• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny Schlesienmodelle - modele lokomotyw serii EU07/EP07

Engineer

Aktywny użytkownik
Reakcje
520 41 1


Zaraz, zaraz... o_O
Coś nie ten teges Modelmania podaje.
A na pewno jest informacją nieprawdziwą, że 516 ma (mieć) szare podwozie...o_O
EU07-433 owszem i jak najbardziej ma i miała szare (gdzie już raz o tym na forum pisałem), ale 516 zdecydowanie czarne, o czym też była tutaj mowa.

forum.JPG
 
Ostatnio edytowane:

jafrap

Znany użytkownik
Reakcje
8 0 0
....Panie Robercie - czy da radę coś z tym zrobić .... :( trochę fatalnie to wygląda.... sorry, że się czepiam ;)
Przesadzasz. Na zdjęciach - szczególnie w macro - zawsze coś nie tak wygląda, a jak model w reku, to zachwyty....
Myślę, że na żywo będzie super i nie ma co się czepiać na "5 min". przed dystrybucją. Zresztą, 699 za tak wypasiony model to i tak piękna cena, a 99,9% użytkowników nie ma sokolego oka.
Dajmy już spokój z tym czepialstwem, mówię to wam ja - pierwszy czepiacz forumowy :)
 
Ostatnio edytowane:

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.397 463 29
....Panie Robercie - czy da radę coś z tym zrobić .... :( trochę fatalnie to wygląda.... sorry, że się czepiam ;)
Ale o co chodzi, bo ja tam nic nie widzę i zgadzam się z kolegą jafrapem:
Przesadzasz. Na zdjęciach - szczególnie w macro - zawsze coś nie tak wygląda, a jak model w reku, to zachwyty....
Jeżeli już ma się jakieś uwagi, to warto wyraźnie powiedzieć, co jest źle.
 

Dabas

Aktywny użytkownik
Reakcje
15 0 0
W miejscu które wskazał @arch_przemo, gdzie niebieski pas przechodzi w kropki, widać ciemną kreskę sugerującą nierówność powłoki lakierniczej. Tak jakby niebieski pas był warstwę lakieru wyżej niźli kropki obok.
 

Michał_P

Znany użytkownik
Reakcje
182 27 0
Modele w malowaniu "prestiżowym" ukażą się wbrew wcześniejszym zapowiedziom przed żółtymi czołami, o których nagle zrobiło się cicho. Czy tylko ja jestem takim obrotem sprawy mocno zawiedziony?
 

Gethvar

Znany użytkownik
Reakcje
229 4 0
Modele w malowaniu "prestiżowym" ukażą się wbrew wcześniejszym zapowiedziom przed żółtymi czołami, o których nagle zrobiło się cicho. Czy tylko ja jestem takim obrotem sprawy mocno zawiedziony?
Chyba tak, swoją drogą Twoja pogarda dla spółki PKP intercity jest już kolego dosyć męcząca, ja wiem że fanem przewozów regionalnych jesteś, ale nie musisz za każdym razem podkreślać "prestiżowego" charakteru PKP IC, jest to niestety pomału ostatnia spółka zajmująca się przewozami pasażerskimi, która de facto jest PKP, bo przewozy regionalne niestety leżą dzięki spółkom spod znaków samorządowych (chociaż szkoda) no ale cóż... Jak dla mnie lepiej że wychodzi malowanie IC bo na żółte czółka trzeba by więcej środków zgromadzić żeby więcej kupić, a tak moja Marketka przyjedzie i będzie git...
 

voytecki

Aktywny użytkownik
Reakcje
52 0 5
Modele w malowaniu "prestiżowym" ukażą się wbrew wcześniejszym zapowiedziom przed żółtymi czołami, o których nagle zrobiło się cicho. Czy tylko ja jestem takim obrotem sprawy mocno zawiedziony?
Ja jestem z tego powodu bardzo zadowolony. Poza tym na stronie producenta nie było informacji, że żółte czoła mają wyjść pierwsze. Przewijała się tylko taka informacja na forum, ale w żaden sposób nie potwierdzona. Ciesz się, że w ogóle coś wychodzi.
 

mikel

Aktywny użytkownik
Reakcje
32 1 0
Ja jestem z tego powodu bardzo zadowolony. Poza tym na stronie producenta nie było informacji, że żółte czoła mają wyjść pierwsze. Przewijała się tylko taka informacja na forum, ale w żaden sposób nie potwierdzona. Ciesz się, że w ogóle coś wychodzi.
Nie prawda. Producent oficjalnie powiedział, że modele będą wychodzić zgodnie z kolejnością w jakiej są zaprezentowane w katalogu. Mnie oczywiście taka kolejność też nie przeszkadza, ale nie była to tylko forumowa informacja.
 

Michał_P

Znany użytkownik
Reakcje
182 27 0
Nie że insynuuję, ale nawiązuję do stosownego artykułu o "mikolu" z nonsensopedii
Więc przestań, ponieważ jest to całkowicie bezsensowne, podchodzi pod wycieczki osobiste i nie ma żadnego związku z tematem.

Z tym że niczego nie wnosi i jest z lekka bez sensu.
Niczego nie wnosi, bo nie musi. Określenie, jak każde inne. Dla wszystkich zrozumiałe. Wróćmy do meritum.
 

jafrap

Znany użytkownik
Reakcje
8 0 0
Modele w malowaniu "prestiżowym" ukażą się wbrew wcześniejszym zapowiedziom przed żółtymi czołami, o których nagle zrobiło się cicho. Czy tylko ja jestem takim obrotem sprawy mocno zawiedziony?
Więc przestań, ponieważ jest to całkowicie bezsensowne, podchodzi pod wycieczki osobiste i nie ma żadnego związku z tematem.
Niczego nie wnosi, bo nie musi. Określenie, jak każde inne. Dla wszystkich zrozumiałe. Wróćmy do meritum.
Kolego, niepotrzebnie się tak unosisz. Bez względu na to, czy określenie jakie używasz w stosunku do malowania ICC to taki żarcik, czy też nie... ( - "prestiż") wzbudza pewne emocje, gdyż wyczuwa się w nich kpinę i sarkazm, a wiele osób interesuje się tym malowaniem i je lubi. Czasy się zmieniają jak i malowania lokomotyw. Chciałbyś aby wiecznie jeździły z żółtymi czołami, czy co? Sentyment sentymentem, ale nie popadajmy w skrajności. Tak ciężko napisać wprost: malowanie ICC?

Szczerze - to i mi się rzuciło na oczy nadużywanie przez ciebie tego słowa w stosunku do ICC i zaczyna mnie to już drażnić. Oczywiście piszę o sobie, a ty możesz używać sformułowań jakie chcesz. Pisze jeno tylko o odczuciach jakie wzbudza we mnie nadużywanie tego słowa - gdyż jak sądzę - nie każdy użytkownik forum czytając to, wie o jakie malowanie ci chodzi bo nie każdy wie, że dla ciebie "prestiż" to ICC... a fajnie, jak pisze się zrozumiale dla wszystkich.
 
Ostatnio edytowane:

Michał_P

Znany użytkownik
Reakcje
182 27 0
Każdy pisze tak, jak mu się podoba. Określenie nie jest wulgarne ani obelżywe a jaki jest koń, każdy widzi. Proszę skończmy już ten temat.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.397 463 29
Gwoli ścisłości, nie ICC (ani tym bardziej ICCC), tylko IC - Intercity. Dodatkowe cienie litery C w logo to artystyczny wyraz autora logo, ale nie jest to część nazwy firmy.
 

voytecki

Aktywny użytkownik
Reakcje
52 0 5
Nie prawda. Producent oficjalnie powiedział, że modele będą wychodzić zgodnie z kolejnością w jakiej są zaprezentowane w katalogu. Mnie oczywiście taka kolejność też nie przeszkadza, ale nie była to tylko forumowa informacja.
Hmm, być może, chociaż nigdy nie dotarłem do źródła... A można prosić o linka, gdzie została oficjalnie podana ta informacja przez producenta?
 

Seagate1893

Użytkownik
Reakcje
3 0 0
Czy ktoś może tak na 100 % zdementować albo potwierdzić co będzie pierwsze ic czy zółte mordki bo juz bzika można dostać ( producent mówi że katalog czyli żółte mordki pierwsze a 6 stron tego tematu mówi że IC pierwsze ) to jak w końcu jest ?
 

Podobne wątki