• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

EU07 TOLOLOKO w TT !!!!

TLLK

Aktywny użytkownik
Reakcje
235 7 2
#1
Co powiecie na ładne budy żywiczne plus elementy fototrawione do tej absolutnie kultowej, obowiązkowej lokomotywy?!!
Wózki może weźmiemy pod uwagę, ale cena wzrośnie.

Proszę o rzeczowe propozycje a nie targ rozemocjonowanych przekupek.
Po analizie odpowiem w czy rzecz.

Cena was nie zabije ;-) sPOkoLoKo!

Napęd pozostawiam w Waszej gestii.
8)
Pozdrawiam
Wasz Tolo
 

ktoto37

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#5
TLLK napisał(a):
Co powiecie na ładne budy żywiczne plus elementy fototrawione do tej absolutnie kultowej, obowiązkowej lokomotywy?!!quote]

Witam

To ja bym poprosił coś takiego do H0.

Czekam, pytam, dzwonię i nic. Jak w polskim filmie.

Pozdrawiam
 

Ranger

Znany użytkownik
Reakcje
2.413 7 1
#6
To forum nie jest wyznacznikiem popularności TT. Tak jak koledzy podpowiadają napisz o tym na FTT a być może zrobie do tego napęd i wtedy sie zacznie :D
 
OP
OP
TLLK

TLLK

Aktywny użytkownik
Reakcje
235 7 2
#8
ktoto37 napisał(a):
TLLK napisał(a):
Co powiecie na ładne budy żywiczne plus elementy fototrawione do tej absolutnie kultowej, obowiązkowej lokomotywy?!!quote]

Witam

To ja bym poprosił coś takiego do H0.

Czekam, pytam, dzwonię i nic. Jak w polskim filmie.

Pozdrawiam
Ta ja odpowiem.
Dzisiaj Klient przyjechał po odbiór EU07-232. Full wypas z dźwiękiem, sprężarką, polskim sygnałem i zmiennym oświetleniem sekwencyjnym.
Model ruszał godnie, rozpędzał się, hamował z dźwiękiem pisku. Do czasu. Po pięciu minutach zabawy zgasła jedna żarówka a po przejechaniu dwóch rund pokazał się sygnał zwarcia i ani chu chu. Jutro rewizja.
Wrócił do domu zawiedziony bez modelu a ja bez kasy.
Jestem zniechęcony i zawiedziony projektem EU z TOLOLOKO. Władowałem w to masę kasy. Mogłem mieć kolekcję Fulgurexa i nie ponosić kosztów ZUS, US i chwil rozgoryczenia, takich jak ta przed niecałą godziną. Mogłem mieć Jelcze serii 400 i 600 i żaden cwany watażka by mnie nie podjechał 8)

Nie cieszy mnie żadne zamówienie na EU - bo nie wiem ile klient będzie musiał czekać na model. Nie potrafię odpowiedzieć na te elementarne pytania bo tam gdzie małoseryjna produkcja tam złośliwe Gnomy ciągle wsypują piasek w tryby.
I nie do mnie pretensje tylko do ludzi, którzy ode mnie kasę wzięli, ślęczą nad modelami a modeli jak nie było tak nie ma. Jeden "koleś" poleciał w styczniu.
Chętnych do współpracy też nie ma. A jak będą - to im nie będę ufał. Vide nasz Kolega konkurent z forum...

Model EU07 z TOLOLOKO jest piękny - tylko, że przestał skubany jeździć... I tak co model, to pod górkę.
 

ktoto37

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#9
To może inaczej i sprzedawać kity. Pomalowane z osłonami wózków, może nawet z całym napędem. Pewnie będą na to chętni, głównie modelarze a nie tylko ludzie którzy lubią kupować.
 
OP
OP
TLLK

TLLK

Aktywny użytkownik
Reakcje
235 7 2
#10
ktoto37 napisał(a):
To może inaczej i sprzedawać kity. Pomalowane z osłonami wózków, może nawet z całym napędem. Pewnie będą na to chętni, głównie modelarze a nie tylko ludzie którzy lubią kupować.
Wiesz Kolego jak to się skończy? PRL lok to przy tym betka ...
 

karol_mar

Znany użytkownik
Reakcje
64 1 0
#11
TLLK napisał(a):
a po przejechaniu dwóch rund pokazał się sygnał zwarcia i ani chu chu. Jutro rewizja.

Przyczyną jest na 99% ocieranie obrzeży kół o metalową ostoję, przydałaby się tam jakaś przekładka izolacyjna. Obrzeża są zbyt blisko ostoi i wystarczy drobna nierówność toru, aby do niej dotykały. Zauważyłem to w również w swoim egzemplarzu.
 
OP
OP
TLLK

TLLK

Aktywny użytkownik
Reakcje
235 7 2
#12
Dziękuję Karolu - będzie rewizja wszystkich wózków.

To dziwne bo WSZYSTKIE 20 ostoi gotowych jeździły po kilka godzin każda w systemie analogowym na torze testowym. I nie było problemów. Może po DOCIĄŻENIU budą coś czasami robi zwarcie.... Jak napiszę, że jestem zdegustowany to za mało napiszę i zbyt łagodnie.
 
OP
OP
TLLK

TLLK

Aktywny użytkownik
Reakcje
235 7 2
#13
No i po rewizji.

Rozkręciliśmy wózki od mosiężnej, sztywnej, grubej, cyfrowo frezowanej płyty podłogowej.
JEST ŚLAD ocierania zestawów kołowych na lakierowanej każdorazowo płycie. Bezdyskusyjnie modelarz prowadzący zgodził się z diagnozą Karola a mnie uwolnił od irytujących argumentacji.

To moja wina - bo po krytyce pierwszych EU nakazałem obniżenie konstrukcji. Obniżyli, podfrezowali, wizualnie OK ale eksploatacyjny błąd nie został na czas zidentyfikowany.
Ówczesny modelarz prowadzący nie wyczaił zagrożenia a ja zapewniany o postępach i nadchodzącym sukcesie nie miałem powodów do niepokoju o zwarcia.
W plastikowym modelu takich jaj by nie było...

Podkreślam, że bez pełnego obciążenia z budą i bebechami elektronicznymi wszystkie podwozia EU z TOLOLOKO śmigały po makiecie testowej bez mrauknięcia. Ponad ROK temu.

Ponieważ WSZYSTKIE płyty moich EU i ET są takie same - a mam ich 45 sztuk czeka nas każdorazowe cyfrowe wyfrezowanie większego promienia wpustu na wózek. To całkowicie wyeliminuje styk obrzeża koła z płytą. Można i obrzeża jeszcze stoczyć ale to wymaga następnych testów i decyzja nie jest jednoznaczna.

Karolu! Wymienimy Twoją płytę podłogową. Ślij model po Nowym Roku do rewizji! ;)

Pozdrawiam.
Wasz Tolo
 

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.718 30 1
#15
Weź pod uwagę, że chłonnosc rynku wielkosci kilkuset pasjonatów jest baaaaaaaaaardzo ograniczona. A jeśli model należy do wyższej półki w cenie circa średniej pensji to juz wszystko wiemy. Moim zdaniem Tololoko zrobiłby lepszy interes oferując (też) kompletne zestawy do montażu. Ale to juz nie moja sprawa.
 

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.718 30 1
#17
Na forum TT zebrało się z 20 chętnych - na moje oko ponad 20 modeli (kilka osób chce po 2).... więc zastanawiam się po co było temat tworzyć, skoro jak już ruszyło to odzewu oferenta brak...
Podejrzewam, że "oferent" stworzył temat aby zbadac rynek, czysto informacyjnie. A do stworzenia modelu jeszcze dłuuuuuuuuuga droga.
 

psz

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#18
Na szczęście nie trzeba było Tololoko, bym w końcu się dorobił od zawsze wymarzonej siódemki. Nie jest to może ideał, ale jak na TT trzyma zupełnie zadowalający poziom, tak jeśli idzie o wygląd, jak i o jazdę.

IMG_4232.jpg

IMG_4233.jpg

IMG_4234.jpg


I jeszcze raz podkreślam, to nie jest Tololoko!!!
 

psz

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#20
Tak, to wydruk 3D na podwoziu BR 218 Tilliga. Cała robota autorstwa KamilaW z ForumTT. Muszę przyznać, że efekty są naprawdę satysfakcjonujące a cena umiarkowana jak na taki jednostkowy model.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor TT/TTm/TTe 22

Podobne wątki