• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny Schlesienmodelle - modele lokomotyw serii EU07/EP07

Podem

Użytkownik
Reakcje
12 2 0
Panowie, gdyby ktoś był zainteresowany mam również do oddania EU07 433, nową nie używaną wraz z kuponem.
W razie czego zapraszam do kontaktu.
 

old_jawa

Znany użytkownik
Reakcje
1.325 56 1
Panie Robercie, czy zostanie dostarczona do ŚM Rybnik dostawa EU07 IC? Zamówiłem ją kilka miesięcy temu i dowiedziałem się dzisiaj, że pierwsza partia się rozeszła.
 

Podem

Użytkownik
Reakcje
12 2 0
Panie Robercie, mogę prosić o kontakt w wiadomości prywatnej. Mam pytanie odnoście Państwa 07. Proszę wybaczyć, post pod postem. Powyższy można usunąć.
 

czart

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
Moja cyfrowa dojechała do paczkomatu i zachwyca na torze testowym.
Gama dźwięków jest prześliczna.
Czas kupić jeszcze dekoder do CARGO z Poznania i będą dwojaczki na torach. :devil:
 

Engineer

Aktywny użytkownik
Reakcje
509 41 1
A ja mam prośbę o uzupełnienie mojej wiedzy. W opakowaniu mojej EU07-516 były takie elementy jak na zdjęciach. Co to? I gdzie należy to zamontować?

Zobacz załącznik 308331 Zobacz załącznik 308332 Zobacz załącznik 308333

Na wózkach od strony czoła lokomotywy (zgarniacza) - ten element posiada lub łączy się z elementami klocka hamulcowego i piasecznicy.
W częściach dodatkowych 516 tego nie miałem, za to mam dodatkowe grzejniki szyb (nie wiem po co),
Jak to jest w 433 nie wiem, bo jeszcze czekam...

rysunek.JPG
 
Ostatnio edytowane:
Reakcje
292 0 0
Na wózkach od strony czoła lokomotywy (zgarniacza) - ten element posiada lub łączy się z elementami klocka hamulcowego i piasecznicy.
W częściach dodatkowych 516 tego nie miałem, za to mam dodatkowe grzejniki szyb (nie wiem po co),
Jak to jest w 433 nie wiem, bo jeszcze czekam...
Bardzo dziękuję za uświadomienie. A faktycznie podobne są od strony skrzyń akumulatorów. Co prawda nie wiem jak mi się uda je zamontować, bo łapy się trzęsą ale będę próbował. Właśnie udało mi się upierniczyć bolce w jednym zgarniaczy. Ciężko wychodził a jak już puścił to bolce zostały w dziurkach. No cóż, nawierciłem i pełne zgarniacze już siedzą. Nie wiem co zrobić z wężami, bo te długie wypadają a choroba nie chciałbym kleić, szkoda. No chyba że.... (właśnie wpadło mi do łba) posmarować maskolem i wetknąć. Jak stężeje to powinien trzymać.
 

Engineer

Aktywny użytkownik
Reakcje
509 41 1
Nie ma za co :)(y)
Ja od strony akumulatorów (czy sprzęgów międzywózkowych) takiego elementu na wózkach nie posiadam, nie wiem w tej chwili czy powinien tam taki być(?)...

Jako części dodatkowe posiadam dodatkową ramę wózka, tak jak wszyscy, ale...
w wersji AC, zamiast standardowej DC z napisem Schlesienmodelle, tak jak mam w Cargowskich 527 i 539...

Czy któryś z kolegów ponadto zaobserwował w swoich nowych nabytkach IC, wypalcowane wszystkie szyby, dodam, że dostałem od sprzedawcy nie otwieraną...
Kolejne spostrzeżenia, to niesymetryczny ślizgacz Polskiego pantografu, za to z Czeskim to w ogóle masakra, m.in za długie "ośki" zaczepiające o sprężynę i dolegliwości znane już z edycji poprzednich modeli...

[DOUBLEPOST=1435427747][/DOUBLEPOST]
Co do zgarniaczy i wyposażenia czoła to też się boję za to zabierać z tych samych co Ty powodów...
Właśnie udało mi się upierniczyć bolce w jednym zgarniaczy. Ciężko wychodził a jak już puścił to bolce zostały w dziurkach. No cóż, nawierciłem i pełne zgarniacze już siedzą. Nie wiem co zrobić z wężami, bo te długie wypadają a choroba nie chciałbym kleić, szkoda. No chyba że....
Najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji było by może, fabryczne montowanie pełnego zgarniacza i wyposażenia czoła od strony kabiny A.
Co na to Panowie producenci? ;)
 
Ostatnio edytowane:
Reakcje
292 0 0
Nie ma za co :)(y)
Ja od strony akumulatorów (czy sprzęgów międzywózkowych) takiego elementu na wózkach nie posiadam, nie wiem w tej chwili czy powinien tam taki być(?)...

Jako części dodatkowe posiadam dodatkową ramę wózka, tak jak wszyscy, ale...
w wersji AC, zamiast standardowej DC z napisem Schlesienmodelle, tak jak mam w Cargowskich 527 i 539...

Czy któryś z kolegów ponadto zaobserwował w swoich nowych nabytkach IC, wypalcowane wszystkie szyby, dodam, że dostałem od sprzedawcy nie otwieraną...
Kolejne spostrzeżenia, to niesymetryczny ślizgacz Polskiego pantografu, za to z Czeskim to w ogóle masakra, m.in za długie "ośki" zaczepiające o sprężynę i dolegliwości znane już z edycji poprzednich modeli...

[DOUBLEPOST=1435427747][/DOUBLEPOST]
Co do zgarniaczy i wyposażenia czoła to też się boję za to zabierać z tych samych co Ty powodów...


Najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji było by może, fabryczne montowanie pełnego zgarniacza i wyposażenia czoła od strony kabiny A.
Co na to Panowie producenci? ;)
Od strony akumulatorów belka jest prosta z klockami na końcach.
I chyba już wiem skąd u mnie te części nie na wózkach. One najzwyczajniej wypadły z wózków. Nie dają się do końca wcisnąć w prostokątne otwory maskownic (a nie chcę się siłować, bo połamię), w pudełku leżały luzem na obu końcach wypraski. Problem może to stanowić w modelu jeżdżącym po makiecie.
Świetnie i bardzo szczegółowe modele ale aż strach coś ruszać niezgrabnymi łapami...:)
[DOUBLEPOST=1435428662,1435428322][/DOUBLEPOST]No to teraz trzeba poczekać aż pojawią się zestawy części zamiennych i dokupić trąbki (już zamówiłem), zgarniacze... hmmm i co tam jeszcze można połamać.

A informacja dla osób, które są tak jak ja "macantami pudełkowymi", czyli od czasu do czasu wyjmują z pudełek żeby popatrzeć, piankę w pudełku przy górnych reflektorach podciąłem na obu końcach po około 1,5 mm, model wtedy wchodzi beż problemów i nie trzeba mocno go wciskać.
 
Reakcje
4 0 0
Takich Boboli nie zauważyłem, ale filigranowość i dokładność modelu, przeraża...trzeba się z tym cackiem nauczyć obsługiwać, moim zdaniem powinieneś to reklamować bo przy takim cacku to wżód wiadomo gdzie...
[DOUBLEPOST=1435432654,1435431367][/DOUBLEPOST]A tak na marginesie to nawet te nie w pełni domalowane obwód reflektorów wyglądają lepiej niż w konkurencyjnym modelu, przynajmniej nie musisz patynować ;-)
 

Engineer

Aktywny użytkownik
Reakcje
509 41 1
No, w powiększeniu faktycznie wygląda to tragicznie :eek: ...
Co do poręczy w 516 bo akurat tą tylko w tej chwili mam, to u mnie widać zaprawki na poręczach do kabin;
oraz delikatne (do zaakceptowania) "wytarcia" na obręczach reflektorów i rysę na lustrzanym odbłyśniku reflektora;
a także, nierówna farba na elektromagnesie SHP, i wspomniane linie papilarne na wszystkich szybach bocznych i czołowych (dosłownie jak w rasowym kryminale),
chyba najbardziej zaraz po kiepskich pantografach denerwujące, ale takiej tragedii to nie ma...
Poza tym ideał, poręcze pod środkowym oknem w obu kabinach prościutkie, noski gniazd sterowania wielokrotnego bez żadnych skaz, nacięć czy rysek,
farba i napisy idealne na 5 z plusem.
 

Podobne wątki