• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

EU07/EP07

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.257 496 29
Skoro sam wiesz, że zdjęcie jest słabe, to czy warto takie zdjęcie publikować? Zwłaszcza, że nie przedstawia żadnej nadzwyczajnej, wyjątkowej sytuacji. Szanujmy miejsce na serwerze.
Gorsze zdjęcia tu się publikuje, to po pierwsze a po drugie może 10 % wspomnianych przedstawia nadzwyczajne sytuacje.
Jak to w końcu powinno wyglądać, może utworzycie komisję weryfikacyjną która oceni czy zdjęcie jest proste, ostre, dostatecznie kolorowe a co najważniejsze wyjątkowe.
Miał Zvolack rację że opuścił to targowisko próżności.
 
Reakcje
3.349 16 0
Skoro sam wiesz, że zdjęcie jest słabe, to czy warto takie zdjęcie publikować? Zwłaszcza, że nie przedstawia żadnej nadzwyczajnej, wyjątkowej sytuacji. Szanujmy miejsce na serwerze.
ę

Gorsze zdjęcia tu się publikuje, to po pierwsze a po drugie może 10 % wspomnianych przedstawia nadzwyczajne sytuacje.
Pod tym względem popieram opinię kolegi Pawła, powiem więcej, może zaledwie 1 % zdjęć przedstawia jakieś nadzwyczajne i wyjątkowe sytuacje (mowa oczywiście o zdjęciach współczesnych, bo te pochodzące z lat, powiedzmy przed 2000 r., są dziś cenną dokumentacją fotograficzną). Każde natomiast zdjęcie (oczywiście odrzucając te, na których faktycznie "mało widać") jest warte uwagi. Zdjęcie kolegi Magic mnie osobiście zainteresowało, m.in. z powodu tego, że mieszkam w pobliżu Olsztyna i to chyba pierwsze ujęcie, jakiejkolwiek lokomotywy, na tym konkretnym wiadukcie (nad ulicą Schumana). Trochę karkołomne było wspinanie się na ten wiadukt, ale ujęcie bardzo fajne. Myślę również, że to, czy zdjęcie jest nadzwyczajne czy wyjątkowe, często okazuje się dopiero po jakimś czasie (może nawet kilku-kilkunastu lat). Bo hipotetycznie rozważając, co by było, gdyby np. kolega Magic, sugerując się słowami kolegi Dariusza (że zdjęcie jest słabe), "wywaliłby" je ze swojego aparatu, a moderator strony bezpowrotnie usunął je z serwera.... tymczasem za kilka dni, przedstawiona na zdjęciu EP07-1047 miałaby awarię, wypadek, czy inne losowe zdarzenie, po którym okazałoby się, że zdjęcie kolegi Magic, było jej ostatnim portretem "w ruchu"? To oczywiście tylko przykład, ale myślę, że dobrze opisujący to, że o "wyjątkowości" zdjęcia decyduje niekiedy całkowity przypadek, a nie "ostrość czoła lokomotywy" na zdjęciu. Według mnie zdjęcie jak najbardziej warte zaprezentowania, bo w temacie "siódemek" można by znaleźć wiele innych, używając słów kolegi Dariusza, "nie szanujących miejsca na serwerze", które zebrały nawet po kilka "kciuków w górę", a do których kolega Dariusz nie miał tego typu obiekcji. Myślę również, że to czy zdjęcie jest fajne czy nie, to osobiste odczucie oglądającego, a o gustach przecież nie powinno się rozmawiać. Kolego Magic, według mnie ujęcie super, a te trochę rozmyte czoło nadaje dynamiki tej "siódemce", widać, że pociąg jest w ruchu, bo niekiedy trudno stwierdzić czy jedzie czy stoi. I proszę się nie zniechęcać tylko fotografować, ile się da (y)... oczywiście z zachowaniem należytego bezpieczeństwa, bo przyznam, że trochę niebezpieczna ta "miejscówka" z której kolega zrobił zdjęcie.
 

Andrzej B

Aktywny użytkownik
Reakcje
290 18 15
Wystarczyło by minimum "wysiłku" i poprawić zdjęcie, to co jeszcze 10 lat temu wymagało "zaangażowania" dzisiaj prawie przysłowiowe "99%" komputerów/smartfonów/tabletów w ułamku sekundy automatycznie poprawi zdjęcie. Można? Tak, tylko trzeba te minimum "wysiłku" ;)

1) Zdjęcie oryginalne
oryginał.jpg


2) Zdjęcie poprawione
poprawione.jpg
 
Reakcje
3.349 16 0
Ktoś zna historię malowania lokomotyw Ep08 w takie barwy?
Bardzo interesująca strona, do której link podałeś, jednak mamy na Forum, świetny temat o EP08 zapoczątkowany przez pana Ludwika Igielskiego i te zdjęcie powinno się tam znaleźć, a nie w temacie "siódemek", choć oczywiście EP08 to niemal bliźniacza siostra EU/EP07, tam również znajdziesz odpowiedź na swoje pytanie dotyczące tego sposobu malowania
http://forum.modelarstwo.info/threads/ep08.10755/
 

MichałK

Znany użytkownik
Reakcje
874 9 4
Ustka 14.07.2018. Manewry po przyprowadzeniu poc. TLK Gwarek 48155 z Katowic. Niestety nie wiem jaki numer lokomotywy. Zdjęcie nie jest doskonałe, robione na szybko podczas wycieczki rowerowej po mieście.
1.jpg


Ustka 16.07.2018
EP07-351 ostro hamuje w peronie stacji z poc. TLK Gwarek 48155 z Katowic. Po oblocie składu wyruszy do Słupska jako TLK Koral 88158

2.jpg


TLK Koral
3.jpg


4.jpg


5.jpg


i w Słupsku. Koniec trasy.
6.jpg
 
Ostatnio edytowane:

Krzysztof Fiałka

Znany użytkownik
FREMO Polska
KSK Wrocław
Reakcje
1.098 19 0
Gratulacje dla Tej władnej Osoby z PKP za pomysł tradycyjnych malowań. Świetne porównanie, nowe i nowe-stare -górą. Siódemka, nie ważne czy EU czy EP, jest piękna.
 
Reakcje
81 3 4
O widzę, że forum zaczyna być o fotografii. A ja myślałem, że o kolei.
No właśnie nie produkuj się tylko donieś do moderacji, takie to teraz popularne w tym kraju.
Donoszenie to raczej twoja domena jak tak się na nim znasz, podobają ci się takie zdjęcia to twoja sprawa. Ja uważam, że są beznadziejne, nic nie wnoszące, a pokazywanie d... tego pana na pierwszym planie to już brak szacunku dla oglądających. To wszystko co mam do powiedzenia w tej sprawie. Nie ma sensu kolejny raz pisać to samo, pozostaje ocenianie, tylko w tym tłumie kolesiostwa jestem chyba sam / choć moze jednak nie/.
Ps. Nie pobiegnę na najbliższy dworzec z komórka / bo prawdziwy aparat chyba nie robi takich słabych zdjęć/ i nie zasypię tego forum setkami obrazów, bo to nie galeria, zresztą byłoby mi wstyd prezentować publicznie coś takiego. Są tutaj fotografie które warto docenić, bo ich autorzy wiedzą co to jest forum o kolei, a nie tylko tak myślą. FIN
 
Ostatnio edytowane:

przemek tabisz

Znany użytkownik
Reakcje
875 60 10
Wiesz, kolegów ma różnych i głównie poza forum.
Jako jedyny wyraziłeś swoje zainteresowanie "dupą" zamiast lokomotywą.
Za nazwanie mnie donosicielem, mam wy...ne bo takowym nigdy nie byłem. A Twoje osobiste odczucia nie robią na mnie wrażenia, podobnie jak Twój wkład w to forum.
Pozdrawiam jako miłośnik kolei, kiepski fotograf i modelarz.
 
Reakcje
81 3 4
Długo szukałem czegoś odpowiedniego, co może choć tylko częściowo spełnia obecne standardy publikowania zdjęć. EU07-358. Zdjęcie jest najwyższej jakości, proste, wyjątkowo wyraźne i nie obrobione żadnym programem graficznym. Są oczywiście pewne wady: zbyt duży widok lokomotywy, brak jakichkolwiek tzw. motywów. Jest jednak wyjątkowe, bo jedyne na świecie to musi być najlepsze. Jakiekolwiek krytyczne opinie mnie nie obchodzą, a ich autorzy będą traktowani jako osobiści wrogowie.
EU)&-358.jpg
 
Ostatnio edytowane:

puszo

Aktywny użytkownik
Reakcje
214 3 3
Jak dla mnie, miłośnika żółtych czół to zdjęcie jak najbardziej godne udostępnienia. Mógłbyś napisać coś więcej na jego temat . Data, miejsce czy relacja pociągu?
 
Reakcje
81 3 4
Oj, to było tak dawno, że nie pamiętam. To było na szlaku między Katowicami, a Mysłowicami. Zdjęcie leżało w szufladzie dawno wymienione w moich zbiorach na lepsze. / Niestety nie moje i nie mogę go publikować/.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Koleje w Polsce 5
Koleje w Polsce 7
Koleje w Polsce 3
Koleje w Polsce 4
Koleje w Polsce 7

Podobne wątki