• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny PIKO - modele lokomotyw serii EU06/EU07/EP07/EP08

Reakcje
0 0 0
Robert zaskoczył SK Model szybkością i sprawnością produkcyjną. Takiego konkurenta się nie spodziewali...chcieli spokojnie dokończyć plan wydawniczy stonki i ruszyć z EU07 powoli- monopolistycznie...

Artykuł bez fotek modelu jest wielkim zawodem- my wiemy jak wygląda EU07- po co nam zdjęcia oryginałów i rysunki:niepewny:...ale jak piszą koledzy wyżej- prawdopodobnie nie ma jeszcze prototypu godnego pokazania...pewnie lok miał być w standardzie prawie Expert...SM wytoczyło rewelacyjne działa...do których ich lok nie miał startu...to teraz trwa upgdradowanie...szkoda tylko że nie ma jakiś konkretnych informacji co na plus tam wprowadzą...

W sumie powinien powstać lok lepszy od tego pierwotnie planowanego...może prawie Classic?
 
Reakcje
0 0 0
Może jednak będzie ta EU07...za SU45/46 to niech się Piko nie bierze - EFC przyzwyczaiło do perfekcyjnych modeli tych lokomotyw...po co się mamy ponownie rozczarować zapowiadanym przez kwartał artykułem i potem oglądać fotografie w skali 1:1. Dobrze że są Empiki i można przejrzeć gazetę przed kupnem...w sumie mogli dodać jakiś gadżet (np stonkę;)) i foliować każdy egzemplarz...wtedy byłoby trudniej o inspekcję.
 

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.455 12 0
Skoro do tej pory nic nie ma to już raczej nie będzie, proponuję SU45/46 bo szkoda pary w gwizdek na powtarzanie modeli(EU/EP07).
To, że nie ma zdjęć nie znaczy, że model nie istnieje.
W ŚK jest artykuł na cztery strony ze szczegółowym opisem, więc tylko pozostaje czekać na zdjęcia gotowego modelu bądź prototypu.
Tym bardziej, że model będzie bardzo szczegółowo wykonany (tak wynikało z artykułu).
Ile w tym prawdy przekonamy się myślę już nie długo.
 
Reakcje
16 0 0
Może jednak będzie ta EU07...za SU45/46 to niech się Piko nie bierze - EFC przyzwyczaiło do perfekcyjnych modeli tych lokomotyw...po co się mamy ponownie rozczarować zapowiadanym przez kwartał artykułem i potem oglądać fotografie w skali 1:1. Dobrze że są Empiki i można przejrzeć gazetę przed kupnem...w sumie mogli dodać jakiś gadżet (np stonkę;)) i foliować każdy egzemplarz...wtedy byłoby trudniej o inspekcję.
EFC stonkę też robiło, ale jak Piko - SK Model wypuściło to był szał i skandale z brakami konkretnych malowań. Siódemkę zrobią, bo podjęli wyzwanie SM. O jakości itp. było i w tym wątku jak i sąsiednim. Być może będą mieli opóźnienie i tyle.
 
Reakcje
0 0 0
EFC stonkę też robiło, ale jak Piko - SK Model wypuściło to był szał i skandale z brakami konkretnych malowań. Siódemkę zrobią, bo podjęli wyzwanie SM. O jakości itp. było i w tym wątku jak i sąsiednim. Być może będą mieli opóźnienie i tyle.
Szał był głównie ze względu na cenę...

Największy skandal to prawdopodobnie napęd i problemy z jazdą. Barierki i dość skąpe detale już tak nie przeszkadzają - bo na żywo stoniunia jest bardzo ładna.

Z tych rewelacji o jakości EU07 najbardziej niepokoi mnie silnik trójpolowy...ale do Piko mam ogromny sentyment i czekam z niecierpliwością na każdy wypust...zwłaszcza że ostatnio naprawdę fajne rzeczy robią- reaktywacja Ludmiły i Trzmieli niech będzie przykładem.
 
Reakcje
16 0 0
Szał był głównie ze względu na cenę...

Największy skandal to prawdopodobnie napęd i problemy z jazdą. Barierki i dość skąpe detale już tak nie przeszkadzają - bo na żywo stoniunia jest bardzo ładna.

Z tych rewelacji o jakości EU07 najbardziej niepokoi mnie silnik trójpolowy...ale do Piko mam ogromny sentyment i czekam z niecierpliwością na każdy wypust...zwłaszcza że ostatnio naprawdę fajne rzeczy robią- reaktywacja Ludmiły i Trzmieli niech będzie przykładem.
Cena to fakt była niska. Szał był, bo to model wręcz kultowy i każdy chciał go mieć. Przy okazji pierwsza rodzima lokomotywa produkowana na taką skalę. Co do jej mankamentów to jest o tym osobny wątek gdzie opisane jest jak sobie z tym radzić. Teraz spokojnie czekam aż ukażą się 07 od obu producentów. Potem będą porównania obu modeli - zapewne także tu na forum.
 

m_zntk

Znany użytkownik
Reakcje
11.618 177 14
ciekawi mnie jakość tego modelu 07 od PIKO.... bo jeśli będzie podobny do super hiper zapowiadanej a już w sprzedaży nowej edycji BR130 ..... to będzie to totalna porażka ........
 

m_zntk

Znany użytkownik
Reakcje
11.618 177 14
miałem jakis czas temu ten model w ręce, szczerze powiem nic mnie w nim nie powaliło, pudło rodem z DDR, nie wysilili się w niczym, juz stare roco sprzed 20 lat wygląda o niebo lepiej ... szału ma... nie będę tu wrzucał fotek bo to nie o tym wątek
 

MickeyMouse

Nowy użytkownik
Reakcje
1 0 0
A ja osobiście przekonałem się, że PIKO potrafi też czasem zrobić zaskakująco dobrze jeżdżące modele w dobrej cenie.

Przykładowo, posiadam wyprodukowany przez tę firmę model loka Am 843 (taka nieco stonkopodobna spalinówka w malowaniu SBB), zaledwie z serii Hobby, a jeździ tak jedwabiście gładko (zero jęków, szarpnięć itp.), że nie powstydziłyby się tej jazdy i droższe lokomotywy ;)

Także, bądźmy dobrej myśli :)
 

Podobne wątki