• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

EU07

jan-kol

Aktywny użytkownik
Reakcje
22 0 0
#1
Wreszcie został ukończony WZORCOWY model EU07 w skali 1/87 przez Kolegę Jacka Dąbrowskiego, z moim udziałem, i jego nadwozie prezentuje się następująco:
 

Załączniki

Daniel

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
#14
ET21 też miało być już kiedy tam i nie widziałem jeszcze ukończonego modelu,gdzie model wiele prostszy od 7.Zobaczymy jakie będą maskownice wózka i układ napędowy bo według mnie,to w tym modelu to nóż w serce tego modelu i przede wszystkim dlaczego znów żywica,a nie blacha ???? Tak zdolny modelarz znów idzie po prostej lince oporu:) no,ale czekamy na dalszy postęp prac i sukcesu w ukończeniu loka:)
 

Daniel

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
#17
Prowokuje Wykonawce o ładny model :) Pomyśl głową ffox jeśli są jakieś tam budy zrobione z żywicy (materiał ostateczny według mnie) i jeśli będą zrobione z plastiku jak większość modeli się robi (a będzie to będzie masówka,to cudów się nie spodziewaj i detali) porównaj SM Pico do EFC,Rangera czy Ktoto37 sam odpowiesz sobie na moja prowokację.Ja nie pije do Jan-kola tylko jak by to zrobił z blaszki,to była by to pierwsza 07 wykonana jak się należy i wtedy DariuszW by się mylił w swoim poście,ale jak na razie to ma rację,bo nikt nie da przypuszczalnie pięć razy więcej za model od Jan-Kola z żywicy jak może sobie kupić pięć masówek w pięciu malowaniach,a jeśli była by to blacha to nie wiem jak inni,ale wolał bym jedną blachę niż pięć masówek :) a jeśli ma wymiary i plany 07 to co to dla niego zrobić projekt,wytrawić i poskładać wystarczy popatrzeć na WM15 jak jest zrobiona:) Poezja w każdym calu i niech i taka będzie ta 07 :) To jest Prowokacja z mojej strony dla autora:)
 

Jarosław

Aktywny użytkownik
ŁKMK
Reakcje
737 4 0
#18
ET21 też miało być już kiedy tam i nie widziałem jeszcze ukończonego modelu,gdzie model wiele prostszy od 7.Zobaczymy jakie będą maskownice wózka i układ napędowy bo według mnie,to w tym modelu to nóż w serce tego modelu i przede wszystkim dlaczego znów żywica,a nie blacha ???? Tak zdolny modelarz znów idzie po prostej lince oporu:) no,ale czekamy na dalszy postęp prac i sukcesu w ukończeniu loka:)
A skąd to przekonanie Danielu, że żywica jest lepszym materiałem niż blacha?? Na pewno bardziej wytrzymałym, ale czy to o to chodzi?? Myślę, że nie potrzeba być bardzo zaawansowanym modelarzem, aby zauważyć, że ten model budowany z blachy wymagałby wielu kompromisów, co nie pozwoliłoby na tak dokładne odwzorowanie wielu płaszczyzn i detali. Każdy materiał ma swoje plusy i minusy, a blacha wcale nie musi idealnie odpowiadać do odwzorowania każdej konstrukcji. Myślę że Ty też o tym doskonale wiesz, lecz pisząc powyższego posta kierowałeś się innymi pobudkami...:)

Ja osobiście bardzo doceniam tą robotę, model przepiękny, widziałem na żywo:). Miałem okazję obserwować każdy etap budowy tego modelu, widziałem ile poświęcenia i serca włożył w niego Jacek Dąbrowski i trochę ciężko mi stać obojętnie jak ktoś pisze, że model ten jest pójściem na łatwiznę... Taki maniak EU07 nie odwaliłby fuszery, czy pójścia na łatwiznę. Z pewnością odlewy będą bardziej powtarzalne nić gdyby każda sztuka miała powstawać z blachy
 

mattia

Znany użytkownik
Reakcje
81 1 0
#19
Prowokuje Wykonawce o ładny model :) Pomyśl głową ffox jeśli są jakieś tam budy zrobione z żywicy (materiał ostateczny według mnie) i jeśli będą zrobione z plastiku jak większość modeli się robi (a będzie to będzie masówka,to cudów się nie spodziewaj i detali) porównaj SM Pico do EFC,Rangera czy Ktoto37 sam odpowiesz sobie na moja prowokację.Ja nie pije do Jan-kola tylko jak by to zrobił z blaszki,to była by to pierwsza 07 wykonana jak się należy i wtedy DariuszW by się mylił w swoim poście,ale jak na razie to ma rację,bo nikt nie da przypuszczalnie pięć razy więcej za model od Jan-Kola z żywicy jak może sobie kupić pięć masówek w pięciu malowaniach,a jeśli była by to blacha to nie wiem jak inni,ale wolał bym jedną blachę niż pięć masówek :) a jeśli ma wymiary i plany 07 to co to dla niego zrobić projekt,wytrawić i poskładać wystarczy popatrzeć na WM15 jak jest zrobiona:) Poezja w każdym calu i niech i taka będzie ta 07 :) To jest Prowokacja z mojej strony dla autora:)
Witam Daniel ! A może Sam zrobisz to z "trawionek" bo widze ze wg. Ciebie to "pestka";) Mysle ze model wykonany z odlewu żywicznego , i na poziomie jaki jest dotychczas pokazany wart jest tej
pracy i dalszejgo wkładu w jego wykonczenie(y)Oczywiscie Daniel nie mam do Ciebie zadnych pretensji i pisze to tylko w zachęceniu autora do dalszej pracy.
 

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.718 30 1
#20
Daniel, spójrz na ścianę czołową i dach EU07 i zastanów się czy jest możliwe wykonanie tego modelu w blaszce. Dotychczas nie widziałem dobrze wykonanej siódemki z blachy. A jeśli już ktoś zadawał sobie trud wykonania takiego egzemplarza szlifując dwa miesiące lub dłużej te kształty to raczej jako formę do odlewów, bo chętnych na model za 10 tysięcy jest niewielu.[DOUBLEPOST=1381866343][/DOUBLEPOST]
Wygląda obiecująco, obawiam się że ze względu na zapowiedzi seryjnych modeli, będziesz miał ładną lokomotywę do gabloty.
Jeśli nawet wyjdzie wielkoseryjny, to raczej na pewno nie będzie to wersja ryflowana, a więc...
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 6
Tabor 36
Tabor 29
Tabor 19
A
Tabor 85

Podobne wątki