• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

EU07 - dyskusja o planowanych modelach

karol_mar

Znany użytkownik
Reakcje
64 1 0
#41
EU07 to jedyny model, który może powtórzyć sukces SM42, więc raczej nikt nie będzie się umawiał, żeby oddać kasę innemu producentowi.
Tu liczy się refleks i to, komu uda się wprowadzić model na rynek pierwszemu, za rozsądne pieniądze i w przyzwoitej cenie.
 

PiotrK

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
302 0 0
#42
Jest tez inny rynek poza Polska, gdzie producenci ze soba rozmawiaja i sie umawjaja co kto ma robic
A czy próbowałeś rozmawiać o planach produkcyjnych z SK-Model lub innym polskim producentem? Albo poza polską np. z ROCO?
A może decyzja o produkcji była raczej spontaniczna...

Karol - masz absolutną rację (y)
 

Hico

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#43
Jest tez inny rynek poza Polska, gdzie producenci ze soba rozmawiaja i sie umawjaja co kto ma robic
Jeżeli jakoś faktycznie dużo lepsza by była to te 150 zł czy 200 dużo ludzi by dało i model by się obroniła może by wyszedł dużo wcześniej niż SK i niektórym nie chciało by się czekać. Różnica w cenie 450 a 2500zł nie była by a 500 a 700zł więc można było zaryzykować a nie spalić wizerunek firmy i swój.
 

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.716 30 1
#44
Nie ma się co obrażać/odgrażać/wyrażać (niepotrzebne skreślić) tylko czytać ze zrozumieniem. Niektórzy tryumfują bo mają swoje 5 minut (kolega Citrigo) bo przepowiedzieli klęskę kolegi Zabkreta (takie polskie - ja nie mam to niech sąsiadowi też zdechnie krowa). Jesteśmy swiadkami konfrontacji dwóch producentów - ciekawa sytuacja i na razie nie ma powodów tworzenia teorii spiskowych i oskarżania kolegi Zabkręta o niecne plany. Na rynku nie ma miejsca na dwa takie same modele po 250 szt każdy. Dobrze że się dogadali, modeli do zrobienia jest wiele:). Takich sytuacji w świecie biznesu jest multum tylko klient nie codzień sie o tym dowiaduje.
 

CytriCo

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#45
Jeżeli jakoś faktycznie dużo lepsza by była to te 150 zł czy 200 dużo ludzi by dało i model by się obroniła może by wyszedł dużo wcześniej niż SK i niektórym nie chciało by się czekać. Różnica w cenie 450 a 2500zł nie była by a 500 a 700zł więc można było zaryzykować a nie spalić wizerunek firmy i swój.

Nie przepowiadałem klęski, tylko chciałem czegoś wiecej niż rysunku. Ilość i jakość informacji po prostu do mnie nie przemawiala. To po pierwsze. Po drugie wcale nie tryumfuje i proszę mi tu nie imputować zdechłych krów etc. A po trzecie mój nick to Cytrico. Taki model to nie zabawa i wymaga nieco więcej profesjonalizmu na każdym etapie jego powstawania, również na polu kontaktu z nabywcami. Mi ten kontakt się nie podobał od początku, a jak się skończył wszyscy widzimy. Jednym postem.
 

PiotrK

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
302 0 0
#46
Zgadzam się z Piotrem66, że w biznesie już tak jest. Tylko tu wygląda, że się dogadali dopiero na forum :(.
A było tak pięknie, a teraz producent nam odlatuje...
 

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.716 30 1
#47
No cóż. Kiedy w wątku o schlesienmodelle dyskretnie sugerowałem ... PROJECT CANCELLED zostaliście sami ze swoimi zamówieniami.
Jeżeli cie uraziłem to przepraszam, ale upieram sie przy tym, że informacje Zabkreta nie były tylko ściemą, o czym świadczy ich dyskusja z SKModelem. A zamówienia były zupełnie niezobowiązujące, żadnych zaliczek, więc jaki widzisz w tym problem? Mój adres bynajmniej nie jest tajny i zna go setki osób.
 

wespe

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#48
Jeżeli cie uraziłem to przepraszam, ale upieram sie przy tym, że informacje Zabkreta nie były tylko ściemą, o czym świadczy ich dyskusja z SKModelem. A zamówienia były zupełnie niezobowiązujące, żadnych zaliczek, więc jaki widzisz w tym problem? Mój adres bynajmniej nie jest tajny i zna go setki osób.
ale to dane osobowe a za to sa ################################ kilka latek w PL wiezieniu
 

corwin

Administrator
Zespół forum
Reakcje
307 2 3
#49
ale to dane osobowe a za to sa ################################ kilka latek w PL wiezieniu

Dane osobowe które podaliście Zabkretowi w celu realizacji dostawy modelu to akurat nic zakazanego. Gdyby je komuś sprzedał to wtedy miałby problem. Teraz może po prostu wykasować te informacje i nic mu za to nie grozi.
 

CytriCo

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#50
Jeżeli cie uraziłem to przepraszam, ale upieram sie przy tym, że informacje Zabkreta nie były tylko ściemą, o czym świadczy ich dyskusja z SKModelem. A zamówienia były zupełnie niezobowiązujące, żadnych zaliczek, więc jaki widzisz w tym problem? Mój adres bynajmniej nie jest tajny i zna go setki osób.

Wcale nie twierdzę, że były ściemą. Uważam po prostu że tego rodzaju projekt to już nie zabawa. Nie wystarczy napisać parę postów na forum. Chodzi przecież o duże pieniądze. Moje wątpliwości wynikały z faktu, że poza ogłoszeniem chęci i pokazaniem jednego rysunku, przyszły producent nie dołóżył najmniejszych starań by przekazać potencjalnemu nabywcy jak najwięcej informacji zarówno o projekcie, ale i o sobie: o swoich możliwościach, umiejętnościach, potencjale itp. NIc!!! Tylko, że będzie model i to jaki. Poruszam się w biznesie i jak dla mnie to było za mało. Rolą Zabkreta bylo mnie przekonać, a nie się obrażać. Na Warszawskiej giełdzie jest spólka Veno, która ileś tam lat temu oglosiła że wyprodukuje super samochód Arrinera. Podtrzymywanie tej obietnicy bylo jedyną dzialalnością tej spółki.Jej akcje kosztowały 50 zł. Minęło 5 lat, nikt nigdy nie ujrzał chjoćby kawałka tego samochodu, a jej akcje kosztują 37 gr. Nie posądzam Zabkreta o ściemę, ale chyba nie jest poprostu gotowy na takie przedsięwzięcie.
 

Arti55

Znany użytkownik
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
124 0 0
#51
Na miejsce EU07 w Fabryce wejdzie Eletrowóz Class 6E i Diesel Class 34. Wiec nie martwcie sie o moje kontrakty i sloty. Jest tez inny rynek poza Polska, gdzie producenci ze soba rozmawiaja i sie umawjaja co kto ma robic, aby sobie nie utródniac zycia i tak móc robic jakosciowo dobre modele bez obaw ze ktos wypusci byle cos po cenie dumpingowej.

Pozdrawiam
Jak dla mnie to kolega jest spalony. Nie wierze już w żadne kolegi słowo. Bez urazy oczywiście.
 

CytriCo

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#54
Jeszcze jedno. Żeby nie dyskutować o niczym. Proszę spojrzeć na wątek o ryflaku kolegi Robo. Od samego początku Robo zaprezentował nam siebie i swój projekt w sposób wzorcowy.Pokazał projekt,rzeczowo odpowiadał na pytania, wprowadzał poprawki, demonstrował postępy i szedł do przodu. Tak winna wyglądać komunikacja z klientem. Od samego początku nie mialem wątpliwości że ryflaki będą. I były. Tu miałem wątpliwości, owszem. Bo zaczęło się od zamówień, a nie konkretów. Ale proszę mnie za to nie ganić.
 

corwin

Administrator
Zespół forum
Reakcje
307 2 3
#55
Na to wychodzi, szkoda tylko że jak zwykle po dupie dostali modelarze i kolekcjonerzy.

Nie wiadomo czy dostali... co by było gdyby model od Zabkreta jednak nie wypalił? Albo nie był tak wspaniały jak na początku miało być - bo np. fabryka miała problem z produkcją, albo się opóźniła, etc.

A poza tym chyba niektórzy producenci w naszym kraju wiedzieli co planuje konkurencja a nawet mieli gentleman's agreement, że robią co innego tak by nie dublować produkcji... a jeśli jeden z nich oddał projekt koledze to chyba delikatnie tą umowę naruszył...
 

CytriCo

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#57
Po pierwsze to mam powazne wątpliwości czy takie "forumowe badanie rynku" jest konieczne w przypadku modelu najbardziej popularnej polskiej lokomotywy za rozsądną cenę. A po drugie to wszyscy dobrze wiemy jak mają się do niczego niezobowiazujące zamówienia do rzeczywistego zakupu, za który trzeba tu i teraz wyłożyć gotówkę.
 

slavko1111

Aktywny użytkownik
Reakcje
59 1 0
#58
mnie natomiast nurtuje zasadnicze pytanie , dlaczego zrezygnował z produkcji skoro jego model miał być gotowy pod koniec roku ,ewentualnie na początku przyszłego .Bowiem każdy wie że EU 07 PIKO to perspektywa przyszłości ,nie wcześniej niż po ostatnim modelu SM/SP ,czyli ok 2016r. Wydając model jako pierwszy ma monopol na rynek modelarstwa kolejowego , to on zapchał by rynek danym modelem , a to PIKO miałoby czym się martwić .Podejrzewam , że o ile ,ten model miał być taki rewelacyjny jak sam pisał autor wątku , to i on by sprzedał cały nakład ,jak i później SK-Model/Piko . Niestety ,ale po mojemu to była tylko ściema , ewentualnie jak pisali poprzednicy badanie rynku.
 

Hardtech

Znany użytkownik
GGM
Reakcje
92 0 0
#59
Na miejsce EU07 w Fabryce wejdzie Eletrowóz Class 6E i Diesel Class 34. Wiec nie martwcie sie o moje kontrakty i sloty. Jest tez inny rynek poza Polska, gdzie producenci ze soba rozmawiaja i sie umawjaja co kto ma robic, aby sobie nie utródniac zycia i tak móc robic jakosciowo dobre modele bez obaw ze ktos wypusci byle cos po cenie dumpingowej.

Pozdrawiam
Naprawde szkoda takiego podejścia do sprawy.
 

Juras

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#60
Dla mnie cała sytuacja jest żenująca. Najpierw święte oburzenie na CytriCo, jak ma wątpliwości, co do całego projektu. Potem na mnie, jak stwierdzam, że ten Pan wyraża brak szacunku innym użytkownikom poziomem pisanych postów. Na końcu potwierdzają się moje i CtriCo wypowiedzi, kiedy mówi wszystkim spier..., bo jak inaczej nazwać styl, w jakim zamknął temat, a część forumowiczów dalej szuka dziury w całym. Żenada i tyle!
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 6
Tabor 36
Tabor 29
Tabor 19
A
Tabor 85

Podobne wątki