• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny PIKO - modele lokomotyw serii EU06/EU07/EP07/EP08

jacol_placol

Aktywny użytkownik
Reakcje
358 17 0
Jeżeli te rysunki pokazane przez któregoś z kolegów odzwierciedlają model to w przodzie tez jest babol. Trzeba zobaczyć model na żywo. Ogólnie mi się podoba, nie obędzie sie pewnie bez poprawek.
 

pptasinski

Aktywny użytkownik
Reakcje
77 0 0
Byłem i niespodzianki nie doświadczyłem ....uzyskałem tylko informacje, że pierwsza EU od Piko pojawi się w listopadzie (podobno coś przy wózkach poprawiają).

Niepotwierdzona (podsłuchana) wiadomość, że za tydzień w Poznaniu ma być pokazany jakiś prototyp.
 

karol_mar

Znany użytkownik
Reakcje
64 1 0
Mnie cieszy jedno, że przez ten wyścig konkurentów, modele obu firm będą dopracowane do granic możliwości, dzięki temu zyskamy my klienci, być może w innej sytuacji pozwolono by sobie na większe ustępstwa.
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.852 116 22
Raczej powinieneś napisać, że model firmy Piko na pewno dzięki Schlesienmodelle będzie lepszy niż gdyby Schlesienmodelle nie było. Resztę dopowiedz sobie sam.
Bo w przypadku Schlesienmodelle od samego początku priorytetem jest jakość, detale i minimum uproszczeń.
 

corwin

Administrator
Zespół forum
Reakcje
307 2 3
Raczej powinieneś napisać, że model firmy Piko na pewno dzięki Schlesienmodelle będzie lepszy niż gdyby Schlesienmodelle nie było. Resztę dopowiedz sobie sam.
Bo w przypadku Schlesienmodelle od samego początku priorytetem jest jakość, detale i minimum uproszczeń.
Takie wypowiedzi nie przystoją pracownikom producenta.... Bardzo małostkowa wypowiedź poniżej poziomu.

Jakość będą oceniali klienci którzy kupią modele.... lub nie, bazując na tym jak są wykonane.
 
Ostatnio edytowane:

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.852 116 22
Chyba nie zrozumiałeś sensu mojej wypowiedzi, skoro takie wnioski wyciągasz.

Chodzi o to, że działania firmy Schlesienmodelle i jej tworzenie modelu EU07 w jak najlepszej jakości i z wielką ilością detali, oraz kampania informacyjna o zamiarze stworzenia takiego modelu, niejako wymusza na SK i Piko stworzenie modelu jaki nie będzie znacznie odstawał poziomem wykonania od modelu firmy Schlesienmodelle. I jest to działanie pozytywne dla przyszłych odbiorców. Oczywiście powyższe założenie nie jest rzeczą jednoznaczną, gdyż możliwe że i bez Schlesienmodelle dążono by do tego, ale raczej teraz zwraca się na to tym większą uwagę.

I oczywiście że modele będą oceniać klienci. Idę o zakład jednak, że bardzo wielu detali nawet nie zauważą, mimo iż tam będą, czy to w modelu Piko czy Schlesienmodelle.
 

corwin

Administrator
Zespół forum
Reakcje
307 2 3
Chyba nie zrozumiałeś sensu mojej wypowiedzi, skoro takie wnioski wyciągasz.

Chodzi o to, że działania firmy Schlesienmodelle i jej tworzenie modelu EU07 w jak najlepszej jakości i z wielką ilością detali, oraz kampania informacyjna o zamiarze stworzenia takiego modelu, niejako wymusza na SK i Piko stworzenie modelu jaki nie będzie znacznie odstawał poziomem wykonania od modelu firmy Schlesienmodelle. I jest to działanie pozytywne dla przyszłych odbiorców. Oczywiście powyższe założenie nie jest rzeczą jednoznaczną, gdyż możliwe że i bez Schlesienmodelle dążono by do tego, ale raczej teraz zwraca się na to tym większą uwagę.

I oczywiście że modele będą oceniać klienci. Idę o zakład jednak, że bardzo wielu detali nawet nie zauważą, mimo iż tam będą, czy to w modelu Piko czy Schlesienmodelle.
Tak może być, ale Tobie jako przedstawicielowi producenta po prostu nie wypada tak pisać. Teraz nie jesteś CoCu kolekcjoner modeli tylko CoCu współpracownik Schlesienmodelle.

Po prostu noblesse oblige
 
Reakcje
5 0 0
Wygląda ładnie, choć reflektory lepiej zrobiło chyba Schlesienmodelle. W ostateczności powinno się to dać stosunkowo łatwo poprawić. Trochę ma też za płaskie maźnice, ale poza tym wygląda OK. ;) :)
 

Podobne wątki