• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Schlesienmodelle - modele lokomotyw serii EU07/EP07

Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.
Reakcje
0 0 0
Ale z drugiej strony, jak by to miało wyglądać?

- Hej, patrz, na tym modelu, który opublikowali widać [jakiś tam] szczegół, który prawie byśmy przegapili.
- Nie, nie, zapomnij, nic nie widziałeś, albo lepiej pamiętaj, żebyśmy go przypadkiem też nie zrobili, bo przecież to mało prawdopodobne, że sami wpadlibyśmy na takie samo rozwiązanie.


Czyż nie absurd?
 

ANAKIN

Aktywny użytkownik
Reakcje
3 0 0
W obecnych zakichanych czasach wszystko jest możliwe dlatego trzymam za was kciuki, bo podziw że wam się chce jest na pewno zasłużony a ci co kraczą, plagiatują i dokuczają niech sami spróbują albo spadają :mad:
 

Zaqu

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
10 1 0
Nie daj sie zwieść jakiejś naiwnej bajce o tym ze pingwiny sa lepsze a korporacje ble.[DOUBLEPOST=1410295130][/DOUBLEPOST]Oglądałeś moze Pocachontas?
Dobro zwycięża na końcu. Czy jakoś tak. Nie pamietam już.[DOUBLEPOST=1410295250][/DOUBLEPOST]A jeżeli coś wymyślili przełomowego i nie opatentowali to każdy moze sobie powielać ich pomysł.
 

corwin

Administrator
Zespół forum
Reakcje
307 2 3
Nie daj sie zwieść jakiejś naiwnej bajce o tym ze pingwiny sa lepsze a korporacje ble.[DOUBLEPOST=1410295130][/DOUBLEPOST]Oglądałeś moze Pocachontas?
Dobro zwycięża na końcu. Czy jakoś tak. Nie pamietam już.[DOUBLEPOST=1410295250][/DOUBLEPOST]A jeżeli coś wymyślili przełomowego i nie opatentowali to każdy moze sobie powielać ich pomysł.
Obejrzyj film to pogadamy. Nie chodzi kto jest lepszy a kto nie.

Zaqu, powtarzam obejrzyj film i się wypowiadaj. Nie ważne jak się kończy i kto zwycięża. Obejrzyj mechanizmy i działania. Czy taki Schlesienmodell nie może być bardziej innowacyjny niż giganci? Im większa firma tym bardziej innowacyjność spada w dół.

Gdyby nie mali którzy mają pomysł, albo robią coś innaczej niż potentaci rozwój byłby znacznie wolniejszy.
 
Ostatnio edytowane:

teigrekty2

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
3.914 111 7
Nie daj sie zwieść jakiejś naiwnej bajce o tym ze pingwiny sa lepsze a korporacje ble.[DOUBLEPOST=1410295130][/DOUBLEPOST]Oglądałeś moze Pocachontas?
Dobro zwycięża na końcu. Czy jakoś tak. Nie pamietam już.[DOUBLEPOST=1410295250][/DOUBLEPOST]A jeżeli coś wymyślili przełomowego i nie opatentowali to każdy moze sobie powielać ich pomysł.
Obejrzyj film to pogadamy. Nie chodzi kto jest lepszy a kto nie.
Wolny rynek...dopoki nie natrafisz na kogos, komu sie nie podobasz i ma potencjal ciebie zniszczyc;)
 

Zaqu

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
10 1 0
Ależ @corwin oczywiście ze masz racje ze ci mali sa bardziej innowacyjni niż wielkie skostniałe korporacje. Dla tych małych jedyna szansa do zaistnienia na rynku to innowacyjność przełomowości i nown spojrzenie.
Problem z tym ze właśnie korporacje które już zjadły zęby na konkurowaniu ze sobą maja środki czytaj furmanki pieniędzy i prawników i przećwiczone już całe gamy zagrań ze w większości przypadków właśnie te małe firmy łykają jak ciepłe kluski. Nie muszę filmów oglądać. Znam to z autopsji.
Z drugiej strony duża ilośc małych firm czy start- up'ow jest nastawiona na to żeby sie sprzedać drogo jakiejś korporacji właśnie z powodu ich innowacyjnego pomysłu. A jeżeli nie zabezpieczyli sie dostatecznie wcześniej np. petentem to mogą zostać ze ta powiem bez masła zrobieni. Jak koleś z filmu co wymyślił wycieraczki cykliczne. Podobno oparte na prawdziwej historii.
W software jest trochę inaczej bo firma lub programista jest właścicielem kodu. Który ukradziony moze zostać. Przypadki taki były wsród najwiekszych firm na rynku aktualnie.
 

Zabkret

Znany użytkownik
Reakcje
1 0 0
Gruß nach Oberhausen ;)

Natknąłem się na ciekawą fotkę. Wydaje się że moja 527 będzie też pasowała do Poznańskich piętrusów PIKO i do Bonanzy TMF. Ale może remaj12 mi zaraz przekreśli tą teorie :D


 

Remaj12

Znany użytkownik
T M M
Reakcje
4.629 71 19
Ale może remaj12 mi zaraz przekreśli tą teorie :D
Oj, bez przesady, czy ja tyle teorii przekreślam :gwizd:. Zdjęcie jak najbardziej mi znane. Dodam nawet jeszcze inne:

- źródło: http://www.forumkolejowe.pl/ilostan/index.php?nav=foto&id=3960
- autor: Paweł Telega
- opis: "29.05.2009 | stacja Poznań Gł. | EU07-527 z poc. nr 71132 Poznań - Kłodawa."

2009.05.29. - Poznań Gł. - EU07-527 z poc. REGIO nr 71132 rel. Poznań Gł. - Kłodawa.jpg
Wydaje się że moja 527 będzie też pasowała do Poznańskich piętrusów PIKO i do Bonanzy TMF.
Jak najbardziej będzie pasowała, jeszcze się załapie na ważność rewizji wagonów piętrowych. Nie ma najmniejszych przeszkód, wszystko się zgadza, oznaczenia, przydziały, stan wagonów. Będzie można złożyć pociąg jak z załączonego zdjęcia. Czekamy zatem z niecierpliwością na samą EU07-527 jak i Bonanzę od TMF. Dla przypomnienia, potrzebne będą dwa wagony piętrowe firmy PIKO o numerach katalogowych 96010 i 96011 z przydziałem do stacji Poznań. Proszę nie mylić ich z wagonami o numerach katalogowych 96010-2 i 96011-2 ze stacji Toruń.

Dla tych, którym wszystko jedno, dodam, że udokumentowano jeszcze jeden przejazdy EU07-527 z wagonami piętrowymi w tym malowaniu, a mianowicie:
- 2009.08.20. - EU07-527 prowadzi pociąg REGIO relacji Wrocław Główny - Görlitz

Na koniec ciekawostka. Nie wiem kto nadał taki przydomek lokomotywie, ale zyskała miano Balbiny.
 
Ostatnio edytowane:

Rafał G.

Znany użytkownik
Reakcje
3 1 0
Im większa firma tym bardziej innowacyjność spada w dół.

Gdyby nie mali którzy mają pomysł, albo robią coś innaczej niż potentaci rozwój byłby znacznie wolniejszy.
Nieprawda, za korporacjami przemawia ilość kapitału zarówno finansowego jak i ludzkiego (więcej mózgów), minus to dość spora inercja w podejmowaniu decyzji ale jednak korporacje są innowacyjne. Mała firma to zazwyczaj jednostka "pchająca" do przodu firmę, na plus przemawia szybkość podejmowania decyzji. Nie mniej to korporacje ściągają do siebie zdolnych płacąc kaskę za pomysły. To nie koniec XIX wieku gdzie panowie tacy jak Tesla czy Franklin, którzy na podstawie swoich wynalazków budowali potem przedsiębiorstwa, gdyby żyli współcześnie to pewnie popadliby w jakąś korporację.
 

Gethvar

Znany użytkownik
Reakcje
229 4 0
Nieprawda, za korporacjami przemawia ilość kapitału zarówno finansowego jak i ludzkiego (więcej mózgów), minus to dość spora inercja w podejmowaniu decyzji ale jednak korporacje są innowacyjne. Mała firma to zazwyczaj jednostka "pchająca" do przodu firmę, na plus przemawia szybkość podejmowania decyzji. Nie mniej to korporacje ściągają do siebie zdolnych płacąc kaskę za pomysły. To nie koniec XIX wieku gdzie panowie tacy jak Tesla czy Franklin, którzy na podstawie swoich wynalazków budowali potem przedsiębiorstwa, gdyby żyli współcześnie to pewnie popadliby w jakąś korporację.
Tylko że w większości korporacji ich kapitał ludzki i umysłowy idzie w rozkosz i nie przekłada się na innowacyjność. Pan Tesla akurat popadł jakby nie było w korporację i summa summarum wyszło na to że znamy zaledwie niewielką część jego genialnych wynalazków, bo część została utajniona, część została zniszczona, a części nie udało się stworzyć ze względu na zależności finansowe. Taka była indolencja korporacyjna za czasów największego bodaj skoku technologicznego a jaka jest teraz? Strach pomyśleć! Wracając do naszych baranów jedzie do mnie zestaw cargo z TMF było by miło podpiąć pod niego Cargówkę :)
 

czacza

Aktywny użytkownik
Reakcje
126 9 4
Czy EU07 będzie pokazana podczas Kaliskich Dni Modelarza 20 i 21 września w Kaliszu? Z tego co wiem, Świat modeli z Rybnika zaszczyci tam swoją obecnością i z tego co wiem, posiadają egzemplarze wystawowe.
 
Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.

Podobne wątki