• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny PIKO - modele lokomotyw serii EU06/EU07/EP07/EP08

KAROLeski2

Aktywny użytkownik
Reakcje
274 3 1
Jak mawiał klasyk "Yogi Baboo, brawo Jasiu"
Nareszcie się doczekaliśmy.
Co prawda wygląda trochę jak "wersja ekonomiczna" to mimo wszystko zadowala.
Tak na szybko co znalazłem:
- trąbki sygnałowe do ponawiercania
- lampy, no cóż, nie są to "lustrzanki" jak w SM ale i tak to zrobili lepiej jak w SM/SP42
- pantograf, nie zasłonili jednak tej śruby mocującej, może razić
- wózki, chyba jednak poprawili

Na temat poprawności malowania sie nie wypowiadam. Nie moja epoka...
Tyle znalazłem na szybko. Nie ma co ukrywać, SM zrobił to lepiej ale i tak nie ma takiej tragedii. Jak utrzymają cenę na zapowiadanym poziomie to zdecydowanie wezmę z IV epoki ale jednak SM u mnie wygrał plebiscyt i ich modeli jednak kupię więcej.
 

KAROLeski2

Aktywny użytkownik
Reakcje
274 3 1
Oglądam te zdjęcia już po raz któryś i dochodzę do wniosku, że wystarczyło by aby pomalowali na srebrno obudowę światłowodu w lampach i jakoś już by to inaczej wyglądało.
Ten biały kolor w tych lampach razi niesamowicie po oczach. Jeśli tego nie ruszą trzeba będzie to sobie poprawić we własnym zakresie bo źle to wygląda moim zdaniem.

EDIT:
Eeee, Majstry, nie będzie tak źle...
Chyba da się to mądrze przerobić...
Delikatnie wydłubie się oszklenie lampy, potem na wolnych obrotach nawierci się odbłyśnik w kształcie lejka. Nakleić na to modelarską folię aluminiową lub pomalować srebrnym i założyć oszklenie.
po zdjęciach widać, że nawet nie trzeba światłowodu przesuwać bo jest wpuszczony w głąb.
Myślę że jeden wieczór i temat uratowany...
:)
 
Ostatnio edytowane:
Reakcje
292 0 0
...albo zamówić u Zabkreta :p

Wydaje mi się, że lepiej jakby tych czerwonych "kropek" w ogóle nie było na lampach.
Szpecą model moim zdaniem.
No PKP Cargo mam zamówione Piko i SM, postawię obok siebie jak już przyjadą i…. będę cieszył się jak głupi.
A trąbki zamówię metalowe, np. jakieś do amerykańskich lokomotyw, jest ich wiele rodzajów i coś się dobierze. Do tego sprzęgi Weinert'a (nie wiem tylko, który model) i będzie dobrze.
Mówię Wam, obie będą wyglądały dobrze.
 

KAROLeski2

Aktywny użytkownik
Reakcje
274 3 1
Konrad w pełni się z Tobą zgadzam. Jeden, dwa wieczory "zabawy" i będzie miód. Da się ją fajnie wyciągnąć, najważniejsze że buda wygląda na w miarę proporcjonalną (przynajmniej na podstawie tych zdjęć) resztę się ładnie do "rzeźbi" :)
 
Reakcje
292 0 0
Konrad w pełni się z Tobą zgadzam. Jeden, dwa wieczory "zabawy" i będzie miód. Da się ją fajnie wyciągnąć, najważniejsze że buda wygląda na w miarę proporcjonalną (przynajmniej na podstawie tych zdjęć) resztę się ładnie do "rzeźbi" :)
Dokładnie tak, coś dla nas zostało do zrobienia.
Trochę brudu,kurzu, rdzy no i będzie wielka… "kupa"… satysfakcji.
 

KAROLeski2

Aktywny użytkownik
Reakcje
274 3 1
Zdeniu,
Widzisz... teraz kwestia ceny.
Jeśli podniosą do poziomu modeli SM. To bez sensu bo SM wygląda jednak lepiej. No, cóż, ja pewnie zacząłbym "kręcić nosem", ale jeśli utrzymają zapowiadane 550 zł to można dłubać :)
 
Reakcje
292 0 0
Zdeniu,
Widzisz... teraz kwestia ceny.
Jeśli podniosą do poziomu modeli SM. To bez sensu bo SM wygląda jednak lepiej. No, cóż, ja pewnie zacząłbym "kręcić nosem", ale jeśli utrzymają zapowiadane 550 zł to można dłubać :)
Jak na razie nie jest źle. Dzisiaj odbierałem piętrusy ze sklepu i były tańsze niż przewidywana cena. Bez paniki.:)
 

zdeniu

Znany użytkownik
Reakcje
430 13 17
Zdeniu,
Widzisz... teraz kwestia ceny.
Jeśli podniosą do poziomu modeli SM. To bez sensu bo SM wygląda jednak lepiej. No, cóż, ja pewnie zacząłbym "kręcić nosem", ale jeśli utrzymają zapowiadane 550 zł to można dłubać :)
no niby tak
tylko skoro jak sam twierdzisz że SM wygląda lepiej to ja wolę dać te parę groszy więcej i nie dłubać
 

corwin

Administrator
Zespół forum
Reakcje
307 2 3
Koledzy zdjęcia macie w dużym powiększeniu. Kto wie jak to będzie wyglądało na makiecie?

Dostaniecie do ręki model to będziecie się mogli wypowiadać. Na razie to przypomina mi krytykowanie Pt31 której wielu z krytykantów nie miało w ręce i widziało tylko na zdjęciach.
 

PX48-28

Aktywny użytkownik
Reakcje
90 5 2
Model przyzwoity, ale jest tak jak pisze Jacol, geometria czoła jest skopana, łatwo to wypatrzeć przez kształt rynienki na czole idzie do góry. Błąd jest łatwy do popełnienia ale bardzo rzuca się w oczy i w sumie model nawet do konwersji się nie nadaje bo tego już na gotowcu się nie poprawi.
 

KAROLeski2

Aktywny użytkownik
Reakcje
274 3 1
Zdeniu,
Masz rację, dlatego już dziś wiem że wezmę w ciemno każdą "siódemkę" od SM w IV epoce i pal licho tą stówę czy dwie więcej. Wiem już jak wygląda model Piko i SM, ale jednak nie podaruje sobie jak jednej Piko nie kupię właśnie po to aby sobie przy niej podłubać.

Corwin ma rację. To tylko prototypy, mogą jeszcze ulec zmianie. Poczekajmy na modele seryjne.
 
Ostatnio edytowane:

Juras

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
Na razie to przypomina mi krytykowanie Pt31 której wielu z krytykantów nie miało w ręce i widziało tylko na zdjęciach.
Wielu też kupiło, wymieniało i wciąż trafiało na modele posiadające wiele defektów a koła jakie "wypocili" za ponad dwa kółka to szkoda gadać.

Pikolec wygląda całkiem, całkiem. Ciekawe jak się będzie poruszał?
 

jacol_placol

Aktywny użytkownik
Reakcje
358 17 0
Model przyzwoity, ale jest tak jak pisze Jacol, geometria czoła jest skopana, łatwo to wypatrzeć przez kształt rynienki na czole idzie do góry. Błąd jest łatwy do popełnienia ale bardzo rzuca się w oczy i w sumie model nawet do konwersji się nie nadaje bo tego już na gotowcu się nie poprawi.
Lampa na dachu do poprawy. Trzeba ją odciąć i podnieść do góry. Problem jest w tym, że ona w tej wersji 4E idzie już do góry, więc jak ją podniesiemy, żeby nie wchodziła na rynne to będzie to koszmarnie wyglądało. Natomiast w 303E lampa na dachu już idzie prawie PŁASKO a tu pokazano 4E. Więc moim zdaniem dach jest za niski.
 

Gethvar

Znany użytkownik
Reakcje
229 4 0
Czy tylko ja to widzę czy tylna połówka wózka wygląda jakby łyso, bez imitacji przewodów, które mogli zrobić jako wytłoczenia chociaż? Jestem ciekaw modelu, zamówię sobie i pobawię się nim, może pokuszę się o jakąś konwersję, jednak widać mimo wszystko że to ekspert nie classic, więc uproszczenia muszą być...
 
Ostatnio edytowane:

karol_mar

Znany użytkownik
Reakcje
64 1 0
Model ogólnie bardzo fajnie się prezentuje, ale te białe kółka w reflektorach wyglądają koszmarnie. Dużo lepiej by to wyglądało, gdyby było zrobione tak jak w Gagarach Roco, czyli całe wnętrze przeźroczyste, przewodzące światło.
 

Podobne wątki