• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Schlesienmodelle - modele lokomotyw serii EU07/EP07

Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.

JacekGG

Aktywny użytkownik
Reakcje
36 0 0
A ja nie przywiązywałbym do tego specjalnej wagi. I tak nie da się odwzorować napędu zgodnie z rzeczywistością. Mam np. model elektrowozu Fleischmanna, w którym tylko jeden wózek jest napędzany, a jeździ lepiej, niż niejeden model ze wszystkimi osiami napędzanymi. Dla mnie ważne jest, by model miał dobre własności trakcyjne. A model jest "pełnowartościowy" tylko w całości, z obiema połówkami, więc rozpatrywanie połówek oddzielnie według mnie nie ma sensu. Ale tak w ogóle, to chyba nie jest wątek o ET41.
No widzisz. I Ty masz rację i ja. Ja po prostu dziwnie bym się czuł mając świadomość że tylko jeden człon napędza, a czuję się lepiej jak wiem że obydwa.
Doskonale wiem co masz na myśli pisząc odpowiedź, ale po prostu opisałem swoje odczucie.

To coś podobnie do tego że drażni mnie model który może być idealny, ale gniazdo sprzęgu ma montowane do wózka, a nie do ostoi.
Nie podoba mi się po prostu jak wolny sprzęg skręca razem w wózkiem na łuku.
Ale tak jak napisałem, to tylko moje prywatne odczucia.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.379 463 29
Ze sprzęgami to akurat trochę inna sprawa, w starszych modelach były na wózkach, bo inaczej bez mechanizmu kinematyki nie działałby prawidłowo. W nowszych modelach z kinematyką jest już inaczej. Tak w ogóle, to ciekawy temat: jakie mogą być kryteria wierności odwzorowania oryginału w modelu, ale tu chyba trochę byśmy śmiecili, więc może nie ciągnijmy tej dyskusji, a jeżeli chcemy o tym mówić, to proponuję założyć nowy wątek.
 
OP
OP
CoCu

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.852 116 22
strona 103

Gdyby producent chciał udostępniać poprzednie wersje katalogu to by to zrobił.
A po co? Nie ma takiej potrzeby. Jak ukazuje się nowa wersja katalogu, to stara się dezaktualizuje i nie jest już do niczego potrzebna.
czy EU06-10 będzie zatem w wersji z czołem żółtym, czy zgodnie ze zdjęciem w katalogu.
Zgodnie ze zdjęciem w katalogu, czyli bez żółtego czoła.
 
OP
OP
CoCu

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.852 116 22
strona 104

A w między czasie otrzymałem takiego maila na swoją skrzynkę mailową:
"Szanowni Klienci.
Wprowadziliśmy do sprzedaży modele firmy SCHLESIENMODELLE ,
Elektrowozy polskiej konstrukcji EU07 , EP07 ..
[...]
Zapraszamy do składania zamówień:

www.DatalandHobby.pl oraz w sklepie stacjonarnym DATALAND Hobby Wołyńska 38 Poznań.
[...]
Dataland Hobby
sklep@datalandhobby.pl
tel.61- 8425171"
Sklep Dataland w Poznaniu dołączył do grona dealerów modelu Pana Roberta i Irka! :D
Tak, potwierdzam, sklep Dataland z Poznania dołączył do sprzedawców naszych modeli.
rzekomo 107400 EU07-400 Lok. Gdynia miała być dostępna do kupienia tylko na Hobby w Poznaniu
no ale widać że coś się zmieniło i w natłoku a właściwie w większości spamu w tym temacie coś mi umknęło
Tak, gdzieś w tym wątku zostało to odwołane w związku z brakiem zainteresowania taką akcją przez Hobby.
Zresztą w pozostałych sklepach, jak i w katalogu Schlessienmodelle wszelkie wzmianki o ekskluzywności tego egzemplarza zostały wycofane.
Zgadza się, model EU07-400 stał się modelem normalnie dostępnym w sprzedaży.
 

czacza

Aktywny użytkownik
Reakcje
126 9 4
Nasuwa mi się takie pytanie, być może zostało już zadane,ale przeoczyłem wątek, więc pozwolę jeszcze raz zapytać. Czy model lokomotywy będzie sprzedawany ze sprzęgiem standardowym (Roco/PIKO),czy bez?
 
Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.

Podobne wątki