• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny Schlesienmodelle - modele lokomotyw serii EU07/EP07

jafrap

Znany użytkownik
Reakcje
8 0 0
Tak już jest, że gdy pojawia się zapowiedź modelu to powstają dwa pytania: kiedy i jaki koszt.
Podkreślam, że to co wyżej, to moje osobiste zdanie. Jednak zapytania klientów o 'kiedy i dlaczego nie teraz' rozumiem - bo w kontekście podania na stronach firmowanych przez SM terminów to zrozumiałe, że ludzie się pytają :) (linki do tego sklepu dostępne są przecież z poziomu strony informacyjnej SM).
Z drugiej strony trochę nie rozumiem polityki informacyjnej SM - po co podawać te terminy, skoro się ich nie dotrzymuje, a nawet jeśli są jakieś (jak mniemam) zrozumiałe trudności w ich dotrzymaniu, to nawet nie poprawia się tychże podanych kiedyś terminów:

Tu zrzut ekranu z przed chwili ze strony sklepu (a mamy koniec kwietnia 2015). Ja bym to zmienił np. na 2015 rok, albo na "wkrótce" :D i była by czystsza sytuacja. 5 min. roboty jak się ma dostęp do edycji strony.


Bez tytułu.jpg
 

czacza

Aktywny użytkownik
Reakcje
126 9 4
Jeśli IC ukaże się na przełomie maja i czerwca,a lipiec i sierpień to okres przerwy w wydawnictwach, to być może żółte czoło również ukaże się równolegle z żółtym czołem PIKO...
 

voytecki

Aktywny użytkownik
Reakcje
52 0 5
Pisałem już o tej dezinformacji z terminami wypustów kolejnych modeli prawie 2 miesiące temu, ale jakoś nie odbiło się to echem jak teraz ma to miejsce... No ale nic, ważne, że zaczęło się o tym mówić "głośniej", więc może producenci wezmą sobie te uwagi do serca. Mnie natomiast cieszy i to bardzo, że na koniec maja będzie iccc, którą zamówiłem, bo pogodziłem się już z sierpniem, a tu taka niespodzianka :)
 

piterson

Znany użytkownik
BGM
Reakcje
61 0 0
biorąc pod uwagę, ze jeszcze chrobry na horyzoncie to ICCC się przyda:):):) bo nie może wszystkiego na haku ciągnąć Husarz:)
 

czart

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
Na stronie modelcenter przeczytałem taką informację.

Schlesienmodelle EU07, EP08, ET41
Modele lokomotyw z zakresu numerów EU07-001 do EU07-224 (typu 4E i ex 102E) jak i też EP08 (typ 102E) i ET41 (typ 203) ukażą się jeszcze w tym roku.
Modele ET41 będą miały oba człony napędzane.
 

Gethvar

Znany użytkownik
Reakcje
229 4 0
Na stronie modelcenter przeczytałem taką informację.

Schlesienmodelle EU07, EP08, ET41
Modele lokomotyw z zakresu numerów EU07-001 do EU07-224 (typu 4E i ex 102E) jak i też EP08 (typ 102E) i ET41 (typ 203) ukażą się jeszcze w tym roku.
Modele ET41 będą miały oba człony napędzane.
To stary "nius" w międzyczasie na facebooku firmy pojawiła się informacja że białe lustrzanki to był tylko eksperyment z farbą odblaskową a reflektory mają być srebrne :)
 

elektryk33

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
4E? Nie było ich zdaje się w pierwszym katalogu na rok 2014. Było ich sporo w katalogu na lata 2015/2016. Ciekawe o które lokomotywy chodzi?
 

czacza

Aktywny użytkownik
Reakcje
126 9 4
4E ukażą się co najmniej w połowie 2016 roku, tak myślę. Z obecnym tempem wypustów 303E, ostatnia, zielona wersja może pojawić się w marcu 2016 roku.
 

elektryk33

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
myślę, że obecna częstotliwość tj. co dwa miesiące jest właściwa, w końcu na raz wychodzą 2 a nawet 3 lokomotywy a nie jedna jak w przypadku SM/SP. Teraz już każdy wie jaka jest jakość produktu SM i już zdecydował czy czeka na SM czy bierze od Piko. Już chyba nie ma potrzeby się spieszyć.
 

jafrap

Znany użytkownik
Reakcje
8 0 0
W tym Świecie Kolei jest artykuł autorstwa Arkadiusza Lubka (test modelu) o EU07 Schlesienmodelle (527 Cargo). Dwie strony.

 
Ostatnio edytowane:

PX48-28

Aktywny użytkownik
Reakcje
90 5 2
Trochę żal ściska, że to nie są planowane żółtaczki, ale trzeba przyznać, konstruktorzy robili co mogli i wyszło idealnie :)
 

arch_przemo

Aktywny użytkownik
Reakcje
6 0 0
....Panie Robercie - czy da radę coś z tym zrobić .... :( trochę fatalnie to wygląda.... sorry, że się czepiam ;)
 

Załączniki

Podobne wątki