• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny Schlesienmodelle - modele lokomotyw serii EU07/EP07

DziDzia

Mistrz tłuczniowania
MSMK
Reakcje
842 3 0
hMmm.. A ja to się czuję oszukany.
Powiem szczerze, że nie pamiętam, ale na 99,9% w 2014 roku, w czerwcu można było kupić ten model na Trybunałach w Piotrkowie. Tyle, że miał przydział Olsztyński. Na wspomnianych Trybunałach otrzymałem informację (zdaje się od produceta), że teraz są te Olsztyńskie, a te co się nie sprzedadzą będą zaraz poprawione i trafią do sprzedaży. Zależało mi na Gdyni, więc nie kupiłem i niedługo później (w lipcu 2014) zamówiłem model w Rybniku.
Przyszła końcówka roku 2020 i bam! Nagle i niespodziewanie, bez żadnej informacji model pojawia się.
Jestem zachwycony! 5,5 roku czekania na dwie kalki za 281 zł !
Ciekaw jestem, czy modele przeszły jakiś przegląd. Czy te mazidła, które w nich są spełniają jeszcze swoją rolę?
 

Załączniki

M-G

Znany użytkownik
Reakcje
654 34 1
Czy po tym sukcesie komercyjnym będą kolejne wypusty czy to był incydentalny przypadek? Mnie interesuje późna epoka V lub VI i nawet w pierwszej chwili pomyślałem o tej "400" żeby ją przechrzcić na współczesną EP07-338 - malowanie chyba identyczne, nie wiem jak reszta.
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
To teraz mamy definicję słowa "zaraz" i "wkrótce" = 5 lat czekania na model.
... + do ceny 281zł.... Partia źle oznaczona do magazynu, mija kilka latek, na forum płacz "my chcemy siódemek".... przeznakowanie i "nowa cena" bo parcie jest na model w poczuciu klientów, że może już nie być. Proste. Takich % to banki nie dają.... Gdybyś wpłacił te 699zł do banku na lokatę 5 lat temu, to miał byś dzisiaj 281zł odsetek? :ROFL: 'Trza' było wtedy brać źle oznaczoną (Olsztyńską) za 699zł, skombinować dwie kalki za grosze, nakleić... i była by gitara.... Biznes to biznes.
 
Ostatnio edytowane:

robertmuszka

Znany użytkownik
FREMO Polska
H0e
T M M
Reakcje
4.091 153 19
Te modele to też zamrożona kasa przez 5 lat.
Cena 980 złoty nie była wysoka, parząc na aktualne ceny na portalach, nawet niska.
Czy będą nowe modele, chyba prościej zapytać u źródła, a nie na forum.
 

hobbystah0

Znany użytkownik
Reakcje
490 20 1
Czy po tym sukcesie komercyjnym będą kolejne wypusty czy to był incydentalny przypadek? Mnie interesuje późna epoka V lub VI i nawet w pierwszej chwili pomyślałem o tej "400" żeby ją przechrzcić na współczesną EP07-338 - malowanie chyba identyczne, nie wiem jak reszta.
Różnią się dodatkowymi ryflami w górnej części burty w numerach 400+. Do takiej przeróbki bardziej by się nadała EU07-348 od Piko.
 
Reakcje
123 9 0
... + do ceny 281zł.... Partia źle oznaczona do magazynu, mija kilka latek, na forum płacz "my chcemy siódemek".... przeznakowanie i "nowa cena" bo parcie jest na model w poczuciu klientów, że może już nie być. Proste. Takich % to banki nie dają.... Gdybyś wpłacił te 699zł do banku na lokatę 5 lat temu, to miał byś dzisiaj 281zł odsetek? :ROFL: 'Trza' było wtedy brać źle oznaczoną (Olsztyńską) za 699zł, skombinować dwie kalki za grosze, nakleić... i była by gitara.... Biznes to biznes.
Tak dla przypomnienia...średnia płaca w Polsce brutto:
Rok 2015 -3900 zł
Rok 2020- 5200 zl
 

OLF

Znany użytkownik
Reakcje
1.251 32 10
Tak, jest to część partii modeli, która nie weszła do dystrybucji z powodu błędu w opisie (dokładniej - naniesieniu przez fabrykę oznaczenia z innego, równolegle produkowanego modelu. Część partii, bo wiele sprzedało się bez względu na to. Z powodu zawirowań wokół działalności Schlesienmodelle (okazała się to być ostatnia partia produckyjna), jak i baaardzo przeciągającego się procesu naniesienia właściwych oznaczeń, stała się dostępna dopiero teraz.
 

Robert Reschka

Znany użytkownik
Reakcje
2.221 191 14
Ukrzyżój polską firme modelarską, która przez prawie 3 lata nie była w stanie nanieść tampon poprawczy. Nie odpowiadali na telefon, na maile, na PW przez wieki... dopiero jak sie ich udało złapać przez „wspólnych znajomych” przynajmniej oddali towar. Taka współpraca to była. Ale na nich tu złego słowa nie będzie...

Zanim bym experymentował z następnymi ekspertami z PL, zwróciłem się do kogoś którego prace mnie nigdy nie zawiodły. A co do ceny... EU07 Piko też nie kosztuje tyle ile w 2015.
 

Podobne wątki