• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

EW51 wraca do ruchu

Rysiek

Znany użytkownik
FREMO Polska
KSK Wrocław
Reakcje
2.498 35 1
#41
Witam,
w Węglińcu to dogorywaja resztki jednostki serii EN56.
pozdrowienia
Rysiek
 

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
810 71 5
#43
A, dzieki, nawet nie zdazylem sie przyjrzec. Ale chyba i tak zadki, nie? Pozdrawiam.
Rzadki i chyba żaden nie zachowany do celów muzealnych. Buszowałem w takim w połowie lat 80-tych, jak stał u mnie przyciągnięty do przebudowy na pociąg sieciowy. Nawet kawałek nadliczbowy, jest pocięty na garaże u mnie.
 

teigrekty2

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
3.898 111 7
#44
Rzadki i chyba żaden nie zachowany do celów muzealnych. Buszowałem w takim w połowie lat 80-tych, jak stał u mnie przyciągnięty do przebudowy na pociąg sieciowy. Nawet kawałek nadliczbowy, jest pocięty na garaże u mnie.
Kurcze to moze ten co byl po tem w Jeleniej, poniewaz byly to pozne lata 80-te. Pamietam ze byl niebieski z zoltym pasem pod oknami i tylko jeden taki widzialem. Oczywiscie wtedy juz rozroznialem niektore jednostki i zdziwilo mnie ze pantograf byl na koncu skladu, dopiero jak blizej podjechal skapowalem sie ze to jakis techniczny. Temat troche zmieniony ale teraz ciekawe czy to moze byc ten co jest w Weglincu. A tak o tym EW51, to mi by nie przeszkadzalo jesli by zaadaptowali to co potrzeba z EN57. Wyposazenie tak jak laweczki z drewnianymi siedzeniami i oparciami nie potrzebuje chyba jakiegos eksperta:) Za brzdaca pamietam jeszcze drewniane siedzenia w Warszawskich jednostkach, a byly to pozne lata 70-te.
 

Ariel Ciechańsk

Znany użytkownik
Reakcje
239 3 0
#47
Bardzo ciekawe są niektóre komentarze w w/w linku.
I powinny dać nieco do myślenia naszemu forumowemu koledze Danielowi - zadawane przez nas, kolegów z TOZKiOS i Fundacji Thesaurus pytania o zdjęcia Ok1-258 w nowym miejscu przechowywania od dwóch miesięcy pozostają de facto bez spodziewanej reakcji...
 

Jarek

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#48
Bardzo ciekawe są niektóre komentarze w w/w linku.
Po za tym warto by się dowiedzieć dlaczego na terenie muzeum pocięto na złom dwa wagony osobowe
pozyskane z centrum diagnostyki W-wa Zachodnia.
Cytat z komentarzy
Na jesieni rozmawiałem z panem porządkującym teren gdzie ma powstać muzeum - wagony miały być przeznaczone na prowizoryczne mieszkanie dla pilnującego terenu, , miały dotrzeć na bocznicę znajdującą się na terenie fundacji, teraz przeczytałem, że zostały pocięte - spore rozczarowanie.

Dla miłośników, tworzących Muzeum Komunikacji, najważniejsza będzie infrastruktura – Odtworzymy tutaj cały niegdysiejszy system sterowania ruchem. Już mamy stuletnią zwrotnicę, zamontujemy też semafory kształtowe – opowiada Wieczorek. Muzeum ma być „dotykalskie” – Każdy będzie mógł przestawić rozjazd, czy nawet poprowadzić pociąg. Myślimy o specjalnych mini–kursach dla najmłodszych, na których nauczą się podstaw sterowania ruchem kolejowym i oczywiście dostaną odpowiednią pieczątką. Pomysłów jest masa – opowiada.
Cytat z artykułu
Ciekawe, wcześniej słyszałem, że kolej to ma być mały wycinek ekspozycji, część szyn miała zostać zdemontowana w celu pozyskania funduszy.
 

Uriel

Znany użytkownik
Reakcje
17 0 0
#52

SINYOU

Aktywny użytkownik
Reakcje
42 2 1
#55
wątpię, tam nie ma nic do zobaczenia, chyba że tylko powietrze;/.Jeśli już zostanie ciachnięty to tylko w innym celu. Odpukuję w niemalowane.
Podziwiam sarkazm kolegi Jarząbka ;)
 
OP
OP
Maslo

Maslo

Znany użytkownik
FREMO Polska
H0e
PKMK
Producent
Reakcje
406 1 0
#58
no nie do końca stwierdziłbym że w krzakach. Jakiś czas temu byłem tam i jest to ogrodzony teren pilnowany przez jakiegoś jegomościa. Na tym terenie oprócz EW51 stoją też wagony, węglarka 17W oraz Bremen noszący ślady bycia brankardem. wygląda na to że jest to swego rodzaju tymczasowy magazyn.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Koleje w Polsce 13
Koleje w Polsce 5
Koleje w Polsce 3

Podobne wątki