• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

EU07/EP07

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
A dlaczego miałaby nie mieć? Rozporządzenie wydano w 1988 roku i marcu następnego roku wiele lokomotyw już żółte czoła miało. Ale z pewnością jeszcze nie wszystkie, więc też nic dziwnego, że ta akurat jeszcze nie miała czół pomalowanych na żółto. Była niedawno dyskusja na ten temat, ale prawdę mówiąc, nie chce mi się szukać.
 

Bolutek

Ostrzeżony
Reakcje
1.611 378 7
Owszem - wydano rozporządzenie. Jeszcze wtedy, w 1988 roku, funkcjonował Zarząd Trakcji i Wagonów w ramach DOKP, ale lokomotywownie malowanie zaczęły bardzo późno, chyba na jesieni. Nikt z ówczesnego kierownictwa np MD Gdynia do tego pomysłu nie miał przekonania...A że miało to niby poprawić widoczność na przejazdach...rosnąca ilość wypadków i tak zweryfikowała te głupie zarządzenie...
 

robertmuszka

Znany użytkownik
FREMO Polska
H0e
T M M
Reakcje
4.101 153 19
Wizyta na stacji Bydgoszcz Główna 10.04.2021.
Dwie 07 odstawione, a trzecia przyjechała na TLK Kociewie z Gdyni.
Między EN71-014 i pojazdem ariwa odpoczywa sobie EP07-537
EP07-537.JPG

Za tym zestawem, lekko w prawo wypoczywa obok parkingu dla osobówek EP07-362
EP07-362b.JPG

A w międzyczasie na dworzec dotarła EP07-1053 na TLK Kociewie z Gdyni.
EP07-1053.JPG
 

Magic

Znany użytkownik
Reakcje
4.585 33 4
10.04.2021. Olsztyn Główny.
Dorzucę i od siebie z dzisiejszego poranka. Jako, że najbardziej lubię kolorowe malowania, a one są główną atrakcja Olsztyna, także dziś wiedząc o EP07-376, wybrałem się na spacer. Myślałem, że pojedzie na składzie IC Rybak, i czekałem na trasie. Nic z tego, była na nim EP07-1068, mam jej dosyć ładne foto i wrzucę jutro. A tymczasem rzeczona EP07-376 na składzie IC Ukiel, oczekuje odjazdu na dworcu Olsztyn Główny.
Z pozdrowieniami.
Maciek "Magic"
tory 10 kwi 2021 3-6147_tonemapped 1200.jpg
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Koleje w Polsce 5
Koleje w Polsce 7
Koleje w Polsce 3
Koleje w Polsce 4
Koleje w Polsce 7

Podobne wątki