• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny PIKO - modele lokomotyw serii EU06/EU07/EP07/EP08

Gethvar

Znany użytkownik
Reakcje
229 4 0
ja sobie dziś pojadę obczaję czy już nie ma może nowego... ciekaw jestem jak to będzie wyglądało wszystko, bo podobno oprócz siódemki od SK-M. ma być też coś o siódemce od SM... albo źle mi się przeczytało ostatnio...
 

Zabkret

Znany użytkownik
Reakcje
1 0 0
Nie będzie nic o mojej siódemce w tym wydaniu ŚK, bo ponoć artykuł nasz był za późno na wydanie 07/14 a z 08/14 nasz artykuł wywalili, przez artykuł od SK-M. Dlatego puściłem mój artykuł w świat przez MK, bo nie miało to sensu trzymać to dalej. Więc artykułu w ŚK o EU07 Schlesienmodelle nie będzie. Tu się Panu Byniowi udało nam pięknie dać kopa w tyłek. Chapeau, well played Mr. Kownacki.

Są zdjęcia oryginału i rysunki modeli.
Tylko rysunki 2D? Dziwi mnie to bardzo po wypowiedzi Pana Bynia:

Witam
Żeby ujawnić plany projektu muszę uzyskać zgodę od pomysłodawcy i projektanta tego modelu "7".
W najbliższym czasie skontaktuję się z Panem Krzysztofem Kojem i innymi osobami pracującymi nad tym projektem
w celu przekazania większej informacji na ten temat.
Proszę uzbroić się w cierpliwość i dać nam szanse na przedstawienie całego projektu.
Wolimy przedstawić gotowy model, a nie "rysunki w 3D" na ekranie.
Pozdrawiam
Mnie posądzać o pokazywanie tylko rysunków 3D na ekranie, sam Pan pokazuje rysunki 2D w czasopiśmie? Ja się dopiero do Świata Kolei zgłosiłem z gotowymi, działającymi i pomalowanymi prototypami!

Nasuwa mi się myśl, która mnie, jako klient trochę niepokoi. Jeżeli prototyp SM42 był przedstawiony nawet niepomalowany długo przed rozpoczęciem sprzedaży, to, dlaczego teraz nie ma ani jednej fotki? Czy nie było prototypu? Produkcja seryjna już rusza a tu nic nie widać? Stonki były przedstawiane, Bipy wałkowane do upadłego, a tu nagle z rysunku zaraz do seryjnej produkcji i sprzedaży? Czy to nie jest przypadkiem umotywowane tym aby wyprzedzić wszelkim kosztem na rynku model firmy Schlesienmodelle? Jak nie było prototypu do testów, to ciekaw jestem jak pierwsze partie tych modeli będą się sprawdzały. Kto jest królikiem doświadczalnym. Klient? Dlaczego są w ŚK tylko rysunki a nie ma fotki prototypu – jeżeli sprzedaż ma być we wrześniu to produkcja musi już lecieć. Wiec prototyp T1 powinien już dawno być.
 
Ostatnio edytowane:

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.454 12 0
Dzisiaj jadę do empiku, ale jeśli to prawda, że nie ma zdjęć gotowego modelu to czekałem na darmo.
O to mi chodziło najbardziej.

Model ma być we wrześniu w sprzedaży - 2 tygodnie zostało do września (o ile będzie na początku miesiąca). Zazwyczaj mniej/więcej w tym okresie (2 tygodnie przed premierą) były zdjęcia gotowego już modelu SM42 na stronie SK-Model, a my dalej nie mamy konkretnych informacji.
Ma być EU07/EP07 (4E i 303E), ma być ET41 (203E), ale jedyne co mamy to zdjęcia prawdziwych lokomotyw.
Nie rozumiem tego i przyznam, że jestem trochę rozczarowany, bo cierpliwie czekałem do sierpniowego Świata Kolei.

Przeczytam artykuł w sklepie. Jak informacji będzie za mało, na pewno odłożę czasopismo na półkę.
I nie chodzi o to, że zachciało mi się marudzić, ale chcę wiedzieć czy warto wydać 550 zł za model, o którym nie wiemy praktycznie nic.
 

arch_przemo

Aktywny użytkownik
Reakcje
6 0 0
...no cóż, a ja ŚK kupiłem i ....... mogę tylko napisać, ze życzyłbym sobie, eby modele PIKO wyglądały, jak te z ilustracji tam zamieszczonych. Jestem sfrustrowany, bo liczyłem na zdjęcia modelu... Jeszcze nie czytałem artykułu, może się czegoś ciekawego dowiem z niego... :(:mad:
 

Podobne wątki