• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Schlesienmodelle - modele lokomotyw serii EU07/EP07

Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.

Dominik

Znany użytkownik
FREMO Polska
NAMR
Reakcje
316 13 0
Ja też mam w większości przypadków jazdę manewrową (zwykle dekoder ESU) na F3. Ale nie o tym chciałem...
Ostatnio w ramach PMM (mała grupa - kilkunastu hobbystów) dyskutowaliśmy temat ujednolicenia Ef-ek i ustaliliśmy, że... się nie da. Może 10 lat temu gdy na rynku dek dźwiękowy był tylko ESU Loksound, a jazdy esu lokpilot albo Martinezo było to możliwe ale przy obecnych kombinacjach alpejskich nie ma takiej opcji.
Zabkret z tą jazda manewrową to byle nie F4 ;-)

edit: Fakt, o Lenzie zapomniałem
 
OP
OP
CoCu

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.852 116 22
Moim zdaniem nie da się tego ujednolicić. Sam mam takie modele, gdzie nie da się przestawić obłożenia klawiszy dowolnie jak się chce, bo dekoder ma pewne ograniczenia w tym względzie. Można co najwyżej napisać zalecenie.
 

qwertas

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.366 40 2
Przyznam szczerze, ze staralem sie nie wlaczac w dyskusje jakie dzwieki ktos chcialby miec w modelu lokomotywy (bo taki koncert zyczen prowadzi zazwyczaj do klotni).
Niemniej chcialbym nadmienic, ze tak naprawde, istotne jest tylko pare dzwiekow, ktore sa slyszalne dla kogos postronnego (a nie maszynisty)
-szum pracy silnika
-syrena
Dzwieki typu naweglanie parowozu, wrzucanie wegla lopata do kotla, sprzeganie wagonow, sprezarka, piasecznica i inne takie *******y sa dla mnie wrecz denerwujace, bo w rzeczywistosci NIGDY tego nie slychac. Gdybym wiedzial jak sie tego w ogole pozbyc (i znalazl czas i checi) to bylbym skory te dzwieki usunac.
Jest jednak jedna rzecz, ktorej mi brakuje. Rozchodzi sie o roznorodnosc syren - to jest to co daje zawsze duzo zabawy, a nie spotkalem sie z modelem, ktory mialby nagranych wiele roznych odglosow dlugich syren, ktore moglbyby byc puszczane losowo po nacisnieciu dajmy na to F2/F3/F4/F5/F6/F7... Nie chodzi mi tu o mozliwosc puszczania jednego synaglu dluzej badz krocej przez przyciskanie klawisza funkcyjnego, ale o dzwieki syren o roznej barwie tonu, innej modulacji.
Co uwazam za bardzo fajne w projekcie dekodera dla EU07 to dodanie dzwiekow:
-stukotu kol na laczeniach szyn
-dzwieki tarcia kol na lukach (np. na zwrotnicach).
Z funkcji ktore zaporoponowano wyzej zostawilbym wylacznie te:
F0 Światła wł/wył
F1 Dźwięk wł/wył
F2 Syrena - dzwiek nr 1
F3 Syrena - dzwiek nr 2
F4 Syrena - dzwiek nr 3
F5 syrena - dzwiek nr 4
F6 syrena - dzwiek nr 5
F7 syrena - dzwiek nr 6
F8 stukot kół na łączeniach szyn
F9 Światła długie / krótkie
F10 dźwięk tarcia kół na łukach
F11 Oświetlenie kabiny
Wiecej dzwiekow i funkcji uwazam za niepotrzebne :) No ale chetnie dodalbym jeszcze wiecej nagranych syren
Zaintrygowala mnie jedna rzecz - dzwiek: Jazda po torze niewlasciwym. Czy pociag wydaje wtedy jakies inne specyfincze dzwieki??? :)
 

Zabkret

Znany użytkownik
Reakcje
1 0 0
Funkcje świetlne napisałem na pomarańczowo. Wiec jazda po torze przeciwnym do zasadniczego, nie jest dźwięk tylko wyświetlenie sygnału. Góra biała, prawy biały, lewy czerwony.
 

Zabkret

Znany użytkownik
Reakcje
1 0 0
No dobra Elvis – daj ten film. Tylko uprzedzam ze to jest pierwszy sampling dźwięków, i ja jeszcze nie jestem zadowolony z niego, i jestem w kontakcie z ESU, aby zmienić parę rzeczy. Dźwięk, jaki teraz obecnie jest, ja nigdy nie puszcze na rynek.
 
Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.

Podobne wątki