• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny PIKO - modele lokomotyw serii EU06/EU07/EP07/EP08

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.718 30 1
...5 - izolator podstawy, plus zdecydowanie dla PIKO, w SM widoczny szef formy wtryskowej....
Marwin, po twoich postach trudno oprzeć sie wrażeniu, że PIKo płaci ci za tę agitację. Ten szew widzisz tylko dlatego że zdjęcie pantografu SM jest w dużo większym powiększeniu niż od PIKO. Na takim powiększeniu szew u PIKO też byś zobaczył, a jeśli sie dobrze przyjrzeć to i teraz go widać. Trochę wyobraźni by się przydało.
 

jafrap

Znany użytkownik
Reakcje
8 0 0
W końcu jakieś informacje ...

Zajawka z fragmentem wózka ciśnie mi na usta jedno niecenzuralne słowo: Zaje......ste! :love::cenzura::rolleyes:(y)
Doczekać się nie mogę :)[DOUBLEPOST=1413570791][/DOUBLEPOST]
Ten subtelny żarcik o nitach znajdujący się na ulotce wg. mnie oznacza że Piko jest dużo pewniejsze i gotowe do starcia z SM któremu mogą bokiem wyjść konsultacje forumowe i co za tym idzie totalne obnażanie swojego projektu przed doświadczonym rywalem.
Ja bym nie pisał już w ten sposób o działaniach kolegów z SM pomimo, że sam to wytykałem wcześniej. Nie wałkujmy już tego. Trzeba docenić ich starania ku powstaniu modelu EU07, który jest bardzo dobry. Jak pisali poprzednicy, oba modele mają plusy i minusy. Wybór należy do kupującego. [DOUBLEPOST=1413571037,1413570630][/DOUBLEPOST]
Nie mówiąc o krzywej podstawie w modelu SM,
Też to zauważyłem. Wiele zdjęć modelu SM ukazuje krzywą podstawę. Nie wiem dlaczego, ale mnie to wkurza :) Z drugiej strony - chyba nie ma modelu wielkoseryjnego, który by był idealny. Zawsze jest coś, co jest albo nie tak wykonane, albo uproszczone, itp, itd... Ja tam się cieszę, że jest z czego wybierać. Kiedyś nawet nie myślałem, że wyjdzie kiedykolwiek siódemka. Teraz mamy dwie do wyboru i zaczynamy zrzędzić :D
 
Ostatnio edytowane:
Reakcje
0 0 0
No właśnie jafrap-wybór. Jeszcze wczoraj byłem przekonany że będzie prosty ale widzę że niekoniecznie.[DOUBLEPOST=1413572829,1413572349][/DOUBLEPOST]I prawdę mówiąc pantograf od SM jest bardziej przestrzenno szczegółowy ale paradoksalnie bliżej oryginału jest ten Piko. Mam nadzieje że SM wyjdzie na swoje bo zaczynam się martwić o chłopaków.
 

Zabkret

Znany użytkownik
Reakcje
1 0 0
Co myślicie, dlaczego ten Pikoswki Pantograf jest sfotografowany z tej perspektywy… brakuje poprzeczek pod ślizgiem – z tej perspektywy tego oczywiście nie widać – tak samo jak te szpetne klamry są ledwo widoczne, które trzymają pantograf zamknięty – dziwi mnie to, że tego ważnego detalu nikt nie zauważył.

A te zaje… wózki mają błąd ewidentny. Jak widać na fotce. Brakuje element (czerwono) i brak imitacji silników trakcyjnych (zielono). Do jest detal który w produkcji ani centa więcej by nie kosztował. To są tylko wycinki na tej lokomotywie a braków jest jeszcze cała masa. Ale mam nadzieje, że wy je sami zobaczycie, takim samym krytycznym okiem, jak ocenialiście detale na mojej EU. Ktoś, kto wnikał w ta lokomotywe tyle lat, widzi takie niedociągnięcia w modelu natychmiast.


wozek4E.jpg
 
Reakcje
0 0 0
A dlaczego dach tej pikowskiej 7ki jest niebieski, a nie szary jak na zdjęciu oryginału, które towarzyszy reklamie modelu?
To półprodukt jakiś dopiero - tylko w celu prezentacji pantografu, tak?? (bo z resztą ten niebieski też chyba nie taki jaki powinien być...) :niepewny:
 

pptasinski

Aktywny użytkownik
Reakcje
77 0 0
Jutro (niedziela) w Warszawie Lokomodel robi jakieś spotkanie w Muzeum Techniki, ponoć mają pokazać jakąś lokomotywę "niespodziankę" - wybieram się, ciekawe co to będzie...;)
 
Ostatnio edytowane:
Reakcje
292 0 0
Jutro (niedziela) w Warszawie Lokomodel robi jakieś spotkanie w Mu, ponoć mają pokazać jakąś lokomotywę "niespodziankę" - wybieram się, ciekawe co to będzie...;)
Może głupio zapytam… a co to jet Mu…?
Bo mi się kojarzy z odgłosem wydawanym przez krowę, oczywiście odgłosem paszczą.:)
Na drugim końcu to już będzie inny odgłos.;)[DOUBLEPOST=1413621179,1413620570][/DOUBLEPOST]
Jutro (niedziela) w Warszawie Lokomodel robi jakieś spotkanie w Muzeum Techniki, ponoć mają pokazać jakąś lokomotywę "niespodziankę" - wybieram się, ciekawe co to będzie...;)
Dziękuję, teraz kumam czaczę…
 

Zabkret

Znany użytkownik
Reakcje
1 0 0
Niestety ale błąd jest koszmarny. Bez tego łącznika wózek nie będzie działał a oś została by wyrwana z maźnicy. Wieszak i jeden łącznik nie utrzymałby maźnicy na miejscu. Takie są fakty.
Jeżeli mają szacunek wobec klientów, to dorobią ten łącznik. Bo to się w formie da jeszcze zrobić. A wracając do odbieraków, w wykazie części zapasowych to można zobaczyć jedną poprzeczkę pod ślizgiem. Więc jak 5ZL. Ale pozycja sprężyn jest zrobiona pod AKP-4E. Więc co to ma być teraz za patyk… to nie jest ani AKP-4E ani 5ZL… :confused:
 

zinq

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
Niesamowite czym jest konkurencja, ta wojna razi po oczach, śledzę oba wątki i nie wierzę. Firma od PIKO tylko czeka na zdjęcia od konkurenta by wykonać coś więcej, jakiś detal i na odwrót. Nikomu tu nie kibicuję bo wiem że wygrany i tak będzie jeden - Klient :)
Co ja bym dał żeby wykonać jeden projekt w takiej technice o takich detalach jak SM i Piko... dobra robota Panowie.
 
Reakcje
1.731 13 0
Moim skromnym zdaniem konkurencja w produkowaniu modeli niech sobie będzie , ale miedzy firmami.. Nie zapominajmy o jednym. Te wpisy czytaja rowniez wszyscy Wielcy z koncernow modelarskich z calej Europy... Nie wybrzydzajmy. Cieszmy sie , że produkują modele PKP, bo wcale nie muszą . Szacunek i uklon w ich stronę...
 

Podobne wątki