• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Schlesienmodelle - modele lokomotyw serii EU07/EP07

Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.

Engineer

Aktywny użytkownik
Reakcje
509 41 1
Piękne są. Yes Yes Yes

Z tym, że mam nadzieję, że nie są to finalne produkty, bo dla przykładu 457 podobnie jak piotrkowska 443, ma za mały krój liter na czole...

Poza tym odnoszę dziwne wrażenie, ze okno w kabinie od strony maszynisty jest za niskie (górna krawędź otworu powinna raczej być równa z krawędzią nad szybami czołowymi) - ale może to tylko złudzenie optyczne...


Na uwagę zasługuje fakt prawidłowej liczby i odpowiednio oddalonych od siebie śrub mocujących klapy dachowe.

No i to opakowanie... chmmmm... Muszę je mieć!!!!!!!!!!!

Opakowanie z zawartością oczywiście ;)
I to nie jedno... :love:

EU07-457.jpg IMGP7802.JPG
http://pro.ovh.net/~gmfkezdl/cpg144/albums/userpics/10026/EU07-457.jpg http://forum.modelarstwo.info/threads/eu07-od-schlesienmodelle.19299/page-132[DOUBLEPOST=1414271827][/DOUBLEPOST]Acha i nie zaszkodziło by zaakcentowanie końcówek w reflektorze, jak to mam miejsce na fotografii pierwowzoru, (mmmmoże nie czerwoną farbą, ale...)
 

Engineer

Aktywny użytkownik
Reakcje
509 41 1
Tak jeszcze dla porównania

07comp.jpg

http://forum.modelarstwo.info/threads/eu07-od-schlesienmodelle.19299/page-132[DOUBLEPOST=1414272709,1414272157][/DOUBLEPOST]
Jak na mój gust wygląda to ok, okno maszynisty na zdjęciu oryginału też nieco poniżej linii okna czołowego... poza tym to zdaje się dalej są prototypy...
Dzięki, jakoś od dłuższego czasu nie daje mi to spokoju, nie chciałem siać paniki, ale Piko wydaje się to mieć bardziej prawidłowo...

Obyś miał rację Gethvar ...

Też tak obstawiam, że są to nadal, choć deczko udoskonalone prototypy, oby ...;)[DOUBLEPOST=1414273656][/DOUBLEPOST]
Zobacz załącznik 239160

Chodzi o nią :love:
Dzięki Ci wielkie kolego @przekam za zdjęcia TEJ maszyny! Nawet nie wiesz jak chciałem ją zobaczyć! Chciałbym już móc ją podpiąć do Bohunów z Torunia! W końcu pierwszy wielkoseryjny model z przydziałem do Zakładu Taboru w Toruniu! Dzięki Wam Schlesienmodelle! Oby wszyscy, którzy byli pomijani przy produkcji modeli, dzięki Wam doczekali się w końcu swojego pierwszego modelu z swojego podwórka!

PS mam nadzieję, że model wystawiony do prezentacji nie ma numeru seryjnego 0005 ;)

Bardzo fajnie :)

EU07-457.jpg
http://pro.ovh.net/~gmfkezdl/cpg144/albums/userpics/10026/EU07-457.jpg

z tym, że 457 miała zdaje się wyjść jako Łódzka maszyna z halogenami i bez żółtych pasków - nie to żebym wybrzydzał czy coś ten teges...;)

...ale na koncie coraz bardziej wiatr hula przy takich planach zakupowych (n)

EU07-457a.jpg
http://www.lgk.cal.pl/data/media/4/EU07-457.jpg
 
Ostatnio edytowane:

Remaj12

Znany użytkownik
T M M
Reakcje
4.590 71 19
z tym, że 457 miała zdaje się wyjść jako Łódzka maszyna z halogenami i bez żółtych pasków - nie to żebym wybrzydzał czy coś ten teges...;)
I wyjdzie! Model EU07-457 z przydziłem do Zakładu Taboru Toruń (nr kat. 107006) jest bodajże edycją specjalną, coś w ten deseń. Póki co nie ma jej nawet w katalogu. Natomiast EU07-457 w interesującym Cię malowaniu i przydziale ma numer katalogowy 107015 i w takiej wersji będzie produkowana (zajrzyj tu), także nie martw się, Toruń nie okrada Łodzi... tyko Łódź okrada Toruń (mam na myśli przeniesienie prawie wszystkich toruńskich Siódemek do Zakładu Taboru w Łodzi w okolicach 2000 i 2001 roku, przez co obsługę pociągów osobowych złożonych z wagonów przejęły lokomotywy serii ET22 zyskując sobie miano bydgoskich Siódemek).

Teraz prośba do producenta. Chciałbym dowiedzieć się z jakiego okresu eksploatacji EU07-457 odwzorowuje ją modele, bowiem niepokoją mnie niektóre ''różnice'', a mianowicie:
- różnice w wielkości oznaczeń serii i numeru inwentarzowego na czołach (na modelu mniejsze względem oryginału, patrz załącznik nr 1)
- niepomalowana na żółto boczna część belki zderzakowej (patrz załącznik nr 2, 3)
- kolor widocznego od czoła boku stopnia dla manewrowego (pomalowany na czarno czy pomarańczowo? patrz załącznik nr 2, 3)
- ilość trąbek na dachu (powinny być dwie, trzy, cztery? patrz załącznik nr 3)
- różnica w kolorze oznaczeń na tablicach umieszczonych na ścianach bocznych (PKP i EU07-457, patrz załącznik nr 4)
- kolor poręczy przy drzwiach kabin (powinny być białe czy aluminiowe? patrz załącznik nr 5)
- kolor uchwytów sekcji dachowych (czarny czy szary? patrz załącznik nr 6)

Większość odpowiedzi na te pytania uzyskamy gdy zobaczymy zdjęcie prezentujące oryginał, którego miniaturą będzie model. Czy zaprezentowany na targach egzemplarz jest modelem gotowym czy też tak jak domniema @Engineer:
Też tak obstawiam, że są to nadal, choć deczko udoskonalone prototypy, oby ...;)
... jest to nadal prototyp?

Porównując oryginał i model odniosłem wrażenie jakoby mufy odwzorowane w modelu były mniejsze niż powinny. Nie wiem czy to tylko perspektywa tak działa, ale takie małe mi się wydają.

Załączniki:

- załącznik nr 1:
zal.1.jpg


- załącznik nr 2:
zal.2.jpg


- załącznik nr 3:
zal.3.jpg

- załącznik nr 4:
zal.4.jpg


- załącznik nr 5:
zal.5.jpg


- załącznik nr 6:
zal.6.JPEG
 
Ostatnio edytowane:

zdeniu

Znany użytkownik
Reakcje
430 13 17
koledzy mam pytanie bo nie mogę odnaleźć info w sprawie dekoderu do eu 07 SM czy może to ten ma być czy inny?

http://www.modelmania.com.pl/product_info.php?products_id=64331

Pozdrawiam
Łukasz
info z fejsa: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.544146779048521.1073741832.360627017400499&type=1
Płytka elektroniczna została opracowana przez ELIVS-Model i ESU specjalnie pod dekodery dźwiękowe ESU. Dekoder komunikuje z specjalnym chipem na płytce, który pozwala wyświetlenie WSZYSTKICH sygnałów świetlnych według przepisów E1, i steruje też oświetlenie kabiny maszynisty i wiele innych funkcji jeżeli się chce trochę podłubać w modelu (błysk pantografów, lub oświetlenie pulpitu). Pasujący głośnik ESU już jest w lokomotywie zamontowany farbrycznie.
Model konkurenta nie ma ani głośnika, ani chipa na płytce elektronicznej, aby wyczerpać wspaniały potencjał dekodera ESU, którego można będzie kupić za 369 PLN.
[DOUBLEPOST=1414326781,1414326461][/DOUBLEPOST]
Czy ktoś może jasno określić w jakiej kolejności będą sprzedawane ?
z rozmowy z Irkiem zrozumiałem że pierwsze będzie Carbo w listopadzie i dalej wg kolejności w katalogu z czego zielona 400 ma być około stycznia[DOUBLEPOST=1414327293][/DOUBLEPOST]
I wyjdzie! Model EU07-457 z przydziłem do Zakładu Taboru Toruń (nr kat. 107006) jest bodajże edycją specjalną, coś w ten deseń. Póki co nie ma jej nawet w katalogu.
faktycznie w katalogu pdf nie ma jej ale katalogu papierowym który był/jest na stoisku SM na targach jest pozycja nr kat. 107006 natomiast nie ma w ogóle nr kat. 107005
 

czacza

Aktywny użytkownik
Reakcje
126 9 4
info z fejsa: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.544146779048521.1073741832.360627017400499&type=1
[DOUBLEPOST=1414326781,1414326461][/DOUBLEPOST]
z rozmowy z Irkiem zrozumiałem że pierwsze będzie Carbo w listopadzie i dalej wg kolejności w katalogu z czego zielona 400 ma być około stycznia[DOUBLEPOST=1414327293][/DOUBLEPOST]
faktycznie w katalogu pdf nie ma jej ale katalogu papierowym który był/jest na stoisku SM na targach jest pozycja nr kat. 107006 natomiast nie ma w ogóle nr kat. 107005
Zobacz na ostatnią stronę katalogu,l jaki nr katalogowy tam widnieje! :)
 

czacza

Aktywny użytkownik
Reakcje
126 9 4
Tak. Zaniepokoiła mnie informacja o ostatnich modelach katalogowych, które będą dostępne jednak w przyszłym roku. Skoro producent obiecał dostarczyć zapowiedziane modele w 2014 roku, to te które ukażą się jednak za rok, dla tych, którzy już je zamówili, powinny być sprzedawane po promocyjnej cenie, tak,aby cierpliwość wynagrodzić. Ci którzy zamówili łódzką 07-457, będą czekać do lutego a liczyłem na przesyłkę w listopadzie... ;(
 

KAROLeski2

Aktywny użytkownik
Reakcje
274 3 1
Tak. Zaniepokoiła mnie informacja o ostatnich modelach katalogowych, które będą dostępne jednak w przyszłym roku. Skoro producent obiecał dostarczyć zapowiedziane modele w 2014 roku, to te które ukażą się jednak za rok, dla tych, którzy już je zamówili, powinny być sprzedawane po promocyjnej cenie, tak,aby cierpliwość wynagrodzić. Ci którzy zamówili łódzką 07-457, będą czekać do lutego a liczyłem na przesyłkę w listopadzie... ;(
Tak, tak... najlepiej niech za darmo Ci odda...

:ROFL::ROFL::ROFL:
 

czacza

Aktywny użytkownik
Reakcje
126 9 4
Panowie, firma zobowiązała się dostarczyć zapowiedziane modele na rok 2014 w 2014 roku, jeżeli dana ilość zostanie dostarczona w kolejnym, to powinna się zrehabilitować i nie chodzi tutaj o oddawanie modeli za darmo. Nie tracę wiary w producenta, bo chłopaki są rzetelni i tego trzeba się trzymać.
 
Reakcje
45 1 5
@czacza - a ACME i "Chrobry"? A Tillig i Zansy tudzież ten ostatni skład osobowy z namalowanymi drzwiczkami? Opoźnienia w wypustkach modeli to frustrująca ale jak powszechna sprawa. Taka to już rzeczywistość. Przyjąłem zasadę że model będzie kiedy będzie ale ważne że będzie. Na Ol-kę niektórzy od zamówienia latami czekali...

Co z "Bizonem"?
 

KAROLeski2

Aktywny użytkownik
Reakcje
274 3 1
Panowie, firma zobowiązała się dostarczyć zapowiedziane modele na rok 2014 w 2014 roku, jeżeli dana ilość zostanie dostarczona w kolejnym, to powinna się zrehabilitować i nie chodzi tutaj o oddawanie modeli za darmo. Nie tracę wiary w producenta, bo chłopaki są rzetelni i tego trzeba się trzymać.
To w ramach rekompensaty dostaniemy przepiękne pudełko na model i indywidualny numer seryjny

A tak na poważnie...
Każdy czeka z utęsknieniem na ten model... nawet kilkanaście lat. Ja też mam zamówione 400 i 424 i termin stycznia trochę mnie zmartwił... no ale bez jaj...

Poza tym nie przypominam sobie żadnych pisemnych deklaracji terminów, tylko przewidywane prognozy...
 

piterson

Znany użytkownik
BGM
Reakcje
61 0 0
Człowieku. Patrząc na innych producentów to Heris do Ygrekow powinien nam dopłacać, a ACME do chrobrego dać 50% rabatu. Nie przesadzaj! PIKO tez przecież na wrzesień cargo zapowiadało. Juz bliżej niż dalej modelu :) zaraz będą na naszych polkach:)
 

zdeniu

Znany użytkownik
Reakcje
430 13 17
Panowie, firma zobowiązała się dostarczyć zapowiedziane modele na rok 2014 w 2014 roku, jeżeli dana ilość zostanie dostarczona w kolejnym, to powinna się zrehabilitować i nie chodzi tutaj o oddawanie modeli za darmo. Nie tracę wiary w producenta, bo chłopaki są rzetelni i tego trzeba się trzymać.
zejdź na ziemie i nie dziaduj
czy jakikolwiek inny producent modeli zrehabilitował się z powodu opóźnień ?
bo praktycznie każda firma ma opóźnienia i to niekiedy latami
 
Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.

Podobne wątki