• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

EU07/EP07

Hydrus

Aktywny użytkownik
Reakcje
146 0 0
Wczoraj przechodziłem akurat przez Dworzec Główny we Wrocławiu i postanowiłem poczekać na peronie na odjazd TLK Sztygar z Lublina do Zielonej Góry, żeby posłuchać "wycia" podczas ruszania lokomotywy EP07-1002. Lokomotywa stała tuż przy wejściu na peron z przejścia pod peronami. Pociąg miał odjechać planowo o 17:35. Były ze dwie minuty do odjazdu, kiedy na peron wszedł pospiesznie młody człowiek. Patrzę, a on zaczyna szarpać za drzwi do kabiny lokomotywy. Maszynista wyjrzał przez okno:
- Co pan robi?
Młody człowiek:
- Chcę wsiąść.
Maszynista:
- No, ale to do wagonu!

Podróżny dopiero zorientował się, co wyprawia i odszedł w kierunku wagonów.

A ja z maszynistą uśmiechnęliśmy się do siebie szeroko...
 

Czapajew

Znany użytkownik
Reakcje
686 1 0
Miałem kiedyś podobną sytuację z tą różnicą, że dotyczyło to tramwaju ( 105N). Czekałem na przystanku a z racji tego, że był upał, to motorniczowie zawsze mieli otwarte przednie drzwi do kabiny. No i gdy tramwaj podjechał na przystanek, to jakaś babcia obładowana zakupami zaczęła wchodzić tymi otwartymi drzwiami od motorniczego. Dopiero gdy weszła na drugi schodek, motorniczy zwrócił jej uwagę, a ta się uśmiechnęła, przeprosiła i weszła właściwymi drzwiami :)
 

Pantograf

Znany użytkownik
Reakcje
997 63 25
Z 07 "Malboro" tez nie wiadomo co będzie. Kilometry im wychodzą a PR się waha czy je robić. .. Ogólnie to teraz cieniutko w Poznaniu o stare loczki. Jedynie IC zostaje... ale jedno i to samo juz bokiem wychodzi...
 

Remaj12

Znany użytkownik
T M M
Reakcje
4.629 71 19
Warto focic czekolady... Jeszcze "chwila " i tylko zdjęcia zostaną :gwizd:
Niestety to prawda :(. Tymbardziej proszę :):

- źródło: zbiory własne autora
- autor: @Remaj12
- opis: 17 października 2015 roku - stacja Poznań Główny - EU07-169 odpoczywa na jednym z torów odstawczych w pobliżu peronu 1A.

DSC_0257.JPG


DSC_0235.JPG


DSC_0227.JPG


Jeszcze trochę i będziemy mogli sobie zestawić na makiecie pociąg prowadzony powyższą "Czekoladą" :gwizd:.
Z 07 "Malboro" tez nie wiadomo co będzie. Kilometry im wychodzą a PR się waha czy je robić.
To niedobrze. Z drugiej strony... po co Przewozom Regionalnym lokomotywy, skoro przestaną używać wagonów (n). Pytanie jak długo jeszcze będą jeździć wagony "Malboro", no i co spółka postanowi względem nich i pozostałych :niepewny: - resztki "Bohunów", ostatków "Bonanz" i kilkunastu zdeklasowanych "Jedynek". PR mają jeszcze sprawne przedziałowe "Dwójki"? Jakim taborem obsługiwane są ostatnie zachowane połączenia interREGIO pomiędzy Łodzią i Warszawą?

Miejmy nadzieję, że się @Robert Reschka zlituje i zrobi model EP07P-200X, to chociaż tyle zostanie z "Malboro"/"Papug" oprócz zdjęć i wspomnień.
 
Ostatnio edytowane:
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Koleje w Polsce 5
Koleje w Polsce 7
Koleje w Polsce 3
Koleje w Polsce 4
Koleje w Polsce 7

Podobne wątki