• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny PIKO - modele lokomotyw serii EU06/EU07/EP07/EP08

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.331 463 29
Powyższe zdjęcie EP08 było już na forum zamieszczone. Zostało wykonane przez francuskiego dziennikarza w drugiej połowie lat 1970. A cała dyskusja o tym jest tu:
https://forum.modelarstwo.info/threads/ep08.10755/page-4#post-276053
Jednak w latach 1980. EP08 jeździły głównie z ekspresami po CMK i na linii Warszawa - Poznań, więc raczej nie spodziewałbym się ich w Łodzi Fabrycznej, ani gdzie indziej z pociągiem osobowym, czy tzw. przyspieszonym, mającym w składzie wagony 120A.
 

Bipa966

Aktywny użytkownik
Reakcje
473 69 32
No fakt :) Dziwnie by EP z tymi ,,Bonanzami,, wyglądała, ale.... jak już kiedyś napomknięto ,tu na forum, pośpiechy latały przez całą Polskę nawet z Bipa-mi ! Podpinano co było, takie zapotrzebowanie na przewozy istniało w tamtym okresie ! Sam doskonale pamiętam lata 70-te gdzie ojciec przez okno nas razem z bratem upychał na stacji w Katowicach :)
Ale jak to tego ,,Prosiaczka,, podepne jakiś bagaż, Wars.sypialne ze 2 .... będzie oko cieszyło !
 

Remaj12

Znany użytkownik
T M M
Reakcje
4.629 71 19
Gliwiczanka ?? a to ci dopiero :) Cóż ona w tak odległym zakątku kraju by ówcześnie robiła ??
Tak. Takie "nieoczywiste" zestawienie. Jest to jak najbardziej zgodne z pierwowzorem, bowiem był taki pociąg (zapewne nie jeden), który prowadziły lokomotywy z MD Gliwice, a cały skład stanowiły wagony z przydziałem do stacji Łódź Fabryczna, także jest to jak najbardziej prawidłowe i realistyczne zestawienie. Jeden z naszych forumowych kolegów zamieścił nawet na forum fragment dodatku 2B do służbowego rozkładu jazdy z widoczną tabelką właśnie takiego pociągu relacji Gliwice - Łódź Fabryczna.
 

DieselPower

Znany użytkownik
Reakcje
2.138 442 105
Faktycznie. Tylko w tamtych zestawieniach przy oznaczeniu lokomotywy, akurat w tym wypadku EU07 jest w nawiasie napisane Katowice. Chociaż nie znam się. Może to jednoznaczne z tym że Gliwickie maszyny ciągnęły ten skład ?
 

Remaj12

Znany użytkownik
T M M
Reakcje
4.629 71 19
Hmm... to może jednak ja coś pokręciłem. Widziałem to przed chwilą, ale korzystam z telefonu to może źle odczytałem małe literki ze zdjęcia. Kiedy dowiedziałem się, że EU07-123 pasuje do składu z Łodzi jako argument podano, że gliwickie "siódemki" obsługiwały to połączenie do Łodzi, a skład stanowiły właśnie łódzkie wagony.
 

Bipa966

Aktywny użytkownik
Reakcje
473 69 32
Dzięki za podpowiedzi :) Staram się złożyć coś sensownego a jednocześnie ,żeby miało jakiś smaczek i nietuzinkowość :) Bo jest w czym wybierać.....i tu jest problem !!! Dla portfela:ROFL:
Takie ,,lokalne,, że tak powiem składy to można podpinać do zielonych w stylu 123 czy 348, kręciło sie tego dużo po szlakach...i obecnie, wiekszość składów na makietach, przypuszczam na taki sam kolor. Natomiast tak jak pisałem wcześniej, podpiąć ,,prosiaka,, :) było by całkiem ......egzotycznie heheheh :)

Być może. Super gdyby się tak okazało.

A co myślicie o najnowszych oliwkach i ET22-357 ?
Z tym ,,Byczkiem,, tak jak w przypadku 259 o którym już wcześniej wspominałem.... coś nie teges dla mnie jest taki mocarz z osobówkami :) ale to tylko moje odczucie :)
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:

Bipa966

Aktywny użytkownik
Reakcje
473 69 32
Ok...a jak miało by się zestawienie wagonów 111 i 112A Piko z wagonem powiedzmy Roco 64816 i 64817 ? St. mac. W-wa Grochów ? Czy dalo by od biedy podłaczyć Tilliga 74813 ? Wszystkie te wagony posiadam wiec z tąd pytanie . Jak to w rzeczywistości wyglądało ?
 

Engineer

Aktywny użytkownik
Reakcje
518 41 1
Orientujecie się, czy to będzie dokładnie EU07-323 czy może nowy numer jak to było w przypadku ST44 czy SU46 ? http://www.modelmania.com.pl/product_info.php?cPath=2131_17_23_45&products_id=113718
Raczej w tym malowaniu (PKP IC) z żółtym pasem, w 3-setkach poza EU07-323, nie było innej, więc będzie to chyba wznowienie.
Na pewno nie będzie to 516, jak już ktoś błędnie podawał, ponieważ ta lokomotywa nigdy nie posiadała w swojej malaturze firmowej PKP IC, żółtego pasa, a poza tym PIKO "nie ma formy", żeby zrobić lokomotywy od numeru 400 wzwyż (a nawet z przedziału 390-399), więc za dużego pola do popisu w tym zakresie numeracji nie mają i jest szansa na nienadwyrężanie budżetu domowego... Przynajmniej dla tych, którzy model siódemki z tym (323) numerem już mają.
 
Ostatnio edytowane:

Matti90

Aktywny użytkownik
Reakcje
291 4 7
Znalazłem dwa ciekawe zdjęcia (których na forum chyba jeszcze nie było) lokomotyw które wykonało PIKO jako model.
Można sobie porównać z modelami PIKO.
EU07-187 jeszcze jako EU a nie jak model Piko EP...

Zdjęcia ze strony LINK na której jest wiele ciekawych zdjęc lokomotyw PKP z wczesnych lat 90.

EP08-010 --- 12.10.1991 - Poznan
EP08-010_19911012_Jarocin.jpg


EU07-187 --- 11.10.1990 - Przeworsk
EU07-187_19901011_Przeworsk_ExSolina.jpg
 
Ostatnio edytowane:

Podobne wątki