• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Schlesienmodelle - modele lokomotyw serii EU07/EP07

Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.
OP
OP
CoCu

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.852 116 22
strona 87

Kiedy mają być wysłane mejle do osób z lisy z zapytaniem o zmianę zamówienia?
kiedy się pojawią informację lub zaczną dzwonić telefony ?
Kiedy można spodziewać się inf. na maile o potwierdzenie wcześniejszych zamówień?
Bardzo możliwe że jeszcze dziś osoby jakie kiedyś dawno się zapisały, otrzymają maila od firmy. :)
jaki sens ma to odliczanie na modelcenter.pl, skoro w Rybniku można już zamawiać?
Po kiego.... ta strona z wielkim odliczaniem skoro sklep ŚM juz zamówienia przyjmuje?
Chętni czekają wiec na otwarcie oficjalnego sklepu o którym producent trąbi gdzie moze i gdzie zapewniał bedzie można ze spokojem zamówić każdy model, a potem z partyzanta zamówienia przyjmuje inny sklep.
Idea naszego sklepu on-line i odliczania jest inna. Chodzi o to, że odlicza się czas do oficjalnego otwarcia sprzedaży modeli, gdy fizycznie będą dostępne. Sklep w Rybniku przecież teraz nic jeszcze nie sprzedaje, a tylko zbiera zapisy nie chcąc chyba nawet by wpłacać pieniądze.
Strona nadal odlicza i pewnie jak odliczy będzie na niej też można zamawiać/kupować ponieważ
miała być możliwość zamówienia I NA STONIE I W SKLEPIE SM Rybnik, a nie tu LUB tu.
Zgadza się. A jak się odliczanie zakończy, to będzie znaczyło że modele są gotowe.
nie wiem, czy czekać do końca sierpnia, czy już zamawiać w Rybniku???
Które zamówienia maja zatem pierwszeństwo?
Możecie zamówić w Rybniku, możecie czekać na otwarcie naszego sklepu - nie ma to znaczenia.
Moze za chwile sie okaże, ze zamówienia będę zredukowane....
Nie, nie będą. O to się nie bójcie.
Wg mnie nie będzie redukowania zamówień, bo pewnie producent ustalił z SM Rybnik
ile ten Sklep dostanie EU07 i jakiego rodzaju i prowadzi swoje zapisy/zamówienie w ramach tej puli.
Trochę inaczej to działa, ale wynik jest taki, że nie będzie redukcji modeli w Rybniku.
w którym miesiącu można się spodziewać do odbioru numeru 443 tej z trybunałów modelarskich? Jako która z kolei właśnie ona się pojawi?
Jeszcze dokładnie nie wiemy, więc lepiej nie podawać żadnych terminów, niż później go przesuwać.
Czy EU07-400 będzie miało takie same odcienie kolorów jak w Piotrkowie, czy będą jakieś zmiany?
Pracujemy nad tym, by je poprawić w modelu seryjnym.
czy EU07-541 posiada białe obwódki tarcz zderzaków?
Fotka jaka jest dla nas materiałem wyjściowym do opracowania tego malowania ukazuje ich brak.
Najpierw trzeba było pojechać na Trybunały żeby zamówić
Dotyczyło to jednego imprezowego modelu tylko, a nie innych. Każdy Ci potwierdzi że nie było tam zapisów na inne modele. I dziwię się, że jeszcze niektórzy nie rozumieją idei modelu promującego daną imprezę i dostępnego tylko na niej.
potem rzekomo połowa niektórych malowan wyprzedana bo kiedyś podobno przez jakiś czas był wątek gdzie można było zamówić
Nie jest aż tak źle. Niektórzy sieją panikę, i stąd takie wnioski.
Moze i to ściema, marketing dla pobudzenia popytu jak niektórzy mówią.
Zapewniam Cię że tak, to wszystko to jedna wielka ściema. A modele pokazane w Piotrkowie to były tylko zrobione ładnie z plasteliny. :)
A moze oddech konkurencji czuć na karku i przez to taka prowizorka.
Nie da się ukryć, że czuć ten oddech i to bardzo. Ale naszych działań bym nie nazwał prowizorką.
Miało byc z hukiem i pompa, wyszło jak zawsze.
Strasznie krytycznie na nas patrzysz. :)
Ja poczułem niesmak , dobrze ze parcia na te loki nie mam. Ze spokojem zamówię sobie za ta kasę coś z mojego kręgu zainteresowania za wielka woda. Tam przynajmniej nie prowizorki i takiego burdelu.
Dziękujemy za wszystkie krytyczne uwagi. Szkoda jednak, że niektórzy wymagają od nas 100 procentowego profesjonalizmu popartego ogromnym doświadczeniem, podczas gdy jesteśmy nową firmą, a to jest nasz pierwszy duży projekt.
Czy do modelu będzie dołączony certyfikat z kolejnym numerem produkcji tak jak robi to np. Micro Metakit np.12/80 ?
Nasze modele nie są produkowane w ilości kilkunastu czy kilkudziesięciu sztuk jak ich.
Proponuję położyć psychologiczny zimny lód i przede wszystkim nie wpadać w paranoję przepłacania.
Uspokajasz ludzi, ale zauważ że SM42 w malowaniu PKP CARGO do dziś jest trudno dostępna.
Podobna sytuacja miała miejsce np. z SM42 w malowaniu IC, którą niby w większości miało przejąć PKP IC na prezenty.
U nas taka sytuacja nie jest możliwa, bo nawet gdyby jakaś firma chciała model reklamowy dla siebie, to ale modele takie by zostały specjalnie dla tej firmy wyprodukowane, a nie szły by z puli modeli na sprzedaż do ludzi.
 

Zabkret

Znany użytkownik
Reakcje
1 0 0
!!! Zostały wysłane emaile do osób z pierwszych zapisów z możliwością zmiany numerów zamówionych !!!

FAQ:

Dlaczego mogę zamówić model EU07-443?
Bo Ci, co od początku wierzyli w ten projekt i zamówili kiedy inni się jeszcze z nas śmiali (i teraz chicho siedzą jak hasoki w krzakach przed lisem), po prostu mają za nagrodę przywileje że mogą ten model zamówić przez system modelcenter.

Jak się zapisałem w Piotrkowie Trybunalskim i zamówię teraz przez modelcenter, czy otrzymam wtedy dwa lub trzy modele?
Nie. Jak się było w Piotrkowie i się zapisało na listę, i się potem jeszcze raz się zamówiło przez modelcenter, to się dostanie jeden model, lub dwa, jeżeli się w modelcenter wybrało dwa.

Po co jechałem do Piotrkowa, jak mogę teraz ten model zamówić przez modelcenter?
Aby odwiedzić fajną imprezę ;) Było komunikowane i powtarzane, że ludzie z pierwszego zapisu nie muszą jechać do Piotrkowa, bo będą mieli możliwość ten model sobie zamówić.

SPECIALNA EDYCIA LOKOMOTYW EU07-527 i EU07-539.

Ogólnie dostępne modele EU07-527 i 539 będą bez numerów UIC bo stan tych lokomotyw przedstawia je krótko przed naniesieniem tych numerów. Klienci z pierwszych zapisów mają jednak możliwość w polu Uwagi do zamówienia wyszczególnić, czy chcą swoje malowania Cargo z numerem UIC czy bez. Proszę wpisać tam:

EU07-527 z UIC lub
EU07-527 bez UIC

EU07-539 z UIC lub
EU07-539 bez UIC

Brak tego wpisu będzie traktowany jako zamówienie z numerem UIC.

Świat Modeli w Rybniku nie będzie miał modeli PKP Cargo z numerami UIC, te są wyłącznie dla Klientów z pierwszych zapisów do zamówienia przez system modelcenter.

UIC-Nummer.jpg

Kto nie dostał maila, mimo że się zapisał proszę się zgłosić na PW!
 
Ostatnio edytowane:

PIKOL

Ostrzeżony
Reakcje
0 0 0
Czy model będzie fabrycznie zaplombowany w folię jak to robią niektórzy producenci ? (tak abym miał pewność że nikt wcześniej go nie selekcjonował czy macał)

Tu masz kontrolkę z wysokim limitowanym numerem więc Twój argument jest nieprzekonujący:
zertifikat.jpg
 

Zabkret

Znany użytkownik
Reakcje
1 0 0
Szczerze mówiąc ten „certyfikat” (papierek) Fleischmana mi się w ogóle nie podoba. To sobie mogę dorobić drukarką laserową do każdej mojej lokomotywy. Powiem tak. Będziecie mieli w opakowaniu EU07 coś, czego w opakowaniach tej innej na pewno nie będzie (mała niespodzianka).

Do tego dochodzi, że na polskim rynku wszystko co jest powyżej 500 sztuk nie jest serią limitowaną, tylko producent może odetchnąć jak mu się to wszystko sprzeda. Dlatego nie ma ani jednego modelu w mojej serii, który przekracza ilość 400 sztuk. Jest tylko jeden model, który jest ciut powyżej 400. Niektóre są tylko po 102 sztuk.
 
Ostatnio edytowane:

Gethvar

Znany użytkownik
Reakcje
229 4 0
Mogę się tylko dopytać w jakich interwałach czasowych wydawane będą kolejne modele? Tydzień, dwa, miesiąc? i czy będzie można np dodać do zamówienia kolejne numery siódemek w trakcie realizacji, np. zamawiam powiedzmy niebieskie "kargulki" i za jakiś czas przed wyjściem kolejnych dochodzę do wniosku że jednak chętnie kupię też siódemkę "jagodziankę" czy możliwe jest takie dodanie do zamówienia modelu lub dwóch czy trzech?
 

Gethvar

Znany użytkownik
Reakcje
229 4 0
Jak tak to super :) Tylko jeszcze dobrze było by wiedzieć jaki odstęp czasowy będzie między poszczególnymi wypustami, żebym wiedział jak wydatki planować...
 

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.455 12 0
Szczerze też chciałbym wiedzieć, na kiedy szykować się finansowo z zamówieniem.
O ile w PIKO wiadomo jest jakie modele wyjdą w jakich miesiącach, tutaj nie wiem nic... a to dosyć ważna kwestia - przynajmniej dla mnie.
Przykładowo i konkretnie:
EU07-527 PKP Cargo - październik 2014
EU07-541 Wrocław - listopad 2014.
 

Yaku

Aktywny użytkownik
Reakcje
109 0 0
Gwoli ścisłości dopytam jeszcze: czy EU07-443 również nie będzie posiadać białych obwódek tarcz zderzaków? Pytanie bierze się stąd, iż według wizualizacji w katalogu, zarówno EU07 541, jak i 443 takowe obwódki posiadają.
 

czacza

Aktywny użytkownik
Reakcje
126 9 4
W związku z dwoma dodatkowymi numerami serii 400 w malowaniu zielono-zielonym, bez trapezu, można prosić o koleją aktualjzację katalogu? Tak, aby wszyscy zainteresowani mogli zdecydować, które malowanie chcą zamówić. Ja sam chcę podjąć decyzję, którą wybrać, czy 541, czy 4xx??
 

asap2u

Aktywny użytkownik
Reakcje
179 2 0
Do siódemek serii 400 dorzucam jeszcze dwa numery. Jak będzie na 100% to opublikuję. Będzie regularnie wszędzie no nabycia. Będzie to właśnie malowanie zielono-zielone.
A mi się marzy taka z Gdyni, naprawa 06.06.2012r.



[DOUBLEPOST=1401313661][/DOUBLEPOST]Albo taka, naprawa 11.05.2012 też Zakład Północny.
Pozwolę sobie przypomnieć świetną propozycję kolegi mariow-m1 która miała wiele głosów poparcia.
"Gdyńska siódemka" w pięknych zielonych kolorach.
 
OP
OP
CoCu

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.852 116 22
strona 88

A ile będzie w ogóle modeli od SM ?
Robert nie dawno odpowiedział na to pytanie. U nas nie wszystkie malowania są w tych samych ilościach. Każde może mieć inną liczbę sztuk.
Wszystko super, ale brak tutaj IV epoki
To także moja bolączka.
jako IV epokowiec nic tam nie znalazłem.
Odbyliśmy z Robertem rozmowę na ten temat i w porządku - aby sprostać Waszym oczekiwaniom poczynimy starania by coś i z tej epoki było. :)
Epoka VI już jest, są to czasy 2010+, czyli to, co się aktualnie dzieje na kolei.
Ale z tego co wiem, to oficjalnie nie ma takiej epoki. Nawet nie dawno to sprawdzałem.
Ja bym proponował jeszcze ten egzemplarz w modelu wypuścić:
Albo takie cudo:
Modele muszą być robione takie, by znalazły uznanie ewentualnych nabywców. Ten egzemplarz, chociaż ciekawy bo dziwny, ale sądzę że by nie znalazł zbyt wielu nabywców.
gdzie i kiedy model zamówiony internetowo (mailowo)do samego szefa, przed trybunałami , będą mógł odebrać?
Gdzie? Zadam Ci więc pytanie pomocnicze, w celu zrozumienia: gdzie odbierasz inne modele jakie zamawiasz przez internet? A kiedy? Gdy zapłacisz i pojawi się informacja o wysyłce modeli.
To plan na rok 2014, czy 2015?
Na ten rok jeszcze.
A będzie standardowe malowanie z żółtym czołem?
A to co jest, to jakie jest niby?
 
OP
OP
CoCu

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.852 116 22
Ach, o to chodzi. Dajcie żyć. :) I nam przy pracach nad tym wszystkim, i sobie, bo nie dacie rady wszystko kupić. :)
Jak modele będą się dobrze sprzedawać, to sukcesywnie będą i następne malowania.
 

mikel

Aktywny użytkownik
Reakcje
32 1 0
Panowie Schlesien, a może coś z górnego Śląska ? :) Pamiętam, że na początku w propozycjach przydziałów była propozycja z Katowic, ale coś nie mogę się tego doszukać.
 
Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.

Podobne wątki