14 2 0
#26
Ok, po 30 latach zbierania dokumentacji skończylem model kartonowy EW 58 ( na razie 2D, w 3D juz się klei). Skala 1:25 wysoka detalizacja :)
Ponawaiam apel o zdjęcia szczegółowe EW60 w pierwotnej wersji :)
 

Załączniki

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.852 116 22
#27
30 lat zbierania dokumentacji nie wystarczyło by nauczyć się prawidłowo zapisywać serię tych zespołów? Zarówno we wpisie powyżej jest błąd, gdyż wewnątrz oznaczenia nie stosujemy spacji, jak również na zamieszczonym rysunku jest błąd. Jeśli rysunek przedstawia cały zespół, czyli wszystkie jego wagony, to znaczy że przedstawia zespół tradycyjny serii EW58. Oznaczenie "są" odnosi się do konkretnego wagonu tego zespołu, więc gdyby rysunek przedstawiał tylko jego samego to wtedy można by zrobić podpis że to wagon sa zespołu EW58.
 

Oke1

Użytkownik
Reakcje
14 2 0
#29
30 lat zbierania dokumentacji nie wystarczyło by nauczyć się prawidłowo zapisywać serię tych zespołów? Zarówno we wpisie powyżej jest błąd, gdyż wewnątrz oznaczenia nie stosujemy spacji, jak również na zamieszczonym rysunku jest błąd. Jeśli rysunek przedstawia cały zespół, czyli wszystkie jego wagony, to znaczy że przedstawia zespół tradycyjny serii EW58. Oznaczenie "są" odnosi się do konkretnego wagonu tego zespołu, więc gdyby rysunek przedstawiał tylko jego samego to wtedy można by zrobić podpis że to wagon sa zespołu EW58.
no miszcz !!!, myślałem że ty poważniejszy jesteś Cocusiu :), EW58 -Spacja przypadkowa, , na rysunku jest tabliczka z czoła wagonu sa. Pracowałem potem jeżdziłem w Gdyni Cisowej i wiem co z czym się je, nie jestem gówniarzem jak większość z tutaj tworzących nową historię kolei w polsce, jeszcze nie zakumałoeś kto ja jestem ? tak to ten co go za "polityke" wyrzucili :), plany i dokumentację zbierałem od 40 lat dokładnie jakzacząłem pracę w elektrowozowni Gdynia Chylonia ( w Lesczynkach). Dopiero udało mi się opracować plany do modelu EW58 dokladne !! i merytoryczne , a nie te wypociny co niektórzy przedstawiają w "szanowanych" książkach i albumach tam jest sam kit ! Obecnie rysuję EW60, EN57 Tyrystorowe i EN57 na wózkach 3Mn i 9An i też jeszcze mi troche brakuje ale wszystko na dobrej drodze :) edit , te wszystkie EN57 Z Piko, i innych producentów to też czysty chłam do oryginału im bardzo daleko, serio :)

Oj tam. Koledze @Oke1 przy EW58 zaistniała się literówka. Może warto zgłaszać to do moderatora. ;) Na spokojnie...
Darku niech zgłasza , i tak mnie zaraz stąd wywalą , jak sie kapną kto pisze :)

Ok, po 30 latach zbierania dokumentacji skończylem model kartonowy EW 58 ( na razie 2D, w 3D juz się klei). Skala 1:25 wysoka detalizacja :)
Ponawaiam apel o zdjęcia szczegółowe EW60 w pierwotnej wersji :)
nie moge edytować więc cytuję - ten rysunek jest zniekształcony w kilku wektorach celowo do publikacji w razie gdyby ktoś to chciał wykorzystać bez zgody :)

fragment (oczywiście rozpikselowany) , EN57-2002, rysunek jest w skali 1:25 mocno zdetalizowany z osprzętem sterowania tyrystorowego, jakże inny wago napędowy -prawda ?
 

Załączniki

Ostatnio edytowane:

Arekmiz

Znany użytkownik
Reakcje
1.138 119 0
#31
Ładne zdjęcie.

Ale ja wrócę do innego:
1708024578583.png


Na tym zdjęciu EW58-001 jest zestawiony z jakimś drugim EW58. A w wielu miejscach piszą, że 001, 002 i 003 nie były przystosowane do sterowania wielokrotnego i jeździły solo do Nowego Portu. To do czego, że się tak zapytam służyła klawiatura elektryczna widoczna nad sprzęgiem? Do ozdoby? :)
 

Oke1

Użytkownik
Reakcje
14 2 0
#34
Witam, bardzo fajna fotka, czy mogę wykorzystać dla malarza do wykonania okładki ?, jak powstanie projekt oczywiście :) Pozdrawiam :)

Z tego co pamiętam 001 i 002 mogły być spięte razem w trakcji wielokrotnej ale nie mogły jeżdzić z innymi jednostakami od nr 003 wzwyż :),
1708087752740.jpg