• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Schlesienmodelle - modele lokomotyw serii EU07/EP07

Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.

Zabkret

Znany użytkownik
Reakcje
1 0 0
Bo mi chodziło o to żeby nie dawać żadnych filmików tylko loka dawać!
[ironia] Nie. Na filmie nie będzie lokomotywy, tylko oczywiście dźwięk będzie się wydobywał ze starego PRL'owskiego kołchoźnika! Bo przecież KLIMAT [/ironia] ;)

A loki już się robią… spoko, niedługo dostaniecie. No i więcej na temat EU07 już nie mam do powiedzenia :cenzura:
 
Ostatnio edytowane:

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.331 463 29
Rozchodzi sie o roznorodnosc syren - to jest to co daje zawsze duzo zabawy, a nie spotkalem sie z modelem, ktory mialby nagranych wiele roznych odglosow dlugich syren, ktore moglbyby byc puszczane losowo po nacisnieciu dajmy na to F2/F3/F4/F5/F6/F7... Nie chodzi mi tu o mozliwosc puszczania jednego synaglu dluzej badz krocej przez przyciskanie klawisza funkcyjnego, ale o dzwieki syren o roznej barwie tonu, innej modulacji.
A ile różnych dźwięków syreny jednej i tej samej lokomotywy słyszał Kolega qwertas? Bo ja zwykle słyszę wysoki i niski ton, w niektórych maszynach (np. w ST44) jest jeszcze cichszy sygnał, nazwijmy to "manewrowy" i to wszystko.
Dzwieki typu naweglanie parowozu, wrzucanie wegla lopata do kotla, sprzeganie wagonow, sprezarka, piasecznica i inne takie *******y sa dla mnie wrecz denerwujace, bo w rzeczywistosci NIGDY tego nie slychac.
Sprężarkę to słychać w prawie każdej lokomotywie, więc jej brak byłby minusem. Dźwięki typu "sprzęganie" faktycznie można sobie darować, ale jeśli są, w niczym nie szkodzą, bo uruchamia się je na życzenie. Trochę kontrowersyjne jest szuflowanie, bo zwykle jest za głośne, aż tak tego z zewnątrz nie słychać.
 

qwertas

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.350 37 2
Nie jestem fanatykiem i znawca budowy syreny jakiejkolwiek lokomotywy. W oferowanych modelach parowozow zazwyczaj sa 2 rodzaje gwizdawki, jeden krotki typu 'bacznosc' i jeden dluzszy, lekko modulowany. I to jest moim zdaniem beznadziejne, bo zadna z lokomotyw nie wydaje za kazdym razem identycznych dzwiekow syrena (zwlaszcza parowozy, ale nie tylko). Moim zdaniem, fajnie byloby aby wersji tych dluzszych, modulowanych syren bylo wiecej i albo moznaby kazda z nich uruchamiac osobnymi klawiszami funkcyjnymi albo jednym np. F2, ale za kazdym razem system losowo wybieralby inny dzwiek, tak by zabawa nie byla monotonna.

Co do odglosow sprezarki - moga one moim skromnym zdaniem "wbudowane" w dzwieki lokomotywy wlaczane po prostu F1.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.331 463 29
W parowozie wysokość dźwięku i jego intensywność można w pewnym stopniu regulować stopniem otwarcia zaworu, podającego parę do gwizdawki i faktycznie maszyniści tak robią. Ale też nie dzieje się to przypadkiem, więc nie byłbym za tym, aby w modelu działało to losowo. Trudno jednak to w pełni zasymulować w modelu, producenci zwykle wybierają 2-3 najbardziej typowe dźwięki. W lokomotywach spalinowych i elektrycznych są zwykle dwie syreny: wysoko- i niskotonowa. Da się je osobno włączać, ale zwykle nie obie razem. Tak więc dwa przyciski funkcyjne wystarczą. Sprężarka (jak też inne dźwięki "pomocnicze") odzywa się (w modelu) losowo, więc można powiedzieć, że jest "wbudowana" w dźwięk włączany F1. A że można ją dodatkowo włączyć osobnym F to chyba nic złego?
 

Elvis

Znany użytkownik
Reakcje
1.685 62 3
No to proszę:
To wersja pierwsza. Tak jak Robert pisał, w takiej formie nie będzie do sprzedaży, ale jest od czego wyjść. (No i nagrane telefonem, który powinien znaleźć się tam, gdzie jego poprzednik, czyli w kiblu)
[DOUBLEPOST=1412174064,1412172348][/DOUBLEPOST]czyli że co? podoba się?
 
Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.

Podobne wątki