• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

EU07/EP07

map69

Znany użytkownik
Reakcje
79 0 0
Lokomotywownia Warszawa Olszynka Grochowska. :)
Kiedyś używałem właśnie tej nazwy, jednak podczas wycieczki do lokomotywowni zwróciłem uwagę, że wszyscy pracownicy używali nazwy Grochów.
I tak, w jakimś sensie, z szacunku dla nich, używam właśnie tej skróconej nazwy. Jak rozumiem formalna nazwa to Lokomotywownia Warszawa Olszynka Grochowska, dzięki za wyjaśnienie (y), poprawiłem opis.
 
Ostatnio edytowane:

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
Nie wiem, jak jest formalnie teraz, ale dawniej były dwie jednostki: Lokomotywownia Warszawa Olszynka Grochowska miała lokomotywy, a Lokomotywownia Warszawa Grochów miała zespoły trakcyjne.
 

Jarząbek

Znany użytkownik
Reakcje
1.581 73 0
Nie wiem, jak jest formalnie teraz, ale dawniej były dwie jednostki: Lokomotywownia Warszawa Olszynka Grochowska miała lokomotywy, a Lokomotywownia Warszawa Grochów miała zespoły trakcyjne.
Od początku - Dzisiejsza lokomotywownia Olszynka Grochowska to dawna lokomotywownia Warszawa Grochów, w której stacjonowały zarówno jednostki elektryczne jak i elektrowozy. Tak było do początku lat siedemdziesiątych, do momentu wybudowania nowej lokomotywowni dla jednostek elektrycznych, którą nazwano MD Warszawa Grochów. Natomiast starą, w której pozostały elektrowozy ( tą uwiecznioną na zdjęciu przez Kol. Map69) nazwano MD Warszawa Olszynka Grochowska.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
Celowo wstawiam do neta (czy jak kto woli- udostepniam zdjęcia w Internecie) po obróbce ze względu na kopiowanie i wykorzystywanie zdjęć w różnych celach przez osoby trzecie.
Nie bardzo rozumiem cel takiego postępowania. Jeżeli ktoś chce wykorzystać takie zdjęcie, to kilka ruchów suwakiem w programie graficznym i zdjęcie wygląda dużo bardziej naturalnie. To już lepiej wstawiać jakieś swoje znaki na środku obrazka, tak, by nie dało się ich wyciąć bez uszczerbku dla widoku całości. Tylko czy wtedy chcielibyśmy takie fotki oglądać?

f581554831.jpg
 

Adam Okuń

Znany użytkownik
Reakcje
1.095 1 0
...nie żebym dorzucał drzewo do ognia ale dziś EP07 z mocniejszej obróbce ;)

TLK "Kormoran" w Gołonogu 2017-08-21


...a jakby było mało to drugi TLK "Kormoran" chwilę później jechał w drugą stronę i też na EP07 :)

 

dariuszz94

Znany użytkownik
Reakcje
113 4 0
Takie coś znalazłem na swoim facebook'u.
13.06.2012, EU07-015 z pociągiem IR38120/1 "Barbakan" relacji Kraków Główny - Szczecin Główny.
Chciałbym tu zwrócić uwagę na górny reflektor posiadający także czerwoną lampę ;)
 

Remaj12

Znany użytkownik
T M M
Reakcje
4.629 71 19
Chciałbym tu zwrócić uwagę na górny reflektor posiadający także czerwoną lampę ;)
Jedna z ostatnich lokomotyw serii EU07 typu 4E, która zachowała komorę światła czerwonego w górnym reflektorze. Nieźle się uchowała - połowa 2012 roku! Podczas naprawy zakończonej 20 grudnia 2012 roku zamontowano jej reflektory halogenowe. Nie wykluczone, że była to ostatnia czynna lokomotywa typu 4E należąca do PKP Intercity, która posiadała oryginalny górny reflektor.

Jeśli chcielibyśmy wskazać lokomotywę, która miała najdłużej oryginalny górny reflektor to dobrym kandydatem jest EU07-193, której model wykonała firma PIKO. Jeszcze pod koniec marca 2015 roku została uwieczniona na fotografii z pierwotnym górnym reflektorem: http://czgk.pl/details.php?image_id=58808&mode=search

26 listopada 2015 roku zakończyła się naprawa rewizyjna 1P4/7 tejże lokomotywy i od tego czasu widziana jest już ze "standardowym" odbłyśnikiem górnego reflektora: http://rail.phototrans.eu/14,105023,0,PaFaWag_4E_EU07_193.html
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Koleje w Polsce 5
Koleje w Polsce 7
Koleje w Polsce 3
Koleje w Polsce 4
Koleje w Polsce 7

Podobne wątki