• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny Schlesienmodelle - modele lokomotyw serii EU07/EP07

EC45

Znany użytkownik
Reakcje
67 2 10
Boże, dziękuję Ci za Schlesienmodelle i ROBO. Ale Piko też jest ok, mają tabliczki w skali H0 i prosto wklejone, to też się liczy.:LOL:

Ostatnie zdjęcie rządzi. Wygląda jak "real" po naprawie głównej.
 

Spacerowicz

Znany użytkownik
Reakcje
3.160 98 2
Przedwczoraj były dostępne ale chyba było tylko kilka sztuk , bo po kilku minutach wszystkie poszły .Sam chciałem jedną sztukę ale zanim się zalogowałam moim androidem to już było za późno.
To był jedynie błąd systemu, tych lokomotyw nie ma jak na razie w (oficjalnej) sprzedaży.

Wracając do tematu EU07-424...
Uroki zakupów drogą wysyłkową... Na zdjęciach poniżej olsztyńska siódemka w "sosie własnym"- łącznie z wnętrzem kabiny. W trakcie leżakowania EU07-424 w pudełku z podwozia wyciekł smar(?), który rozlał się po ochronnej foli zabezpieczającej model- tym samym mocno brudząc całą lokomotywę. Podejrzewam, że to nie będzie jedyny egzemplarz z taką niespodzianką. Widywałem już wycieki z podwozia w modelach SM, ale pierwszy raz aż na taką skalę.
2Gag_IX.17 016.jpg

3Gag_IX.17 017.jpg



Mam w kolekcji 10 lokomotyw SM- w mojej subiektywnej ocenie jak na razie najdokładniej wykonano "denaturaty". To mój zdecydowany faworyt pod tym względem.
 

m_zntk

Znany użytkownik
Reakcje
11.618 177 14
To był jedynie błąd systemu, tych lokomotyw nie ma jak na razie w (oficjalnej) sprzedaży.

Wracając do tematu EU07-424...
Uroki zakupów drogą wysyłkową... Na zdjęciach poniżej olsztyńska siódemka w "sosie własnym"- łącznie z wnętrzem kabiny. W trakcie leżakowania EU07-424 w pudełku z podwozia wyciekł smar(?), który rozlał się po ochronnej foli zabezpieczającej model- tym samym mocno brudząc całą lokomotywę. Podejrzewam, że to nie będzie jedyny egzemplarz z taką niespodzianką. Widywałem już wycieki z podwozia w modelach SM, ale pierwszy raz aż na taką skalę.
Zobacz załącznik 504610
Zobacz załącznik 504611


Mam w kolekcji 10 lokomotyw SM- w mojej subiektywnej ocenie jak na razie najdokładniej wykonano "denaturaty". To mój zdecydowany faworyt pod tym względem.


Tomasz reklamuj model i tyle.
 

EC45

Znany użytkownik
Reakcje
67 2 10
Moim skromnym zadaniem, mimo uwielbienia SM, to reklamacja.

A tak w ogóle to pochlałem wina roboty mojego teścia i "jaram się" EU07-488 od SM. No boski model i wiecie co, pierdzielić krzywe bufory, to jest replika nie model. Piko na drzewo :D
 
Ostatnio edytowane:
Reakcje
292 0 0
Tak popatrzyłem ta te wycieki smarowidła, że aż postanowiłem wyciągnąć moje modele i je sprawdzić. Szczęśliwie nic poza niewielkimi wyciekami na spodzie wózków, które wytarłem bez szczególnych ceregieli. Ale chciałem też zajrzeć do mechanizmów w wózkach i sądziłem, że z instrukcję będzie łatwo...

EU07 SM.jpeg

... bo myślałem, że trzeba tylko odkręcić śrubki na spodzie wózków i pokrywy zejdą. Ale nie chcą. Czy tam są jeszcze jakieś zaczepy? Czy może jakieś tajne hasło "Sezamie otwórz się...", czy coś tam. Podpowie mi ktoś? Nie chciałby czegoś spaskudzić.
 

darekgol

Aktywny użytkownik
Donator forum
Reakcje
400 4 1
Tak popatrzyłem ta te wycieki smarowidła, że aż postanowiłem wyciągnąć moje modele i je sprawdzić. Szczęśliwie nic poza niewielkimi wyciekami na spodzie wózków, które wytarłem bez szczególnych ceregieli. Ale chciałem też zajrzeć do mechanizmów w wózkach i sądziłem, że z instrukcję będzie łatwo...

Zobacz załącznik 504962
... bo myślałem, że trzeba tylko odkręcić śrubki na spodzie wózków i pokrywy zejdą. Ale nie chcą. Czy tam są jeszcze jakieś zaczepy? Czy może jakieś tajne hasło "Sezamie otwórz się...", czy coś tam. Podpowie mi ktoś? Nie chciałby czegoś spaskudzić.
A jak wypowiesz to hasło, to podważ zaczep na przodzie lub tyle wózka
 

KSK 1982

Kustosz Sali Pamięci
Zespół forum
GGM
Reakcje
168 4 0
Obudowa musi jeszcze wyjść z zaczepów, ja je delikatnie podwazałem ostrzem nożyka, najgorszy jest pierwszy raz.
 
Ostatnio edytowane:

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
W mojej EU07-429 też takie coś miało miejsce, na szczęście tylko pod samym wózkiem bez naruszenia malatury pudła. Niemniej przy zakładaniu folii gdy chowam model do pudełka i tak muszę uważać żeby tłustym sobie loka nie ubrudzić.
Mam pytanko. Do tej pory myślałem, że konsystencja stosowanego smarowidła w zębatkach modeli lokomotyw jest na tyle gęsta (taką widywałem w modelach) że owo smarowidło nie powinno wyciekać jak np. olej z auta. Czy zastosowany smar w tym modelu SM jakoś odbiega od stosowanego np. w modelach PIKO, czy Roco? Dla mnie z tych zdjęć wygląda jak by był ciekły - jak np. olej rzepakowy - i w związku z tym wymagał szczelnej, uszczelnionej dobrze przestrzeni, w której pracuje. Jak to z tym jest? Trochę to bowiem ryzykowne na przyszłość (zapewnienie tej szczelności), bo nigdy nie wiadomo, kiedy znowu wycieknie.
 

Podobne wątki