• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Schlesienmodelle - modele lokomotyw serii EU07/EP07

Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.

DBahn

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
Pytanie do Pana Irka. Czy jest w lokomotywie-dekoderze przewidziana długa sekwencja hamowania? Bardzo lubię ten kilkunastosekundowy pisk hamulców EU07 towarzyszący jej powolnemu zatrzymywaniu na stacji.
 

Marqus

Moderator Poznańskiego Klubu Modelarzy Kolejowych
PKMK
Reakcje
436 8 0
Czy EU07 będzie pokazana podczas Kaliskich Dni Modelarza 20 i 21 września w Kaliszu? Z tego co wiem, Świat modeli z Rybnika zaszczyci tam swoją obecnością i z tego co wiem, posiadają egzemplarze wystawowe.
Informacja co prawda z drugiej ręki ale ma być. Sam jestem ciekaw, jeżeli faktycznie będzie to w piątek będę ją podziwiał :).
 

czacza

Aktywny użytkownik
Reakcje
126 9 4
Informacja z pierwszej ręki - informacja z drugiej ręki jest prawdziwa! Na stronie światamodeli pojawił się komunikat,ze będzie pokaz EU07-516 podczas wystawy w Kaliszu! :D W związku z tym,że pochodzę z tych rejonów, pozwolę sobie zaprosić wszystkich zainteresowanych na tą wystawę! ;)
 

Zabkret

Znany użytkownik
Reakcje
1 0 0
Tylko proszę nie zapominać od tym, że to jest jeden z pierwszych prototypów – to, co wypadło z form za pierwszym razem, i malatura jest ręczna bez masek silikonowych… Wiec tam jest masę niedociągnięć, które już w międzyczasie zostały usunięte.
 

PiotrK

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
308 0 0
Prototypy, ale już piękne.
Do Kalisza niestety nie pojadę by oglądnąć je na "żywo". Za to dziś zaglądam do 9 numeru Świata kolei, a tam na środku piękna fotografia (na dwie strony) modelu EU07-539.
Dodatkowo dwustronicowy artykuł Irka o modelach EU07 firmy Schlesienmodelle ilustrowany fotkami prototypów.
Panowie tak trzymać (y)
 

Zabkret

Znany użytkownik
Reakcje
1 0 0
Oby były takie kolejki po te modele jak za czasów PRLu :gwizd:

Pierwsze modele planuje na październik. Prototypy T2 są świetne, tak fajnie jeżdżą, że aż szkoda je wysyłać na szlak. To jest właściwie napęd pod lokomotywę manewrową. Myślałem że ją zatrzymałem multimausem, jak był telefon, a jak wróciłem po rozmowie, lok stał nie cały metr dalej, ale nie widać było na pierwszy rzut oka, że model się w ogóle rusza. Klapa mi nieźle spadła. Zostawiłem multimausa na najmniejszym (1/128) stopniu jazdy :eek:
 

czacza

Aktywny użytkownik
Reakcje
126 9 4
A tymczasem w Kaliszu... :D
Pojawił się tez drugi nieoczekiwany gość. :)[DOUBLEPOST=1411238097,1411237474][/DOUBLEPOST]
Oby były takie kolejki po te modele jak za czasów PRLu :gwizd:

Pierwsze modele planuje na październik.
Mi też Pan Ryszard powiedział kiedy ruszy sprzedaż, jednak dla dobra Zabkreta i Cocu nie będę ujawniał dokładnej daty.
 

Załączniki

Gethvar

Znany użytkownik
Reakcje
229 4 0
Oby były takie kolejki po te modele jak za czasów PRLu :gwizd:

Pierwsze modele planuje na październik. Prototypy T2 są świetne, tak fajnie jeżdżą, że aż szkoda je wysyłać na szlak. To jest właściwie napęd pod lokomotywę manewrową. Myślałem że ją zatrzymałem multimausem, jak był telefon, a jak wróciłem po rozmowie, lok stał nie cały metr dalej, ale nie widać było na pierwszy rzut oka, że model się w ogóle rusza. Klapa mi nieźle spadła. Zostawiłem multimausa na najmniejszym (1/128) stopniu jazdy :eek:
A ja bym zobaczył zdjęcia tych prototypów chętnie :) jest nadzieja z październikowym terminem,jak dla mnie lepszy niż wrześniowy :)
 
Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.

Podobne wątki