• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

EU07

14D40

Ostrzeżony
Producent
Reakcje
304 10 1
#1
Witam,


Mógłby mi ktoś powiedzieć, który model loka będzie pasował jako dawca napędu do "Siódemki"? Rozstaw osi w wózku w 1:1 to 3050 mm (H0 -->> 35,5 mm), odległość od środka jednego wózka do drugiego to 8550 mm (H0 -->> 98 mm).

Abstrahując, ma ktoś może więcej informacji na temat technologii w jakiej wykonany został model EP08 Jacka Dąbrowskiego z Warszawy? http://lkmk.pl/images/articles/SH2009/018.jpg






K.K.
 

Załączniki

Michał L.D.S

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#2
Najlepiej próbować ze starą Pikówką albo zainwestować w Taurusa Piko i z niego wziąć wózki, a zainstalować silnik Roco.
 

Michał L.D.S

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#4
Kiedyś Piko wypuściło na rynek lokomotywę o prawie identycznych rozmiarach jak Eu07. Nie znam dokładnego oznaczenia tej lokomotywy ale wystarczy poszukać na allegro a napewno się znajdzie. Ostatnio widziałem również że pewna osoba wykonała model tego loko na zmodernizowanym podwoziu Pikowskiego Taurusa i efekt był nawet dosyć przyjemny. Wiem że można próbować także z wózkami lokomotyw Mehano ale wymagają one gruntownej przebudowy.
 

KuKu

Aktywny użytkownik
Reakcje
3 0 0
#5
Michał L.D.S, ten model wykonał popowe i musiał skracać i spawać ostoje czy jak to zwać
 

TLLK

Aktywny użytkownik
Reakcje
235 7 2
#6
Ech. I tu brakuje mądrego moderatora, który by coś nie coś podpowiedział i wymanewrował wątek na dobre tory...

Dziadostwo dziadostwem podpierane.

"odlewy" - widziałem - dziękuję.

"taurus" - no nie - ŻENADA.

Nie cenicie SWOJEGO czasu. Za ten czas opłacony stać was na rozsądne zamówienie dobrego modelu.
Nie mówię, że mojego!

Zero kreatywności!
Pozdrawiam.
Wasz Tolo z TOLOLOKO


PS: Wyjeżdżam do Norymbergi na targi więc pisanie do mnie mija się z celem.
Nie odpowiem i nie będę w żadnym wypadku polemizował. Życzę powodzenia w dalszym rozwoju tego wątku (biciu piany o niczym). :)
 

Ostbahn

Znany użytkownik
Reakcje
3 0 0
#7
Tak jest skracał i skręcał ;)
potwierdzam że wózki z Taurusa PIKo pasują pod EU07.
Rozstaw osi w nich wynosi 35/36 mm więc idealnie
Skoro pasuje Taurus PIKO więc i ROCOwski powinien byc dobry, ale w rękach nie miałem więc nie wiem ;)
 

H0 fan!!!!

Aktywny użytkownik
Reakcje
4 0 0
#8
A ja przepraszam że nie do tematu.

Mam pytanko,mianowicie gdzie mozna dostać odlewy EU07???

Na Allegro już się nie trafiają
 

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.987 15 2
#9
A to ja potwierdze , że skracałem tauruska. ZAdna to filozofia trezeba mieć tylko imadło i piłke do metalu.
 

WITKOIM

Znany użytkownik
Reakcje
27 0 0
#10
H0 fan!!!! napisał(a):
Mam pytanko,mianowicie gdzie mozna dostać odlewy EU07???
Na Allegro już się nie trafiają
już niedługo powinny być na allegro poprawione/bardziej dopracowane budy do EU07 (może na wiosnę). Sam czekam na dwie budy w malowaniu KM i IC. A podwozie osobiście wykorzystuje pod eu07 z BR140 Roco. Wcześniej budy do EU07 były odlewane właśnie pod br140.
http://www.modelmania.com.pl/product_in ... s_id=22949
i takie u mnie będą jeździć z budami EU07, efekt napewno pokażę. ;)
 

Ostbahn

Znany użytkownik
Reakcje
3 0 0
#11
Tylko rozstaw osi z BR140 nie pasuje do EU07 bo jest za duży.
Jedną oś w wózku trzeba przesunąć o jakie 3 czy 4 mm bo inaczej robi się za mało miejsca na akumulatory w środkowej części podwozia
 

WITKOIM

Znany użytkownik
Reakcje
27 0 0
#12
Ostbahn napisał(a):
Tylko rozstaw osi z BR140 nie pasuje do EU07 bo jest za duży.
Jedną oś w wózku trzeba przesunąć o jakie 3 czy 4 mm bo inaczej robi się za mało miejsca na akumulatory w środkowej części podwozia
Tak czy srak idealnego rozwiązania nie ma. Chyba lepiej przesunąć oś niż ciąć ramę od pikolca :?: A może lepiej ciąć :roll: :arrow: No nic.... ja w BR140 nie będę kombinował, aby 3-4mm przesuwać po jednej osi. Mój model nie będzie kosztować 2800zł, aby było perfekt :twisted: no i nie będą na sprzedaż..... Chyba,że budy.
Właśnie Ostbahn........ masz jeszcze tam jakieś dobre maskownice i dół do EU07 ?? Tylko dobre, bo na allegro widziałem Twoje zestawy.
 

Ostbahn

Znany użytkownik
Reakcje
3 0 0
#13
Maskownice to resztki, których już nie bedzie (ostatnia aukcja), a akumulatorki może by się znalazły ;) Formę chyba jeszcze mam ;)
Tylko nie wiem czy będą pasować na długości jeśli wózki z BR-ki nie będą skracane
 
OP
OP
14D40

14D40

Ostrzeżony
Producent
Reakcje
304 10 1
#14
TLLK napisał(a):
zamówienie dobrego modelu
Tylko że niejedna osoba chciała by wykonać model samemu, o wiele taniej.

Powracając: czyli rozstaw osi w Taurusie pasował by pod Siódemkę? Muszę poszukać jakiegoś rysunku z wymiarami BR182 żeby skonfrontować.
 
OP
OP
14D40

14D40

Ostrzeżony
Producent
Reakcje
304 10 1
#16

Załączniki

H0 fan!!!!

Aktywny użytkownik
Reakcje
4 0 0
#17
Kamil Kopera, jak tam idą prace nad modelem?

Ja również zakupiłem już odlew EU07, czekam na Taurusa i zaczynam zabawę ;)
 
OP
OP
14D40

14D40

Ostrzeżony
Producent
Reakcje
304 10 1
#19
Ho fan, robisz na odlewie? Ja stawiam na polistyren. Taurusa jeszcze nie mam, chyba jednak ten lok będzie najlepszym wyjściem. Gdzie go kupujesz? Roco? Piko?


krzychu12231 dzięki wielkie :)
 

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.987 15 2
#20
Roco na pewno będzie lepiej jeździć ale podejrzewam, że trudniej będzie skrócić ramę
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 161
Tabor 6
Tabor 29
Tabor 19
A
Tabor 85

Podobne wątki