• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny PIKO - modele lokomotyw serii EU06/EU07/EP07/EP08

Reakcje
0 0 0
Robert obiecał 2 silniki...ciekawe czy tutaj też będą czy będzie dummy...za dummy płacić jak za całą to troszkę Panie dzieju niepoprawnie.[DOUBLEPOST=1405938085][/DOUBLEPOST]
Jeżeli faktycznie takie są intencje producenta to przykre to jest i przypomina tak zwane polskie piekiełko. Tyle jest modeli do zrobienia i do zarobienia a tu na starcie już takie rzeczy się dzieją. Nie wierzę też że SM przegra tą walkę, dobry produkt się obroni.
Oczywiście że wygra. SM po prostu nas poszanowało i wydało model na który czekaliśmy.[DOUBLEPOST=1405938565,1405938031][/DOUBLEPOST]
??!! :eek: aż 1100 = 2x 550,- ??!! ...to ta E41 to będą dwie 7ki "zczepione" dupami, czy jak?! ...
A nie są?:D No Panie- wszystkie elementy razy dwa plus jeszcze ta guma na połączeniu. To kosztuje:podstepny:

Żart.

A tak na serio - to należy porównać z tymi modelami BLS- i wyciągnąć wnioski czy bliźniak jest i powinien być 2 razy droższy od jedynaka.

(Pomijając detal i napęd)

499745_AB_00_FB.EPS_1000.jpg
Roco63880_BLS_Ae88.jpg


Na ebayach można i jedną i drugą dostać od 200 euro w dół...a nawet za 160 jak się trafi z rabatem.[DOUBLEPOST=1405938990][/DOUBLEPOST]
Może lepiej byłoby, gdyby PIKO na początek "zaatakowało" EU06 i EP08.
Mówisz i masz. Może nie od Piko ale...

Bez tytułu.jpg
 

PIKOL

Ostrzeżony
Reakcje
0 0 0
"Pojedyńcza" lokomotywa moim zdaniem powinna być relatywnie droższa np 1000zł (dwuczłonowa 1400zł) , trzeba pamiętać że kupując pierwszą czy drugą opcję cały czas kupujemy JEDNĄ lokomotywę (model) . Modeli nie kupuje się na kilogramy czy wielkość.
 
Reakcje
0 0 0
Może to strategia z USA...jak się buduje skład roboczy z 5 członów - to każdy człon jest liczony jak osobna lokomotywa- z własnym dźwiękiem i silnikiem...ale jesteśmy w Polsce...ciekawe czy w ET41 od Piko silnik będzie w obu członach...
 

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.455 12 0
O EU07 od PIKO nie wiemy nic, oprócz tego, że będą (oba typy) i w cenie ok. 550 zł.
Poczekajmy go sierpniowego Świat Kolei, wtedy wszystko, a na pewno większość się wyjaśni.
 

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.455 12 0
A tak na marginesie, tyle lat czekania na EU07, a teraz wychodzą dwie. Pal licho, że w tym samym roku, ale prawie w jednym czasie :) trochę to śmieszne teraz.
 

Zabkret

Znany użytkownik
Reakcje
1 0 0
??!! :eek: aż 1100 = 2x 550,- ??!! ...to ta E41 to będą dwie 7ki "zczepione" dupami, czy jak?! ...
Mnie szczerze mówiąc też ta cena, dokładnie 2 razy tyle, bardzo zaskoczyła. Liczyłem się z tym ze mi dadzą ciosa ceną poniżej 1000 PLN. Ja tak oczekiwałem 990 PLN. Za podwójną cenę, to MUSI być ślinik w obu członach, bo nawet w mojej produkcji koszt ET41 nie wynosi 200% kosztu produkcji EU07, więc dopasowuję też cenę dla klienta odpowiednio. Jeżeli ET41 PIKO będzie jeździł na jednym silniczku z trzema biegunami to naprawdę będzie można się pytać, za co taka cena. Wtedy to ja z zakupu do mojej kolekcji rezygnuję. To wole sobie sam wyprodukować wariant z żółtym czołem...

O EU07 od PIKO nie wiemy nic, oprócz tego, że będą (oba typy) i w cenie ok. 550 zł.
Poczekajmy go sierpniowego Świat Kolei, wtedy wszystko, a na pewno większość się wyjaśni.
Na ten artykuł w ŚK też jestem ciekawy. Zobaczymy czy ta WOLA będzie konsekwentna i wreszcie zobaczymy zdjęcia modeli PIKO, czy nas oczekuje kolejne wydanie ŚK napełnione tylko rysuneczkami 2D. Oby nie, bo sam jestem ciekaw czy warto będzie kupować modele PIKO do własnej kolekcji.

A tak na marginesie, tyle lat czekania na EU07, a teraz wychodzą dwie. Pal licho, że w tym samym roku, ale prawie w jednym czasie :) trochę to śmieszne teraz.
Pytałem się SK co mają w planach zanim zacząłem EU07. Nie było z nimi żadnej szansy na merytoryczną dyskusję. Jak by byli skłonni do rozmów, to oni by teraz wypuścili siódemkę, a ode mnie byście już mieli ET22 zamiast EU07, bo wtedy bym z EU07 zrezygnował.
 
Ostatnio edytowane:

karol_mar

Znany użytkownik
Reakcje
64 1 0
Ludzie, tą cenę sobie Modelmania dała z kapelusza, żeby rozpocząc przyjmowanie zamówień. Prawdziwa zostanie podana, jak takową uzyskają od producenta. Czy nikt nie potrafi czytac ze zrozumieniem ?
 

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.455 12 0
Pytałem się SK co mają w planach zanim zacząłem EU07. Nie było z nimi żadnej szansy na merytoryczna dyskusję. Jak by byli skłonni do rozmów, to oni by teraz wypuścili siódemkę, a ode mnie byście już mieli ET22 zamiast EU07, bo wtedy bym z EU07 zrezygnował.
Więc warto jednak rozmawiać pomiędzy producentami. ET22 to kolejna lokomotywa, którą chciałbym posiadać u siebie w kolekcji. Pewnie skończy się na tym, że znowu i SM, i PIKO wypuszczą ten model w jednym czasie.
Oprócz SM42 od PIKO jeszcze nie wszedł do sprzedaży żaden z oczekujących nas modeli, a ja już się gubię co będzie produkowane w najbliższym czasie - tyle tego. Z jednej strony nic tylko się cieszyć, ale z drugiej... człowiek chciałby mieć wszystko, a zarabia w zł, a nie €.
 

JarW

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
Pytałem się SK co mają w planach zanim zacząłem EU07. Nie było z nimi żadnej szansy na merytoryczną dyskusję. Jak by byli skłonni do rozmów, to oni by teraz wypuścili siódemkę, a ode mnie byście już mieli ET22 zamiast EU07, bo wtedy bym z EU07 zrezygnował

Następnym razem chyba trzeba będzie zastosować kamuflaż ... napisać np. że się robi piękny zestaw walców drogowych, a potem
nagle wypuścić np. piękne EP09 w różnych malowaniach z informacją/ulotką na 2 tygodnie przed rozpoczęciem sprzedaży...
bo inaczej znów ktoś podpierniczy pomysł ;)
 
Reakcje
0 0 0
Pytałem się SK co mają w planach zanim zacząłem EU07. Nie było z nimi żadnej szansy na merytoryczną dyskusję. Jak by byli skłonni do rozmów, to oni by teraz wypuścili siódemkę, a ode mnie byście już mieli ET22 zamiast EU07, bo wtedy bym z EU07 zrezygnował.
Uczciwość nie popłaciła i tym razem...taka współpraca to nie w naszym dzikim piekiełku...tutaj każdy chce mieć monopol- nawet na modele polskich lokomotyw w H0...

Zobacz jak ich zmobilizowałeś- 3 formy od razu po tylu latach ciszy...ciekawe czy ET22 też szybko ogłoszą...jeszcze pół roku temu nie uwierzyłbym w szybkiego byka od Piko. A teraz staje się on realny bo poczuli zagrożenie.

Ruszajcie szybko z tymi EP08 , EU06 i jak najszybciej zabierajcie się za spalinowe i EP09...z rozwiniętą linią produktu będziecie nie do ruszenia- a już widać że chcą was podkopać w zarodku...zupełnie inne modele niż zapowiadane dawno temu...celują w Waszą ofertę jak sztukas w łosia.

Piko idzie po najmniejszej linii oporu -będzie miało gorszy detal i napęd (sądząc po cenach i tym co już wiadomo)- macie szansę im odskoczyć - być w lidze Roco/Brawa...oczywiście może im wyjść ładny elektrowóz...ale czy będzie miał ruchome zderzaki czy takie fajne lampki w kabinie?;)
 

Maverick

Znany użytkownik
Reakcje
395 37 5
Nie wiem ale wydaje mi się, że SK też ma w planach ET22 i będzie kolejny "zdublowany" model w tym samym czasie, i zastanawia mnie czemu nie wypuścicie czegoś czego nikt nie ma obecnie w najbliższych planach a gwarantowało by sukces tak jak SM-ka czyli SU/SP45 lub SU46?? Trzymam kciuki za waszą firmę i wierzę, że bez problemu wybijecie się z waszymi modelami na polskim rynku a nawet obstawiłbym że będziecie na nim "królować". (y)
 

olek1398

Aktywny użytkownik
KSK Wrocław
Reakcje
50 0 0
Nie wiem ale wydaje mi się, że SK też ma w planach ET22 i będzie kolejny "zdublowany" model w tym samym czasie, i zastanawia mnie czemu nie wypuścicie czegoś czego nikt nie ma obecnie w najbliższych planach a gwarantowało by sukces tak jak SM-ka czyli SU/SP45 lub SU46?? Trzymam kciuki za waszą firmę i wierzę, że bez problemu wybijecie się z waszymi modelami na polskim rynku a nawet obstawiłbym że będziecie na nim "królować". (y)
Jeśli kolejny raz ma się pojawić double lokomotywy, to inaczej nie można tego nazwać jak głupotą. Dialog nie szkodzi - producenci, spróbujcie się dogadać i nie będzie wtedy niepotrzebnego wyścigu szczurów (y)
 
Reakcje
0 0 0
Jeśli kolejny raz ma się pojawić double lokomotywy, to inaczej nie można tego nazwać jak głupotą. Dialog nie szkodzi - producenci, spróbujcie się dogadać i nie będzie wtedy niepotrzebnego wyścigu szczurów (y)
Cytując obcego z "Dnia Niepodległości"....peace? no peace...żadnego dialogu nie będzie...jakby miał być to na początku kiedy Robert- jak sam pisze- próbował kulturalnie po ludzku współpracować. Na tym etapie nie będzie żadnych wspólnych działań...[DOUBLEPOST=1405959402][/DOUBLEPOST]
Nie wiem ale wydaje mi się, że SK też ma w planach ET22 i będzie kolejny "zdublowany" model w tym samym czasie, i zastanawia mnie czemu nie wypuścicie czegoś czego nikt nie ma obecnie w najbliższych planach a gwarantowało by sukces tak jak SM-ka czyli SU/SP45 lub SU46?? Trzymam kciuki za waszą firmę i wierzę, że bez problemu wybijecie się z waszymi modelami na polskim rynku a nawet obstawiłbym że będziecie na nim "królować". (y)
Jak teraz napiszą że następne są spalinowe- to Piko od razu do nich zasiądzie.:D
 

Gethvar

Znany użytkownik
Reakcje
229 4 0
Wiecie co? Myślę że trzeba by się wstrzymać te kilka dni aż zobaczymy koronny argument SK-model w postaci zdjęć ich modelu, owszem, jestem trochę rozczarowany tym że celują w podobne malowania, no ale cóż, modelu jeszcze nikt z nas nie widział, więc trudno oceniać coś, czego się nie widziało. Osobiście kibicuję Schlesienmodelle raz że "Schlesien" czyli śląskie a dwa że nowalijka a maluczkim się kibicuje, do tego piękny model z całą masą buzerów, widać że robiony z pasją (nie umniejszając oczywiście nikomu z ekipy SK model) i ambitnie by jak najmniej kompromisów było przy produkcji.
 

MichałK

Znany użytkownik
Reakcje
874 9 4
Fajnie by było jak by powstał podział SM na elektryki, a SK na diesle wtedy byłby wilk syty i owca cała
A i wagony typowo Polskie mógłby ktoś produkować np:
http://bautzen.cal.pl/609A.html
http://bautzen.cal.pl/209C.html
http://bautzen.cal.pl/110A.html
http://bautzen.cal.pl/101C.html
http://bautzen.cal.pl/120A.html
Przecież te diesle i elektryki muszą coś targać na haku! Mamy już trochę Tilligów i Roco kl 2, sypialne i pseudo kl. 1 i kl. 1/2,a te powyższe to doskonałe uzupełnienie do składów:)
 

PX48-28

Aktywny użytkownik
Reakcje
90 5 2
Polać temu Panu mądrze prawi, w tej kwestii to trzeba do Robo się uśmiechnąć bo ryflaczki cudne są a jak by tak jeszcze do tego dorobić 111A i 112A to by była pełnia szczęścia:)
W sumie potencjalny producent wyszedł by z tego interesu bardzo na plus bo wagonów zawsze się sprzeda więcej niż lokomotyw:gwizd:
 

Podobne wątki