• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny PIKO - modele lokomotyw serii EU06/EU07/EP07/EP08

karol_mar

Znany użytkownik
Reakcje
64 1 0
PIKO 96371 plus RIVAROSSI HRS4230
  • - Lokomotywa EU07-167 PKP epoka V Zakład Taboru w Poznaniu
  • - 3-wagonowy zespół piętrowy, serii Bhp, PKP, stacja Poznań, epoka Vb (zielony)
Nr wagonów :
  • A 50 51 26-19 995-7
  • C 50 51 26-19 996-5
  • B 50 51 26-19 998-1
REV.Bg.98.10.30






 

jafrap

Znany użytkownik
Reakcje
8 0 0
Ostatnio edytowane:

jafrap

Znany użytkownik
Reakcje
8 0 0
Ja mam nadzieję, że wyjdzie coś z piętrusków pasujących do EU07 z epoki IVc (czy to EU07 od SM czy PIKO - wszystko jedno bo oba zamówiłem). Trzeba jednak przyznać, że kolekcjonerzy modeli z epoki V i dalej mają większe sianokosy...
 

Bronco_Billy

Znany użytkownik
Reakcje
1.253 18 1

WITKOIM

Znany użytkownik
Reakcje
27 0 0
Na salonach warszawskich usłyszałem dziś, że cały nakład rozszedł się EU07 Cargo i jest tylko to co jest w sklepach jeszcze lub na allegro.
Szał będzie dopiero jak zabraknie już EU07 Cargo
 

czacza

Aktywny użytkownik
Reakcje
126 9 4
Dzis przyszła siódemka, od razu zabrałem się za testy.
Sprawdziłem siłę uciągu,
Jej wymiary względem kompatybilnej wymiarowo BR218, okazała się jednak krótsza.
Z łukami 760 PIKO poradziła sobie wyśmienicie, na małym jak i dużym prądzie.
Wbrew pozorom mimo jej zrywności jest bardzo zdyscyplinowana w jeździe. Można bez problemu powolnie ruszyć ze składem.



 

Załączniki

Ostatnio edytowane:

Bronco_Billy

Znany użytkownik
Reakcje
1.253 18 1
A to mój filmik z dzisiejszej pierwszej jazdy po dioramce.
Jak to zwykle u mnie - fabuła jest fascynująca i nieustannie trzyma w napięciu - czyli klasycznie - najpierw trzęsienie ziemi, a później napięcie już tylko rośnie...

 

czacza

Aktywny użytkownik
Reakcje
126 9 4
Można jaśniej? Na czym polega "kompatybilność wymiarowa" BR218 i EU07? Na tym, że EU07 jest krótsza?
Chodzi mi o porównanie wymiarów siódemki z BR218. Przez spory czas podwozie BR218 służyło jako podwozie dla odlewów Eu07. Postanowiłem więc sprawdzić,czy rzeczywiście wymiary podwozia BR218 są takie same jak w EU07.
[DOUBLEPOST=1416516674][/DOUBLEPOST]
Na filmie trochę szarpie...
Na którym filmie? Na łuku rzeczywiście trochę szarpało,ale to wina zardzewiałych wiekowych już torów pamiętających mur berliński. :)
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
No i jak? Bo z wpisu Kolegi zrozumiałem, że cały model EU07 jest krótszy, ale to nic nie mówi o podwoziu. Ale ja czytałem głównie o BR140 jako dawcy podwozia do modeli EU07, chyba, że coś pokręciłem.
 

Podobne wątki