• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny PIKO - modele lokomotyw serii EU06/EU07/EP07/EP08

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.409 47 0
No widziałem przed chwilą tą ICCC na żywo.Kropki są nadrukowane z boku, tylko że są większe od tych dotychczasowych i wchodzą na środek przesłaniając światło. Ogólnie model bardzo ładny, ale reflektory w tym przypadku jak dla mnie koszmarne.
 

kzk kolej

Ostrzeżony
Reakcje
56 3 0
No widziałem przed chwilą tą ICCC na żywo.Kropki są nadrukowane z boku, tylko że są większe od tych dotychczasowych i wchodzą na środek przesłaniając światło. Ogólnie model bardzo ładny, ale reflektory w tym przypadku jak dla mnie koszmarne.
A gdzie pan ją widział ???
Jakieś lepsze zdjęcia?
 
Ostatnio edytowane:

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.455 12 0
W przypadku klasycznych reflektorów nie wyglądają jeszcze źle, tak w tym te peudo zezy mogą odbić się na sprzedaży modelu niestety.
 

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.409 47 0
W klasycznych też mi się zbytnio to rozwiązanie nie podoba, ale tak jak piszesz aż tak źle nie wygląda.Tutaj bardzo ładny model traci dużo ma tych światłach.Chyba najprostszym rozwiązaniem jest usunąć te kropy z lamp a bardziej zaawansowanym pobawić się w zrobienie właściwego oświetlenia.
 

Gethvar

Znany użytkownik
Reakcje
229 4 0
W klasycznych też mi się zbytnio to rozwiązanie nie podoba, ale tak jak piszesz aż tak źle nie wygląda.Tutaj bardzo ładny model traci dużo ma tych światłach.Chyba najprostszym rozwiązaniem jest usunąć te kropy z lamp a bardziej zaawansowanym pobawić się w zrobienie właściwego oświetlenia.
Tylko czy komuś się będzie chciało z tym bawić, trzeba by przesuwać światłowody, tym razem dla odmiany w środku malować na biało okrągłą płytkę, nawiercić w odpowiednim miejscu pod światłowód i malować czerwone światło (w opcji najmniej zaawansowanej) chyba że ktoś kupi płytkę od konkurencji i zamontuje wtedy by się udało zrobić zgodne oświetlenie, tylko czy ta płytka była by kompatybilna... albo po prostu kupi się wersję ICC 303E.
 

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.409 47 0
Mi się nie będzie chciało i dlatego w przypadku "Siódemek" pikowskich pozostanę przy modelach z klasycznym oświetleniem a jakiegoś zeza będzie trzeba kupić od konkurencji.Uważam że obydwa modele są warte posiadania bez prowadzenia potyczek, który lepszy.
 

Gethvar

Znany użytkownik
Reakcje
229 4 0
Mi się nie będzie chciało i dlatego w przypadku "Siódemek" pikowskich pozostanę przy modelach z klasycznym oświetleniem a jakiegoś zeza będzie trzeba kupić od konkurencji.Uważam że obydwa modele są warte posiadania bez prowadzenia potyczek, który lepszy.
Jedynie trzeba brać pod uwagę dostępne wersje, jeśli by wyszła 4E od konkurencji to ja raczej bym się skłaniał ku modelowi z większą ilością detali, ale jak na razie nie mamy wyboru w kwestii 4E i ET41, aczkolwiek w przypadku tej drugiej to ja jednak wolę poczekać na konkurencję, co do 4E się waham, jedną już mam i w zależności jak mi pójdzie waloryzacja to będę decydował...
 

jafrap

Znany użytkownik
Reakcje
8 0 0
Zdjęcie kiepskie ale niestety Piko się nie popisało po prostu przekręciło szybkę.
Zobacz załącznik 270118
Muszę przyznać, że PIKO dało ciała z tymi lampami w tym modelu. Już wolałbym dopłacić zdeczko za lepsze lampy niż brać to to... Napiszę tak, jak ktoś kocha epokę halogenów - to tylko SchlesienModelle EU07. No chyba że ktoś ma zacięcie i wyskrobie w PIKO lampy jak trzeba własnymi siłami co przecież nie jest niemożliwe.
[DOUBLEPOST=1423770662,1423770354][/DOUBLEPOST]
4E i ET41, aczkolwiek w przypadku tej drugiej to ja jednak wolę poczekać na konkurencję, co do 4E się waham,
Zawsze można sprzedać PIKO gdy wyjdzie 4E z SM :)
 

Gethvar

Znany użytkownik
Reakcje
229 4 0
Muszę przyznać, że PIKO dało ciała z tymi lampami w tym modelu. Już wolałbym dopłacić zdeczko za lepsze lampy niż brać to to... Napiszę tak, jak ktoś kocha epokę halogenów - to tylko SchlesienModelle EU07. No chyba że ktoś ma zacięcie i wyskrobie w PIKO lampy jak trzeba własnymi siłami co przecież nie jest niemożliwe.
[DOUBLEPOST=1423770662,1423770354][/DOUBLEPOST]
Zawsze można sprzedać PIKO gdy wyjdzie 4E z SM :)
To może nie być takie proste z tą sprzedażą... a co do zachcicy, można próbować płytkę z SM przepiąć do piko(ja bym tak spróbował) i zobaczyć jak by to funkcjonowało,chociaż bez rozgrzebywania elektroniki w ogóle mogło by być ciężko zrobić światła przód/tył jak w oryginale.
 

Bardi78

Użytkownik
Reakcje
5 0 0
Troche z innej beczki, dobrze by było jakby SK-Model wkrótce ujawniło plany produkcyjne na II półrocze bo widzę że za niedługo plan I półrocza będzie jak za dawnych czasów zrealizowany przed planem;)
 

vs125

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
Mi się wydaje ,że ten pośpiech PIKO jest spowodowany siódemkami SM , trzymają rękę na pulsie i liczą na jak największą sprzedaż modeli dopóki konkurencja nie wyda kolejnych malowań , a co do halogenów to mnie zasmuciła ta wiadomość o tej malowance , może w realu to nie będzie ,aż tak tragicznie wyglądać , tak liczyłem na te malowanie i te światła:cry:
 

SP9XUR

Znany użytkownik
Reakcje
837 1 0
A 4E od SM to ten rok jeszcze ?
... hehe :podstepny:
Nikt niczego Ci nie zagwarantuje
a jak widać trwa wojna nerwów u obu dostawców w dodatku obie firmy za pół roku mogą mieć zadyszkę :cry:.
"pażywiomuwidzim" nie ma co gdybać.
Trza kupować co pasuje a czekać cierpliwie choćby rok na to co obiecane.
 

Krzysztof Koj

Znany użytkownik
Reakcje
635 3 1
Mi się wydaje ,że ten pośpiech PIKO jest spowodowany siódemkami SM , trzymają rękę na pulsie i liczą na jak największą sprzedaż modeli dopóki konkurencja nie wyda kolejnych malowań , a co do halogenów to mnie zasmuciła ta wiadomość o tej malowance , może w realu to nie będzie ,aż tak tragicznie wyglądać , tak liczyłem na te malowanie i te światła:cry:
A ja tego wpisu nie popieram, chociaż nie jest to akurat powód do dawania jakichkolwiek negatywnych ocen.
Po prostu byłem przy projekcie EU07 SK-Model (PIKO) od samego początku, znam chronologię zdarzeń i trochę śmiać mi się chce z tego, co czytam od czasu do czasu na tym forum :).
Otóż zapewniam, że o żadnym "pośpiechu" wymuszonym jakoby modelami SM, na firmie PIKO, nie ma mowy !
Ostateczny i konkretny plan produkcji wszystkich modeli lokomotyw PIKO z "rodziny" EU07 (na kilka lat do przodu !), wraz z wersjami ich wykonania, numerami, przydziałami, datami napraw (a więc i konkretnymi malowaniami !), a co najważniejsze - z terminami ich ukazania się w sprzedaży - został ostatecznie zatwierdzony 5 maja 2014 roku, po wielu miesiącach wcześniejszych prac. I gdyby nie fakt niewielkiego opóźnienia, do którego doszło w produkcji tych modeli po koniec lata 2014 roku, mielibyśmy już dziś na rynku przynajmniej o jeden model lokomotywy PIKO więcej, niż mamy.
Opóźnienie zostało jednak (jak widzę) nadrobione, a knucie przeróżnych "teorii spiskowych", np. w takim stylu jak wyżej, nie ma najmniejszego sensu...
Modele lokomotyw z "rodziny EU07" firmy PIKO będą ukazywały się zgodnie z planem, tzn. ani szybciej, ani wolniej i żadne poczynania innych firm (np. SM) nie mają na to najmniejszego wpływu...
 

WITKOIM

Znany użytkownik
Reakcje
27 0 0
witam panie Krzysztofie... Może pan tu nie odpowie, bo zapewne to jeszcze tajemnica, ale może uchyli pan rąbka planu na II półrocze, czy będzie EU07 w barwach KM ?
 

jafrap

Znany użytkownik
Reakcje
8 0 0
Ostateczny i konkretny plan produkcji wszystkich modeli lokomotyw PIKO z "rodziny" EU07 (na kilka lat do przodu !), wraz z wersjami ich wykonania, numerami, przydziałami, datami napraw (a więc i konkretnymi malowaniami !), a co najważniejsze - z terminami ich ukazania się w sprzedaży - został ostatecznie zatwierdzony 5 maja 2014 roku
Szczerze? To właśnie podoba mi się w SK/PIKO. Pewność co i kiedy się ukaże oraz to, że:
Modele lokomotyw z "rodziny EU07" firmy PIKO będą ukazywały się zgodnie z planem, tzn. ani szybciej, ani wolniej
Takiego planu ukazywania się brakuje mi w SM, ale rozumiem to, bo oni weszli na rynek od zera. Można by rzec - przecierają szlaki. Osobiście to doceniam.
 

Podobne wątki