1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.
  2. Rozpoczynając temat w dziale Tabor prosimy o dołączenie prefixu z wielkością o której traktuje temat.
  3. Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
    Wyłącz powiadomienie

H0 (1:87) EU46 PKP-Cargo (BR193 Vectron) Roco vs Piko

Dyskusja w 'Tabor' rozpoczęta przez użytkownika ALA, 8 Listopada 2017.

1. ALA

ALA Aktywny użytkownik

Dzięki uprzejmości Pana Zbyszka z poznańskiego sklepu Lokomotyw, wykonałem kilka fotek porównawczych modeli Vectrona firm Roco i Piko.
    Kilka luźnych uwag:
    1. Kolor pudła w modelu Roco jest odrobinę ciemniejszy niż Piko. Nie jestem w stanie zawyrokować, czy ten odcień jest zgodny z oryginałem, czy nadal trochę za jasny.
    2. Oczywiście, pod względem detali, to optycznie Roco robi lepsze wrażenie. Choćby te kamerki koło drzwi, w Roco - wypukłe, a w Piko - namalowane.
    3. Jest zauważalna różnica w wyposażeniu dachu. Nie posiadam zdjęcia naszego Vectrona z góry, ale na podstawie tych fotek, które mam, to wygląda na to, że zgodny z naszymi lokomotywami (lub przynajmniej bliższy) jest wygląd modelu ... Piko!
    4. No i te nieszczęsne napisy! Tutaj nabroili obaj producenci. Na modelu Piko nadruki są jakieś takie mleczne, biel jest mało wyrazista. Za to na modelu Roco biel jest piękna, tyle że: WYPUKŁA!!! Już od jakiegoś czasu na modelach tej firmy widać zamiast klasycznego tampodruku, jakieś jakby nalepki? Nie wiem, co to za technika jest (sitodruk-?), ale kompletnie nie nadaje się do zastosowania na modelach, bo optycznie wygląda to zupełnie nierealistycznie! Dobrze to wygląda jedynie z odległości co najmniej metra i to pod warunkiem, że światło nie pada tak, że robią się cienie od ... napisów!
    Nie rozstrzygam, który model i pod jakim względem jest lepszy, myślę, że każdy sam oceni, jakie rozwiązania woli i co mu mniej przeszkadza.

Załączniki:

• Doceniam Doceniam x 7
    • Wartościowa informacja Wartościowa informacja x 6
    • Super! Super! x 3

2. Tigrek

Tigrek Aktywny użytkownik

Co za różnica? I tak to są modele bezdusznych lodówek RoboCop'ów :p

• Popieram Popieram x 1
  3. ffox

ffox Moderator Globalny Staff Member

Tak jak napisałem już wcześniej, uważam że mimo wszystko Roco detalami wypada niewiele, ale jednak lepiej.

4. J1974H0

J1974H0 Znany użytkownik

...a napisami? Ponoć na Roco są jakieś naklejki. Prawda to? Co z tego , że Piko ma "mleczne" skoro w Roco odstają od budy (tzn mają wyraźnie widoczną i wyczuwalną krawędź)? To gorzej moim zdaniem niż mleko z Piko. ALA napisał że to na Roco wygląda dobrze ale z metra.... dlatego jak bym miał kupować, to kupiłbym Piko.

Ostatnio edytowane: 9 Listopada 2017
  5. ffox

ffox Moderator Globalny Staff Member

No niestety oznaczenia na modelu Roco są wypukłe, ale akurat mi to w niczym nie przeszkadza. Nie wiem czy to naklejki są, nie sprawdzałem :)
    Natomiast bardzo blade oznaczenia na modelu Piko są dla mnie trochę irytujące.
    Przed zakupem lepiej ocenić samemu na żywo.

• Doceniam Doceniam x 1
  6. KrzyszTTof

KrzyszTTof Użytkownik

Drukarka cyfrowa UV. Większość producentów w to idzie jako alternatywę lub bardziej uzupełnienie do możliwości tampodruku, ale genralnie stosują to tylko przy skomplikowanych wielokolorowych grafikach.

7. J1974H0

J1974H0 Znany użytkownik

Każda technika ma jakiś mankament. Tu - że odstaje. Na pierwszy rzut oka oba modele są bardzo ładne, niemal identyczne. Ale chyba najlepiej rzeczywiście:

8. piterson

piterson Znany użytkownik Donator forum BGM

to co się jeszcze rzuca w oczy to przednia górna lampa - w Roco jak w oryginale - nachodzi na szybę - w Piko jeszcze czerwony pasek

9. EC45

EC45 Aktywny użytkownik

Zawsze można czekać na LS Models. A nuż zaskoczą swoją wersją "polskiego" Vectrona. Przed zakupem trzeba rzeczywiście iść do sklepu i stwierdzić czy ten napis na pudle wprowadza zbyt duży zamęt we wszechświecie czy jednak jest znośny. Nie wiem czy jest sens jeszcze dłużej się nad tym rozwodzić.

10. ed250

ed250 Aktywny użytkownik

Przyznam szczerze, że też po cichu na nich liczyłem, ale było to jeszcze przed tym jak Roco zapowiedziało projekt Vectrona. Teraz już na LS nie liczę, patrząc choćby na to jaki mają poślizg w tych zapowiedziach. Gdy dwóch graczy wypuściło już naszego szaraka, to oni się w to nie wpakują, nasz rynek nie ma takiej chłonności, a cena LS zapewne z 1 z przodu za analoga będzie zaporowa dla wielu.
    Domyślam się, że tyczy to się całej reszty za wyjątkiem pantografów;)
    Całkiem możliwe, że to właśnie to, nie mam styczności z tą techniką, to mogło mnie zmylić.
    Pierwsze wrażenie to naklejka, jednak po kilku wpisach, że może to być coś innego i dłuższym macaniu paluchem trochę ta struktura wydawała się jakaś dziwna jak na naklejkę. Pocierałem go jak lampę Alladyna i nie ma opcji, by przypadkowo naderwać paznokciem, trzeba by się do tego specjalnie przyłożyć.
    Jednak Roco w nowszych wypustach stosuje również jakieś naklejki, rozmawiałem o tym z Darkiem, który miał problemy z ich usunięciem podczas konwersji.

Ostatnio edytowane: 9 Listopada 2017
  11. mareknyc

mareknyc Aktywny użytkownik

Kurczę, dwa mi siė podobajà :)

12. Walter Rusin

Walter Rusin Jasnowidz roku Donator forum

To jak to w końcu jest... bo już nie wiem, a nie chcę wychodzić przed szereg. Okrzykneliśmy że chwytamy za szabelki i idziemy na Bergheim, czy nie?

13. michu88

michu88 Aktywny użytkownik

Dziś stałem się posiadaczem produktu Roco, który dołączył po około roku do Pikowskiej wersji EU46. Oba mi się podobają, odcienie szarości na pudle mają praktycznie identyczne, Roco jak zawsze postawiło ns wysoką jakość pantografów i mnóstwo detali, które niestety trzeba samemu zamontować. Uważam, że wycieraczki do samodzielnego montażu to danie kupującemu niepotrzebnej dodatkowej roboty. Co na pewno nie podoba mi się w Roco to fakt, że wciąż, mimo zmiany dekodera na 22 pin, nie uwzględniono polskich realiów i nie ma możliwości załączenia typowych dla Polski świateł manewrowych, o sygnale jazdy po torze niewłaściwym nie wspominając. Fabryczny dekoder wyposażony został także w dość dziwny odgłos gwiazdka konduktora (mi się kojarzy z jakimś odgłosem ptaka, żonie z czajnikiem gotującym wodę). Ponadto mamy 3 opcje w których męski głos 3-krotnie powtarza przy F18 "zakłócenie", przy F19 "sterowanie pociągiem", z kolei przy F20 nagłe hamowanie przebieg funkcji"-ku mojemu niezadowoleniu wszystko to mówi po niemiecku. Mogli się choć trochę postarać i wgrać jakieś rozmowy na radiu, ale w języku polskim. Z kolei odgłosy jazdy syren wydają się ok, model jeździ czysto i gładko.W Piko dekodera nie mam, także nie wypowiem się o funkcjach na dekoderze, ale w analogu jeździ również bardzo dobrze, bez zastrzeżeń

• Doceniam Doceniam x 1
  14. Ropu

Ropu Użytkownik

Czy ktoś już dozbroił elementy dodatkowe wokół zgarniaczy i generalnie na spodzie lokomotywy Roco? Będę wdzięczny za fotkę efektu końcowego :rolleyes:

Udostępnij