• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Schlesienmodelle - modele lokomotyw serii EU07/EP07

Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.

Zabkret

Znany użytkownik
Reakcje
1 0 0
Zmiana jeśli dobrze pamiętam wynika z tego że początkowo wszystkie Siódemki miały mieć halogeny czy jak kto woli zeza, potem dopracowano formę i możliwe są też lampy zwykłe. Więc część modeli z halogenami została podmieniona na inny numer z normalnymi lampami.
Kandydat ma 100 punktów (y)

@Bardi78 będzie, będzie ja Ci ze slajdów mojej formy poskładam każdą wersje siódemki, jaka wyjechała z Fabloku i HCP. W dodatku nawet te hybrydy, które zostały przebudowane z członów ET41.

A jak moje siódemki będą się dobrze sprzedawały, to jako podziękowanie machnę jeszcze te zmodernizowane warianty. Ale wszystko zależy od sprzedaży.

@PX48-28 jak ta seria się szybko sprzeda, to te inne numery, które były zapowiadane wcześniej też będą. Ale jak moja siódemka będzie leżała, bo kupujecie tą inną, to już nie będzie następnych 4-setek.
 

Zabkret

Znany użytkownik
Reakcje
1 0 0
Cholera, masz racie! Tak PAWAFAG, oczywiście. Za dużo stonek sobie już kupiłem :D


@Bardi78 muszę Ciebie przeprosić. Tej siódemki na razie Ci nie mogę zrobić. Natknąłeś mnie na ciekawy detal. Różnica miedzy 400+ i 300 do 399 jest brak ryfli miedzy oknami przedziału maszynowego i miedzy tymi kwadratami na dolnym boku. Taki slajd boczny mam zrobiony. EP07-1042 to jest ex EU07-393. Mnie zmyliło, że 3-setka ma ryfle miedzy tymi kwadratami. Po wnikaniu w różne fotki, doszedłem do wniosku, że numery 390-399 miały te ryfle miedzy kwadratami taj jak wszystkie 4-setki.

No to z numeru EP07-1042 na razie nic nie będzie. Bo ja się na takie kompromisy nie piszę, aby nadrukować ten numer na model, który się nie zgadza. To wole machnąć ten dodatkowy slajd, będzie mniejszy zysk, ale za to się bubli nie wypuszcza. W załączniku dałem rysunek o co mi chodzi.

EU07 400-300 Differences 2.jpg
 

Bardi78

Użytkownik
Reakcje
5 0 0
Heh ja się absolutnie nie gniewam, nawet nie przypuszczałem że takie zamieszanie wywołam:)
W sumie chodzi mi tylko o malowanie typu budyń,a jeżeli inny numer bedzię pasował do formy to dla mnie i tak miodzio:)
 

Dabas

Aktywny użytkownik
Reakcje
15 0 0
Mam nadzieje, że Siódemki się będą dobrze sprzedawać. Żeby była możliwość, że @Zabkret spełni wszystkie życzenia modelarzy-kolekcjonerów w zakresie maszyn EU/EP07... Mnie obok oferowanych EU07-516 PKP IC oraz EU07-527 PKP Cargo, marzy się zmodernizowana 4E serii EP07-200x Przewozów Regionalnych.
 

Bardi78

Użytkownik
Reakcje
5 0 0
:) nie chcę żeby to zabrzmiało dwuznacznie ale wyjąłeś mi to z ust...
Niech Zabkret podziała z tym co ma, zarobi, a potem będzie koncert życzeń
 

Zabkret

Znany użytkownik
Reakcje
1 0 0
Jak się tak przyglądam tej EP07-200X to widzę trzy nowe slajdy. Ściany boczne, dach. Ewentualnie nawet pięć, bo ta tablica elektroniczna pod górnym reflektorem wchodzi z dachowego w przedni slajd. Jak moje 4E po 303E się dobrze sprzedadzą to na pewno będzie budżet na taka serię. Pięć różnych numerów powinno się zmieścić.
 
Ostatnio edytowane:

Remaj12

Znany użytkownik
T M M
Reakcje
4.629 71 19
W sumie chodzi mi tylko o malowanie typu budyń,a jeżeli inny numer bedzię pasował do formy to dla mnie i tak miodzio:)
Tak, dobry ''Budyń'' nie jest zły, a zwłaszcza ze składem jak poniżej.

- źródło: http://rail.phototrans.eu/14,29886,0,HCP_303E_EP07_1024.html
- autor: Janusz Jurzyk
- opis: "24 lipca 2008 - Siódemka ze składem pociągu posp. "San" relacji Przemyśl Gł./Zamość - Bydgoszcz Gł., wjeżdża na stację w Toruniu Gł."

2008.07.24. - EP07-1024 ze składem poc. posp. ''San''.jpg


- źródło: http://rail.phototrans.eu/14,6435,0,HCP_303E_EP07_1028.html
- autor: jarecki
- opis: "10 sierpnia 2008 - EP07-1028 "Ślązak". Szlak Trzebinia-Balin."

2008.08.10. - EP07-1028 ''Ślązak'', szlak Trzebinia-Balin.jpg


- źródło: http://www.peter384.cal.pl/n/n3.html
- autor: Peter384
- opis: "19.08.2008 "Ślązak" do Zgorzelca i Zielonej Góry mknie szlakiem Szobiszowice - Gliwice Łabędy."

2008.08.19. - EP07-1004 z pociągiem ''Ślązak''.jpg


- źródło: http://ep09-046.flog.pl/wpis/8558378/ep071015
- autor: ep09-046.flog.pl
- opis: "23 sierpnia 2008 - "Hutnik" z Ełku do Raciborza wjeżdża do Warszawy Wschodniej."

2008.08.23. - Warszawa Wsch. - EP07-1015 z poc. ''Hutnik'' rel. Ełk - Racibórz wjeżdża na stację.jpg


Mnie obok oferowanych EU07-516 PKP IC oraz EU07-527 PKP Cargo, marzy się zmodernizowana 4E serii EP07-200x Przewozów Regionalnych.
:) nie chcę żeby to zabrzmiało dwuznacznie ale wyjąłeś mi to z ust...
Panowie, myślimy tak samo. Ile ja się najeździłem po ''Malboro'', przykłady poniżej.

- źródło: zbiory własne autora
- autor: Remaj12
- opis: 16 grudnia 2013 roku - Toruń Główny - EP07P-2003 z podsyłaną zimną EP07P-2002 ze składem pociągu R 5726/7 do Poznania Głównego, stoją na stacji początkowej oczekując godziny odjazdu. Na drugim planie, widoczny manewrujący szynobus SA133-021 Arrivy.

DSC_0209.JPG


- źródło: zbiory własne autora
- autor: Remaj12
- opis: 19 grudnia 2013 roku - Toruń Główny - oczekująca godziny odjazdu EP07P-2004 ze składem pociągu REGIO 75325 na torze nr 5 przy peronie 3. Bonanza tym razem z przydziałem w Chojnicach.

DSC_0339.JPG


- źródło: zbiory własne autora
- autor: Remaj12
- opis: 21 stycznia 2014 roku - Toruń Główny - EP07P-2002 z podsyłaną zimną EP07-338 [PKP Intercity S.A. Zakład Północny] i składem pociągu REGIO 75308/9 relacji Poznań Główny - Toruń Główny, rozpoczyna manewry. Tym razem w składzie pociągu pojawiła się Bonanza aż z Lublina.

DSC_0870.JPG


- autor: Remaj12
- opis: 27 marca 2014 roku - Toruń Główny - EP07P-2002 z pociągiem REGIO 75308/9 relacji Poznań Główny - Toruń Główny po skończonym biegu szykuje się do manewrów. W składzie pociągu jako gość specjalny - niedostępny dla podróżnych - wagon multimedialny z przydziałem do stacji Szczecin.

DSC_0927.JPG
 
Ostatnio edytowane:

Zabkret

Znany użytkownik
Reakcje
1 0 0
Wiecie co? Zrobię ten wariant. Zdecydowałem się. Jak już PIKO nam robi takie fajne wagony, to by było szkoda jak by brakowało dedykowanej lokomotywy.


Tylko prosiłbym kogoś, aby mógł załatwić albo wymierzyć te części.

- Ten Display pod reflektorem: Szerokość i wysokość SZYBY.
- Odstęp dolnej krawędzi displayu do górnej krawędzi szyby (nie ramy) środkowej
- Górny reflektor: Szerokość jego ramki, i wymiary SZYBY.
- Wymiary klimatyzatora na dachu.
- Wymiary i pozycje tych nowych wywietrzników na bocznej ścianie.

Jeżeli są jeszcze jakieś różnice w porównaniu do „normalniej” 4E to proszę podać.
 
Reakcje
0 0 0
Nie mogę się doczekać pokazu premierowego...a jeśli lok zbliży się jakością do Roco...będzie idealnie...i trzymam kciuki za seryjną produkcję na miarę stonkowej...oczywiście ilościowo- jakość pewnie będzie wyższa

Bo jednak stonki trochę wad i niedociągnięć mają...a cenę nie najniższą...
 

Krzysztof Koj

Znany użytkownik
Reakcje
635 3 1
(...) Bo jednak stonki trochę wad i niedociągnięć mają...a cenę nie najniższą...
Każdy model ma swoje słabe punkty, ale jeśli chodzi o cenę, to nie narzekałbym na ceny modeli Piko lokomotyw SP45/SP42.
Nie przesadzajmy. Kiedy w sklepach pojawiły się pierwsze modele lokomotyw SM42 w cenie ok. 450 zł,- mało kto mógł uwierzyć, że całkiem przyzwoity model lokomotywy polskiej konstrukcji może tyle kosztować, a dziś czytamy takie komentarze jak wyżej...
Przychodzi mi w tej sytuacji na myśl cytat z pewnego filmu: "Oj. przewraca wam się w głowach, przewraca..."
 

m_zntk

Znany użytkownik
Reakcje
11.618 177 14
nie oszukujmy się .. piko dostarczyło nam to co chcieliśmy, to w czym widziało kasę, model loka bardzo poszukiwany itd.. jest taki jak widać, jak wycinanka GPM ... masa błędów natury oszczędnościowo produkcyjnej, po prostu ... nikt z nami nie konsultował tego loka, on był skazany na sukces marketingowy bo kazdy kupi ...i tu podam przykład ... EFC smka po 2500 tys ... nie kazdy kupi ale za 900 zł dwie od piko ... każdy kupi, taki był cel .... jest baza do konwersji itd, można sie przyłozyć do tego modelu i łupać pod swoją modłę za tą kasę, mi sie wydaję, że najbardziej w dupsko dostało EFC ... spadły zamówienie i teraz widać, że można tanim relatywnie kosztem złupać wszystkie przydomowe manufaktury .... robiąc tanie loki, na które stać każdego :)
 
Reakcje
0 0 0
No to teraz czas żeby Zabkret dostarczył nam siódemkę o niebo lepszą. Konsultację są, cykl produkcyjny w miarę widoczny, kontakt z producentem jest...idealna sytuacja aby powstał James Bond w H0...pomijając oczywiście jedną piękną EP09 od EFC;)

Swoją drogą jak ktoś widział wypust EFC to zaczyna się zastanawiać czy nie wydać tych 2500...jak ktoś nie widział, to stonka jest jeje i każdy kto uważa inaczej to zdrajca narodu.

Trzymam kciuki za projekt- zwłaszcza wózki...siódemka ma wyjątkowy, ociekający detalem zespół kołowy...Piko wózki leje grubym plastikiem, więc tu jest największa szansa na pokonanie rywala...

Vide wózki BR130 z tego roku
 
Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.

Podobne wątki