• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny Schlesienmodelle - modele lokomotyw serii EU07/EP07

pilu35

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
Najlepszy wypust poza zbyt ciasnym wypełnieniem które ma tendencje utrącać obudowy reflektorów. Co do samej części to na razie oddział niemiecki firmy nabrał wody w usta i milczy na temat terminu dosłania braków. Sklep z Rybnika oczekuje na kilka tych samych części bo jak widać nie tylko mi się to przytrafiło.
 

ccsrally

Aktywny użytkownik
Reakcje
37 0 0
Witam
wczoraj wieczorkiem dotarła przepiękna maszyna, po otworzeniu pudełka na szczęście lokomotywa cała i zdrowa nic nie urwane itp.
Strach ja brać do ręki bo w tyle detali wyposażona.
Fotki jeszcze w pudełku ale dzisiaj pewnie będzie jeszcze mała przejażdżka po torach. IMAG1629.jpg IMAG1630.jpg
 

ccsrally

Aktywny użytkownik
Reakcje
37 0 0
Witam
Sorki że tak post pod postem. Lok ma za sobą już kilka metrów po torach.
Lokomotywa ma parę minusów najpoważniejszy to taki że ma tyle detali że aż strach wyciągać ją z pudełka:)
A tak na poważnie to muszę troszkę jeden rozjazd poprawić bo lokomotywa haczy zgarniaczem w jednym miejscu,ale to jest opisane w instrukcji i że można troszkę pilniczkiem potraktować część.
Zauważyłem że światła w analogu coś nie za bardzo świecą na małych prędkościach,ale to wyczytałem już na jednym opisie lokomotywy cargo ,ale nie mogę znaleźć odpowiedzi pana Reschki.
Model pięknie wygląda cicho jeździ wart swojej ceny.
Mam jedno pytanko czy można wymienić w nim zaczep na normalny taki jak w lokomotywach piko? mam wszystkie wagony z takimi zaczepami no i jest problem z ciągnieciem wagonów :)
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
W dziale "Giełda" wielokrotnie ogłaszali się koledzy, oferujący takie sprzęgi. Jeżeli akurat teraz nic nie ma, to proponuję zamieścić tam ogłoszenie o chęci kupna.
 

jabol

Aktywny użytkownik
Reakcje
167 3 0
Witam,

Dostałem dzisiaj EP07-450 i muszę przyznać że model wyglada bardzo ładnie. Jedyny problem to taki że jeden z reflektorów wyglada jakby był matowy (zaciapany klejem?). Czy ktoś wie gdzie można zamówić reflektor? Ja już wysłałem email do sprzedawcy. Dziekuję.
IMG_0059.JPG
 

dariuszz94

Znany użytkownik
Reakcje
113 4 0
Forumowicze, czy ktoś zna sposób na prawidłowe założenie trąb sygnałowych? Męczę się z nimi, wchodzą tylko na pewną głębokość i dalej nie idą :niepewny:
Pytanie jeszcze mam do naklejek z prętami - jak powinienem je prawidłowo nakleić? Górny reflektor pionowo, a dolne pod ukosem na zewnątrz toru?
 

Engineer

Aktywny użytkownik
Reakcje
519 41 1
Forumowicze, czy ktoś zna sposób na prawidłowe założenie trąb sygnałowych? Męczę się z nimi, wchodzą tylko na pewną głębokość i dalej nie idą :niepewny:
Pytanie jeszcze mam do naklejek z prętami - jak powinienem je prawidłowo nakleić? Górny reflektor pionowo, a dolne pod ukosem na zewnątrz toru?
W każdym reflektorze pionowo.
Co do "trąbek" spróbuj delikatnie zeskrobać nożykiem modelarskim nadmiar farby na nich, w tych newralgicznych miejscach, które nie wchodzą dalej...
Być może tutaj tkwi przyczyna.
 

dariuszz94

Znany użytkownik
Reakcje
113 4 0
Jednak obyło się bez amputacji, wystarczyło nożykiem modelarskim obskrobać trzpień. Niestety i tak konieczne było podmalowanie trąb, bo przy wielu próbach ich założenia trochę się powyginały i spod czarnego lakieru wyjrzał nieco zielony plastik.
Jeszcze raz dziękuję Panowie za podpowiedzi :)

Teraz będę miał jeszcze jedno pytanie - czy to normalne dla tych lokomotyw, że przy jeździe w analogu światła mrugają? o_O
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
Próbuję się przekonać, zaczyna mi się podobać TKh48.
Tkt48 jak już :)
[DOUBLEPOST=1484904726][/DOUBLEPOST]
Sam mam dylemat czy model za 800zł - EU07-457 na EU07-042, przerobić samemu czy wysłać do kolegi
Nie rob tego oznaczenia, bo tak jak kolega Wojtek'61 napisał, numer boczny 042 to pasuje do maszyny typu 4E, a nie 303E, a one się jednak trochę róznią. Ponadto wersja 303E jaką Schlesienmodelle wykonuje w modelu ma ryfle do samego dołu aż od linii dachu /PIKO robi wersję 303E z ryflami rozpoczynającymi się od linii okien/. Pisze o tym by nadmienić, że oprócz 4E i 303E, są również różnice w wyglądzie samych 303E. Szkoda by było okaleczyć taki piękny model poprzez nierealne oznaczenia.
[DOUBLEPOST=1484905077,1484904613][/DOUBLEPOST]
Widzę, że Kolega jest bardzo ambitny, skoro chce przerabiać 303E na 4E :(
Myślę, że raczej nie wiedział...
 

Engineer

Aktywny użytkownik
Reakcje
519 41 1
Nie tylko Ty czekasz na ten nr.
Będąc na III Trybunałach widziałem na stoisku Pana Roberta ten model czyli z nr 400, niestety wykonawcy zza wielkiej wody dali dupska i źle oznakowali o ile pamięć mnie nie myli to zamiast Gdynia było coś innego...
...Olsztyn...
To był Olsztyn, a na 424 - Gdynia...
Miało (i powinno) być odwrotnie.
Inaczej i krócej mówiąc, zamieniono loki przydziałami.
Aczkolwiek, szkoda, że nie załapało się przynajmniej kilka sztuk do sprzedaży, bo chętnie bym nabył EU07-424 z przydziałem stricte Gdyńskim...
Niestety, to se ne vrati...:(
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
Ale były też 400 z Olsztyna. Mój znajomy ma taką, kupioną bezpośrednio od p. Roberta. 424 z Gdyni nie widziałem, ale nie interesowałem się tym zbytnio, sam mam z prawidłowym przydziałem Olsztyn.
 

Podobne wątki