• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny Schlesienmodelle - modele lokomotyw serii EU07/EP07

Engineer

Aktywny użytkownik
Reakcje
518 41 1
Jakie piękne linie papilarne Godzilli na okienkach :)
:)

No ja mam takie we wszystkich oknach właśnie... :mad:
[DOUBLEPOST=1435433643][/DOUBLEPOST]
Od strony akumulatorów belka jest prosta z klockami na końcach.
I chyba już wiem skąd u mnie te części nie na wózkach. One najzwyczajniej wypadły z wózków. Nie dają się do końca wcisnąć w prostokątne otwory maskownic (a nie chcę się siłować, bo połamię), w pudełku leżały luzem na obu końcach wypraski. Problem może to stanowić w modelu jeżdżącym po makiecie.
Świetnie i bardzo szczegółowe modele ale aż strach coś ruszać niezgrabnymi łapami...:)
[DOUBLEPOST=1435428662,1435428322][/DOUBLEPOST]No to teraz trzeba poczekać aż pojawią się zestawy części zamiennych i dokupić trąbki (już zamówiłem), zgarniacze... hmmm i co tam jeszcze można połamać.

A informacja dla osób, które są tak jak ja "macantami pudełkowymi", czyli od czasu do czasu wyjmują z pudełek żeby popatrzeć, piankę w pudełku przy górnych reflektorach podciąłem na obu końcach po około 1,5 mm, model wtedy wchodzi beż problemów i nie trzeba mocno go wciskać.
Ja wyciągnąłem z pudełka i...
do gabloty, a śliczne pudełeczko na półeczkę do szafy i nie mam zamiaru już nic w tym temacie (pakowania i wypakowywania) robić :)
 
Reakcje
4 0 0
Ja zawsze staram się analizować przy ocenie produktu stosunek ceny do jakości. Lok np
Roco za 200 Eu się nie umywa mimo zgłaszanych przez kolegów niedociągnięć, które w swoim modelu także odnajduję, a pudełko i jego zawartość to już zupełnie inna liga...
 
Reakcje
47 0 0
Moje dwie EU07 w barwach IC, w końcu z wyposażeniem.
Jedyne zastrzeżenia mam do wymiennych sprzęgów powietrznych - otwory montażowe są za duże i nie ma innego wyjścia jak lekko podkleić elementy przy wymianie.
EU07_433_face_1.jpg EU07_433_face.jpg EU07_516_face.jpg
 

KAROLeski2

Aktywny użytkownik
Reakcje
274 3 1
Piękne te mordziaki. Już się nie mogę doczekać.
Szczerze powiedziawszy to osobiście wolę jak otwory pod przewody powietrzne są luźniejsze niż za ciasne. Dla mnie to akurat plus.
W "siódemkach" Piko moje niezgrabne łapska połamały łącznie 5 przewodów zanim nauczyły się je wpychać;)
Jak widać... co kto lubi...
 

4don

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
Słuchajcie koledzy czy któryś z Was wie może, które malowanie ukaże się jako kolejne?
A powiedzcie mi jeszcze koledzy czy wiadomo Wam coś może na temat realizacji projektu SU45 od SM?
Czy coś już może przy tym robią czy projekt jeszcze czeka?
 

Engineer

Aktywny użytkownik
Reakcje
518 41 1
Teraz nadchodzi czas na zielone z żółtymi paskami i czołami, czyli tzw. "Oleśnickie" malowanie (ZNTK Oleśnica) - Specjalna 443 oraz 457 i 541.
Na stronie Schlesienmodelle albo profilu FB zdaje się to było napisane.
 

Robert Reschka

Znany użytkownik
Reakcje
2.389 230 14
Co do kolejności modeli. Tutaj można znaleźć aktualny plan kolejności modeli. Jeżeli zmienimy kolejność, to też stronę uzupełniamy, więc ta strona zawsze pokazuje, co jest aktualne w danym momencie.
 
Ostatnio edytowane:

KAROLeski2

Aktywny użytkownik
Reakcje
274 3 1
Informacja dla tych co zamówili siódemki ICC w Rybniku i jeszcze czekają na dostawę:

"UWAGA - informacja dotycząca modeli
EU07-433 i 516 (Schlesienmodelle) :
Z przyczyn od nas niezależnych wysyłka
kolejnych zamówionych modeli będzie
realizowana po 7 lipca - producent zagwarantował
nam w tym terminie dostawę modeli."

<źródło: http://www.swiatmodeli.com/>

W takim razie... cierpliwie czekamy ;)
 

kuba1621

Nowy użytkownik
Reakcje
3 1 0

Załączniki

Ostatnio edytowane:

voytecki

Aktywny użytkownik
Reakcje
52 0 5
Z tego co mi wiadomo to Rybnik nie rozliczył się jeszcze z producentem za eu07 cargo, prawdopodobnie stąd te opóźnienia z wysyłką IC. Nie wiem co się dzieje ale ja na wymianę zderzaka do eu07 od Piko czekam już 9 miesięcy, a Rybnik twierdzi, że to wina dostawcy...
 

mawaw

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
Może nie takie babole ale umazana klejem buda z dwóch stron mi się trafiła, lokomotywa zwrócona otrzymałem nowa ale to znowu w nowej oświetlenie w jednej lampie nie działa...i tak w kółko dalej zostaje z problemem- reklamacja szybko i sprawnie załatwiona ale co do kontroli...
No niestety, kontrola jakości pozostawia jeszcze sporo do życzenia. W sumie szkoda, bo modele robią piorunujące wrażenie.
Ciekawe, że modele LS Models (mam BR 101) i Athearn Genesis, czyli uchodzące, za modele z wyższej półki, również posiadają podobne skazy.
 

old_jawa

Znany użytkownik
Reakcje
1.336 56 1
Z tego co mi wiadomo to Rybnik nie rozliczył się jeszcze z producentem za eu07 cargo, prawdopodobnie stąd te opóźnienia z wysyłką IC. Nie wiem co się dzieje ale ja na wymianę zderzaka do eu07 od Piko czekam już 9 miesięcy, a Rybnik twierdzi, że to wina dostawcy...
Nadal czekam na zamówioną kilka miesięcy temu EU07, modele miały dotrzeć od producenta we wtorek - ale, że do tej pory zakupy w ŚM Rybnik były bez zarzutu to czekam cierpliwie na 7 lipca.
 

Podem

Użytkownik
Reakcje
12 2 0
W mojej 07 jest taki defekt:
IMG_20150627_141211.jpg
Ma ktoś pomysł, czym zamaskować wystający biały podkład na ostoi lokomotywy, żeby nie było to zbyt widoczne?
 

Podobne wątki