• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Schlesienmodelle - modele lokomotyw serii EU07/EP07

Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.

Engineer

Aktywny użytkownik
Reakcje
520 41 1
Nie sądzisz, że trochę nadużywasz tych słów? :)
No może troszeczkę... ;)
Ale ich podejście do p/t nabywcy bardzo mi się podoba, czego na próżno szukać w dzisiejszych czasach.
Dzisiejsze firmy nastawione na drapieżny szybki zysk, zapominają o tym ,że one są dla nas, a nie odwrotnie.
Oby SM nigdy nie zeszło z wytyczonej sobie drogi i pociągnęło za sobą innych.
A ich modele, no cóż...
Czas pokaże co i ile są warte, ale na chwilę obecną robią mega pozytywne wrażenie...
Kwestia usunięcia niedoskonałości prototypów wraz z dopracowaniem paru innych bajerków i szczegółów ... (y)
 

Engineer

Aktywny użytkownik
Reakcje
520 41 1
to czemu zabraniają sklepom respektowania rabatów...
Wiem o co chodzi...
echhh...
No ja sam zbytnio tego nie rozumiem i obiektywnie nie za bardzo mi się to podoba, tym bardziej, że akurat mam przed oczami może jeszcze nie tak dawną podobną sytuację z Roco ... (n)

Na to pytanie musi odpowiedzieć i wyjaśnić dokładnie w czym rzecz sam producent...

A tak zostało to uzasadnione jakiś czas temu...

Jak już Robert pisał, zniżanie ceny, nawet poprzez udzielanie rabatów, jest działaniem wbrew ustalonym przez nas zasadom. W celu uniknięcia walki między sklepami o klienta, w każdym sklepie cena ma być IDENTYCZNA. Jeśli dla jakiegoś sklepu słowo pisane jest niezrozumiałe, lub jest ignorowane, to zakończymy współpracę.
Mamy jednak nadzieję że sklep Modelmania rozwiąże ten problem niebawem z korzyścią dla siebie, jak i swoich klientów.
Być może nie chodzi tylko o rabaty, ale także działania niektórych sklepów ze skłonnościami do zawyżania cen - czyli opisany warunek - jednakowa cena dla wszystkich, we wszystkich sklepach(?)

Z tym, że spekulanci i tak wykupią za ustaloną przez SM cenę, a potem poleci na portalu aukcyjnym za xx procent więcej...

Ale to tylko moje przemyślenia, nie znam na tyle głęboko tematu i choć nie koniecznie muszę się z tym zgodzić (zabranianie rabatów sklepowi który chce ich udzielić) to też nikogo nie potępiam i nie krytykuję.
 
Ostatnio edytowane:

Zaqu

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
10 1 0
Wiem ze pierwsza oferta dla sklepów, ta z której sie podobno wycofano nie była jakaś taka super atrakcyjna dla nich. Co sie wiąże z tym ze była strakcyjna dla nas.
 

wespe

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
jaka walka o klienta??? kupuje w jednym,właściciel daje mi rabat,i to nie jest walka.....
Racja,niektórzy i tak kupią za 700 a potem za 900 będą sprzedawali po wyczerpaniu partii...
 

Engineer

Aktywny użytkownik
Reakcje
520 41 1
No właśnie, też tego nie rozumiem.






[DOUBLEPOST=1416611350,1416610524][/DOUBLEPOST]
Hej
mam takie pytanko gdzie zamawiacie lokomotywe od SM
Może coś robię nie tak albo co innego ale na modelcenter nie moge zamówić zarezerwować

Być może tą stronę jeszcze modyfikują.
Ja swoje zamawiałem w Rybniku (Świat Modeli Rybnik) Handluje z nimi od lat i jeszcze mnie nie zawiedli.


Ja też zamawiałem w Rybniku. Polecam.
Dodam, że był to sklep rekomendowany od samego początku przez SM do sprzedaży EU07, zanim doszły kolejne.
Polecam też Modelmanię z Gdańska.



.
 
Ostatnio edytowane:

Zaqu

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
10 1 0
jaka walka o klienta??? kupuje w jednym,właściciel daje mi rabat,i to nie jest walka.....
Racja,niektórzy i tak kupią za 700 a potem za 900 będą sprzedawali po wyczerpaniu partii...
To kup zanim sie wyczerpie nakład. Jaki problem?
A jak ktoś chce kupić 10 sztuk czy wiecej i sie potem z nimi bujać to jego sprawa i ryzyko. Własna kasę inwestuje. Dla nas i producenta lepiej. Nakład sie wyczerpie szybciej i bedą nowe wypusty. A jak zalęgną na półce to nowych nie będzie.
 

Gethvar

Znany użytkownik
Reakcje
229 4 0
To kup zanim sie wyczerpie nakład. Jaki problem?
A jak ktoś chce kupić 10 sztuk czy wiecej i sie potem z nimi bujać to jego sprawa i ryzyko. Własna kasę inwestuje. Dla nas i producenta lepiej. Nakład sie wyczerpie szybciej i bedą nowe wypusty. A jak zalęgną na półce to nowych nie będzie.
Ja na przykład planuję kupić jak najwięcej, szopa pełna siódemek to moje marzenie z dzieciństwa :)
 

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.455 12 0
Przydałaby się jakaś oficjalna informacja, od kiedy ruszy sprzedaż.
Żeby nie okazało się, że z dnia na dzień zapowiedzą "od jutra wysyłamy faktury pro forma".
 

pilu35

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
ffox racja, lepiej wcześniej wiedzieć jak zaplanować zakupy. Jakaś informacja przydałaby się, zwłaszcza że okazje do zakupów prezentów się zbliżają i należało by już składać jakieś zamówienia.
 

czacza

Aktywny użytkownik
Reakcje
126 9 4
To prawda, przydałaby się konkretna informacja o ułożonym planie dystrybucji. Jeśli ma swój model mam czekać nawet do kwietnia, to jestem gotów zrezygnować. Nie mam zamiaru zamrażać tylu pieniędzy.
 

SP9XUR

Znany użytkownik
Reakcje
837 1 0
Cisza wskazuje na to że ... najpierw dzięki SM > Piko się przestraszyło i podciągnęło swój model na maksa, (widać radość w sąsiednim wątku)
co zaowocowało tym że to SM musiało podciągnąć na tiptop bo już nie ma miejsca na żaaadną tolerację błędu ... no to czekamy :D
... ja tam mrożę :podstepny: gotówe i czekam ...
 
Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.

Podobne wątki