• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny PIKO - modele lokomotyw serii EU06/EU07/EP07/EP08

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.718 30 1
A mnie zastanawia jeszcze jedna rzecz, która chyba nie była dotychczas poruszana - ramki okien z czarną uszczelką. Tak jest w SM42 i w EU07 znowu tak samo, uszczelki wyglądają jakby były namalowane na szybie i nie łączyły się z ramą okna. Mają chyba jakiś schemat projektowania okien i nie starają się tego poprawić. Podobnie jest w niektórych tanich modelach amerykańskich, tylko że tamte są o 2/3 tańsze i nie aspirują do lepszej klasy.
 

Załączniki

ALA

Znany użytkownik
Reakcje
1.301 23 0
Tak na marginesie, pomyślałem sobie co do reflektorów: ciekaw jestem, na ile w zdjęciu "brała udział" lampa błyskowa (tudzież inne światła) i jakiego koloru jest "odbłyśnik" - na zdjęciu wygląda na biały, a światłowód jest bardzo dobrze widoczny, no i nie wygląda to najlepiej. Tymczasem może efekt oświetlenia przy robieniu zdjęcia, które tak "uwidoczniło" światłowód i zmieniło barwę "odbłyśnika" ze srebrnej na białą?...
Zdecydowanie nie jest to żaden "efekt oświetlenia", tylko efekt pomalowania na biało. Niestety nie uzyskałem od Bynia jednoznacznej odpowiedzi, czy to zostanie poprawione ... :niepewny:
 

Załączniki

Reakcje
18 0 1
Żałosne te światła ... wystarczyłoby zrobić jak w Gagarinie Roco....
Szczerze powiem, że od tych dyskusji, które czytam o tych siódemkach to mi się odechciało kupna jakiejkolwiek nawet SM ...
 

jacol_placol

Aktywny użytkownik
Reakcje
358 17 0
Nie wiem dlaczego koledzy, ale jak patrzę na te nieszczęsne światła to widzę te oczy:

Zobacz załącznik 239655

...drażni mnie to, szczerze.
Bo trzeba znać dobrze lokomotywe żeby ja dobrze zrobić, a nie sie brać za coś czego się nie zna i zlecać ludziom , którzy nie maja zielonego pojęcia i wytylkać im co ma być i jak ma być narysowane. To jest na zasadzie ja to wam pokaże.
 

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.455 12 0
No cóż, niestety tyle czekaliśmy na EU07 a teraz powoli staje się powodem do drwin...
Widać, że model jest bardzo dopracowany, ale taki drobny szczegół potrafi zepsuć efekt całej pracy, albo stłumić obraz wielu innych detali :(
SM42 moim zdaniem nie ma aż tak wyróżniających się reflektorów, nawet patrząc na fotki modelu.
Mam nadzieję, że w rzeczywistości, te światła nie są tak charakterystyczne...
 

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
Przypominam co niektórzy wypisywali o modelu SM zanim jeszcze powstał, a teraz do niego grzeją beret i nawet przepraszam nie napisząo_O Tak samo gdy teraz znowu czytam "dywagacje" (choć to eufemizm) o modelu którego nikt w pudełku na półce nie widział... to mi się chce zwyczajnie wyjść z kina.... i wychodzę:sick:
 
Reakcje
0 0 0
MTP 035.JPG
ALA_2014_09.jpg


A mi brakuje takiego szczegółu , może ktoś zechce mi to wytłumaczyć jak laikowi . Bo teraz ten model nie jest dla mnie modelem EU PKP . O dziurach w trąbach nie wspominam bo to pikuś .
 

KAROLeski2

Aktywny użytkownik
Reakcje
274 3 1
Pikol
Poniekąd tak i... nie.
Obie mają rodowód z licencji EU06 więc konstukcyjnie są to modele bardzo zbliżone do siebie. Paramerty eksplatacyjne są również zbliżone
Model piko przedstawia typ 4E produkowany przez PAFAWAG zanim całe moce przerobowe fabryki przerzucili na ET22.
W latach 80 stwierdzili że jednak na PKP jest za mało lokomotyw pasażerskich i w Zakładach Cegielskiego postanowili zakończyć produkcję ET41 i zacząć EU07 (303E) ale już z pewnego rodzaju unifikacją z ET41... ale to już dłuższa historia.

Jak chcesz bardziej zgłębić ten temat, to łap mnie na priv. Dam ci coś "do poduchy"
 

Podobne wątki