• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny PIKO - modele lokomotyw serii EU06/EU07/EP07/EP08

KoVaL

Znany użytkownik
Reakcje
2.497 56 5
Oświetlenie kabin :eek: Nawet nie wiedziałem! :D
Piszecie i piszecie i nie wiecie o podstawowych funkcjach ,ale jaja :ROFL::rolleyes::eek: ....ale nie czytacie....
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.395 463 29
Koledzy, mam dwa pytania dotyczące EU07 (ale również ET41) Piko w imieniu mojego zagranicznego przyjaciela:
1. Czy jest gdzieś oficjalnie opublikowany "plan wydawniczy" tych modeli? Na stronie SK-Model nie znalazłem...
Wiem, że na stronach różnych sklepów są listy spodziewanych w najbliższych miesiącach modeli z możliwością zamawiania, ale chodzi mi o oficjalny plan.
2. Czy jest przewidywana wersja 3-szynowa AC (system Märklin)?

Z góry dziękuję za pomoc.
 

vs125

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
Koledzy, mam dwa pytania dotyczące EU07 (ale również ET41) Piko w imieniu mojego zagranicznego przyjaciela:
1. Czy jest gdzieś oficjalnie opublikowany "plan wydawniczy" tych modeli? Na stronie SK-Model nie znalazłem...
Wiem, że na stronach różnych sklepów są listy spodziewanych w najbliższych miesiącach modeli z możliwością zamawiania, ale chodzi mi o oficjalny plan.
2. Czy jest przewidywana wersja 3-szynowa AC (system Märklin)?

Z góry dziękuję za pomoc.
Ostatnio pan Krzysztof Koj napisał na temat ukazywania się modeli PIKO ,najlepiej zapytaj Pana Krzysztofa .
 

karol_mar

Znany użytkownik
Reakcje
64 1 0
Koledzy, mam dwa pytania dotyczące EU07 (ale również ET41) Piko w imieniu mojego zagranicznego przyjaciela:
1. Czy jest gdzieś oficjalnie opublikowany "plan wydawniczy" tych modeli? Na stronie SK-Model nie znalazłem...
Wiem, że na stronach różnych sklepów są listy spodziewanych w najbliższych miesiącach modeli z możliwością zamawiania, ale chodzi mi o oficjalny plan.
2. Czy jest przewidywana wersja 3-szynowa AC (system Märklin)?

Z góry dziękuję za pomoc.
Płytka elektroniczna modelu na pewno jest przystosowana do AC, bo są pola lutownicze do podłączenia odbioru prądu opisane AC. Największym problemem pewnie jest założenie płozy do trzeciej szyny.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.395 463 29
Dzięki za link, jakoś tego nie znalazłem sam. Pewnie da się przerobić na AC, ale znajomy nie jest tak zaawansowanym modelarzem, potrzebna byłaby fabryczna instrukcja i części, a nie samodzielne kombinowanie. A co ze zwieraniem kół? Czy jest gdzieś jakiś przełącznik, czy informacja, jak to przerobić? Chodzi mi o to, żeby ktoś mający nieco umiejętności technicznych, ale nie zaaawansowany modelarz, był w stanie tego dokonać wykonując krok po kroku czynności opisane w jakiejś instrukcji, z użyciem fabrycznych części (tak, jak jest zwykle podana inastrukcja zakładania dekodera czy wymiany szczotek w silniku).
 

Merlin

Moderator Grupy BGM
Zespół forum
BGM
H0e
Reakcje
1.385 2 0
Wnętrze reflektorów w tej wersji powinno być białe. Jednak tym razem reflektorami już naprawdę przegięli. Tak jak poprzednie wersje można było przeżyć, tak obecna jest okropna :mad:.
 

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.455 12 0
Przez te reflektory ja rezygnuje z zakupu tej lokomotywy. Mogli sobie chociaż dać spokój z tymi czerwonymi plamkami. Nie wiem co one mają imitować?
Teoretycznie można byłoby zamówić same światłowody z górnych reflektorów i podmienić, ale czas oczekiwania trwałby chyba z pół roku...
 

Podobne wątki