• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny PIKO - modele lokomotyw serii EU06/EU07/EP07/EP08

vs125

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
Swoją drogą, dekoder 8pin, albo zwykły z kabelkami bardzo łatwo dostosować do EU07 Piko wykorzystując zaślepkę z lokomotywy i robiąc z niej PluX8 albo PluX12.
Swoją drogą, dekoder 8pin, albo zwykły z kabelkami bardzo łatwo dostosować do EU07 Piko wykorzystując zaślepkę z lokomotywy i robiąc z niej PluX8 albo PluX12.
Karol jaka jest różnica pomiędzy 8 pin i plux 8 ??
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
Parę postów wyżej kolega Elvis już napisał, że inna jest odległość między nóżkami i inny jest układ przewodów. A w normach, podanych przez kolegę Elvis przed chwilą, jest to opisane.
 

karol_mar

Znany użytkownik
Reakcje
64 1 0
Dekodery ESU LokPilot PluX22, mają wystarczająco dużo wyjść funkcyjnych a kosztują ponad 30zł taniej niż Zimo. Właśnie takie nabyłem i sprawdzają się całkiem dobrze, nie da się tylko zrobić automatycznego wyłączania świateł głównych przy załączeniu manewrowych.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
Ja też widzę zielone. A koledze TELEJEK sprzęgi sterowania chyba się pomyliły ze sprzęgiem ogrzewania elektrycznego, który w modelu jest faktycznie czarny.
 

Gor717

Znany użytkownik
FREMO Polska
KSK Wrocław
Reakcje
704 8 0
Jako, że miałem przyjemność wyjmować z pudełka EU07-348 jako pierwsza osoba we Wrocławiu :), pozwolę sobie wrzucić tu swoje 3 grosze na temat tego modelu. Niestety zadeklarowałem, że nie umieszczę nigdzie zdjęć które wykonałem, więc będzie to tylko subiektywna opinia.
Model prezentuje się naprawdę znakomicie. Ponieważ na torze stały obok siebie wszytkie trzy dotychczasowe EU/EP od PIKO mogłem łatwo wychwycić różnice. Tu nie będę odkrywczy. Ryflowana buda, tabliczki z numerem (tampon), inne linie przejścia reflektora w dach no i ta masywna czołownica robią naprawdę bardzo pozytywne wrażenie (antena też oczywiscie jest). Widać że forma (formy) są dopracowane. Z daleka widać że mamy do czynienia 303E. Staranne malowanie domyka całość. Żeby jednak zadowolić ew. malkontenetów ;-) - model który oglądałem miał lekko wygięte w łuk te krótsze poręcze przy drzwiach kabin. Wyglądało to na lekko zbyt długi detal w stosunku do otworów w bokach budy. Nie próbowałem tym manipulować, ani korygować więc nie umiem powiedzieć czy to tylko niezbyt dokładny montaż czy rzeczywiście coś tam wymaga korekty skalpelem. Niech każdy sam oceni kiedy będzie miał okazję.
No i na deser - bardzo realne jest to, że kolejne modele po EU07-348 będą już miały skorygowane reflektory. Jak ma to szansę wyglądać - tego nie wiem. Liczę, że wkrótce się wszyscy o tym dowiemy.
Polecam
 

Podobne wątki