• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Relacja Europejska Noc Muzeów 2018 w Hucie Szczecin

Gerson

Znany użytkownik
Reakcje
1.603 25 0
#1
Tegoroczną noc muzeów postanowiłem razem z rodzinką spędzić trochę nietypowo. Zamiast stać w długich kolejkach do głównych atrakcji Szczecina takich jak np. Muzeum Narodowe na Wałach Chrobrego postanowiliśmy zobaczyć coś innego, nietypowego, wystawianego specjalnie na tą okazję. Wybór padł na wystawę "Hutnicza Noc Muzeów" - wystawę poświęconą historii szczecińskiej huty, która zakończyła funkcjonowanie w 2008 roku. Dla mnie była to także wyprawa trochę sentymentalna, gdyż huta pojawiała się w moim życiu już w szkole podstawowej (wycieczki szkolne), jak i w życiu zawodowym. Liczyłem także na zobaczenie jakiś pamiątek kolejowych związanych z tym obiektem.
IMG_8800AA.jpg


Wystawa została zorganizowana w dawnej wartowni huty.
IMG_8801AA.jpg


Na wystawie znalazły się zdjęcia prezentujące prace związane z działem huty.
IMG_8804BB.jpg

Pozwoliłem sobie trochę je obrobić celem lepszej prezentacji na naszym forum. Niestety w działając w afekcie zapomniałem spytać się o autorów tych prac.
Mea culpa.

Prace murarskie na stacji Szczecin Glinki.
IMG_8804AA.jpg


IMG_8802AA.jpg


IMG_8805AA.jpg


Poza zdjęciami zaprezentowano obrazy.
IMG_8811AA.jpg


IMG_8812AA.jpg


IMG_8813AA.jpg

Powyższy obraz przypadł mi najbardziej do gustu.

IMG_8819A.jpg


IMG_8820AA.jpg


Spust surówki.
IMG_8814AA.jpg
 
OP
OP
Gerson

Gerson

Znany użytkownik
Reakcje
1.603 25 0
#2
Ciekawe jaka to szerokość toru i co po nim miało jeździć.
IMG_8826AA.jpg


Ubranie hutnika.
IMG_8828AA.jpg


To co tygrysy lubią najbardziej :cool:.
IMG_8829AA.jpg


IMG_8831AA.jpg


IMG_8833AA.jpg


IMG_8834AA.jpg


IMG_8835AA.jpg


IMG_8838AA.jpg


IMG_8839BB.jpg


Ciekawe co to za wagon i jakie było jego przeznaczenie?
IMG_8840AA.jpg


Wagony obok gąsek.
IMG_8841AA.jpg


W tunelu prowadzącym do huty pod stacją Szczecin Glinki prezentowana była wystawa prac Pana Tadeusza Szklarskiego.
IMG_8847AA.jpg


IMG_8851AA.jpg



IMG_8842AA.jpg

Koniec.
 
OP
OP
Gerson

Gerson

Znany użytkownik
Reakcje
1.603 25 0
#4
Poszukam, może mam coś w archiwum - to uzupełnię relację. Generalnie po wielkim piecu (a właściwie 2-ch) zostało tylko zachwaszczone pole.
Miały być hale do przechowywania ładunków sypkich, ale jak na razie nic nie wybudowano.