• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

EU07 - dyskusja o planowanych modelach

baktrian

Aktywny użytkownik
Reakcje
171 3 0
#21
Nie umniejszając niczyich zasług,chciałbym przypomnieć,że modele SM,SP,nie były dostępne dla wszystkich chętnych.Moim zdaniem,jeśli PIKO-SM chcą kontynuować pasmo sukcesów koniecznie muszą popracować nad napędem lokomotyw.O ile rynek przełknął ten z SM,SP ,to w kolejnych modelach może nie być już tak łatwo,zwłaszcza kiedy pojawia się konkurencja.
Aha właśnie wyczytałem,że nie będzie konkurencji.Szkoda,ale jakoś tak za łatwo i za szybko to wszystko szło....Cóż,woreczek szutru od Jaśka,też potrafi cieszyć...
 

kyszu66

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#22
No proszę jeden już się wycofał,ale tu się dzieje.A swoją drogą Zabkret dziwnie mi przypomina znanego producenta z tego forum,który też dużo obiecywał i podobnie był obrażalski(n)
 

mattia

Znany użytkownik
Reakcje
81 1 0
#23
Szanowny Panie,

Ciekaw ze fakty sa traktowane jako obraza. Ale niech tak bedzie. Zycze Panu sukcesu z siodemka, mam nadzieje ze Pan nie rozczaruje czekajacych modelazy, i da Pan im pragniony model w krotce. Bo ja sie z projekty siodemki w tym wypadku wycofuje, zycze Panu powodzenia.

Pozdrawiam
Czy to bylo "BICIE PIANY":mad: .Nieladnie(n)
 

kyszu66

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#25
Już kiedyś był podobny projekt na tym forum nazywał się ST43.Pamiętam jak wszyscy spamowali na kilka stron;) Prawda jest taka,że tylko Bynio wraz z Piko są wiarygodni bo już coś wyprodukowali co się dobrze sprzedaje.
 

PX48-28

Aktywny użytkownik
Reakcje
90 5 2
#26
Jaki typ ma być zrobiony 4E czy 303E, a może obie serie? Co jak co ale nie powarznym jest trzymać projekt w tajemnicy!!!!! Robisz to daj znać by nie pojawiały się takie sytuacje!!!
 

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
808 71 5
#28
Jaki typ ma być zrobiony 4E czy 303E, a może obie serie? Co jak co ale nie powarznym jest trzymać projekt w tajemnicy!!!!! Robisz to daj znać by nie pojawiały się takie sytuacje!!!
Strategia firmy SK Model jest bardzo poważna, mało tego. Uważam, co się nie pojawi pierwsze 4E, czy 303E, będzie miało doskonałą sprzedaż. (y)
Typuję pierwszą czwórkę na dzień dobry: PKP jasnozielona/zielona, PKPCargo, PKP IC, Koleje Mazowieckie.:)
 

corwin

Administrator
Zespół forum
Reakcje
307 2 3
#29
Ja myślę, że skoro robi to SK-Model we współpracy z Krzysztofem Kojem to można spodziewać się przemyślanego planu oraz form które pozwolą stworzyć wiele wariantów lokomotywy - a coś takiego najłatwiej zrobić z serią 4E - bo przy małych zmianach możemy mieć EU06, EU07, EP08, ET41.... więc dla tych którzy lubią trakcję elektryczną będzie raj na ziemi... szkoda, że ja nie przewiduję trakcji.... ale do gabloty ET41 z lat 70-tych bym wstawił :rolleyes:
 

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.346 47 0
#31
Ciekawe tylko teraz jak wycofanie się z projektu Zabkreta wpłynie na jakość modelu Piko.:confused:Możecie pisać co tylko uważacie, ale dla nas modelarzy i kolekcjonerów lepiej by było gdyby ukazały się dwa modele z różnych firm.Każda z nich miałaby jakieś ciśnienie na zrobienie modelu lepszego a tak po "wykoszeniu" konkurencji już tego ciśnienia być nie musi.Owszem Piko zrobiło całkiem fajną Stonkę, to moje zdanie, ale jeśli chodzi o ich Husarza to dla mnie porażka totalna.Obawiam się żeby ta EU07, jeśli wyjdzie(a nie ma sie co spodziewać tego wcześniej niż po wypuszczeniu wszystkich Stonek) nie miała jakości tego Husarza.Nam pozostaje tylko czekać i liczyć na dobry model a co przyniesie życie i czy wogóle przyniesie to zobaczymy.
 

Arti55

Znany użytkownik
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
124 0 0
#35
No proszę jeden już się wycofał,ale tu się dzieje.A swoją drogą Zabkret dziwnie mi przypomina znanego producenta z tego forum,który też dużo obiecywał i podobnie był obrażalski(n)
Dla mnie to trochę dziwne zachowanie. Miał tak z hukiem wystartować, miał być tak odbajerzony model za rozsądną cenę i co ogon podkulił bez urazy kolega?
Nie moja sprawa, nie moje pieniądze, ale skoro tak szybko się wycofał to może ten model nie miał być taki super jak go pisali.
Moim zdaniem to nawet jak by piko puściło model za 500 pln, a model kolegi byłby lepszy od Roco, Acme o te dwie stówki to wybrałbym ten droższy. Myślę, że większość tu tak samo by poczyniła a kolega zebrałby brawa i kokosy za wspaniałą pracę.
 

CytriCo

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#36
No cóż. Kiedy w wątku o schlesienmodelle dyskretnie sugerowałem zdroworozsądkowe podejście do podniecania się i zamawiania hurtowo modelu którego sam producent jeszcze na oczy nie widział obwołano mnie zazdrośnikiem i zawistnikiem. Kiedy pytałem o dotychczasowe dokonania producenta i jego zdolność do wyprodukowania profesjonalnego modelu bądź co bądź jednak lokomotywy, czyli chyba najbardziej skomplikowanego rodzaju modelu w dziedzinie modelarstwa kolejowego, odpowiedzi nie było, a pojawiły się wpisy zabawne o altruistyczno-filantropijnym charakterze tego projektu. Że Zabkret jest ok, że jest wporzo i w ogóle. Poparte zresztą dalszą lawiną zamówień, informacji o zamówieniach i potwierdzeniu zamowień.
Status quo na dzisiaj jest takie, że jednym jedynym postem pt. PROJECT CANCELLED zostaliście sami ze swoimi zamówieniami. A przecież, cytuję:" Kontrakty z fabryka sa podpisane, zamowione loki beda produkowane, sloty produkcyjne sa zarezerwowane" koniec cytatu. Dość, wydaje się szybko i łatwo owo skancelowanie projektu się odbyło.
I choć rozumiem sytuację, to muszę zadać jaedno pytanie.Czy ktoś, kto rzuca się na takie poważne przedsięwzięcie podpisuje kontrakty z fabryką, rezerwuje sloty, zamawia formy, ba nawet przyjmuje już zamówienia bez uprzedniego rozeznania że profesjonalna konkurencja ( SK i PIKO) pracuje nad identycznym projektem???????
A cała sprawa zamyka się jednym postem: PROJECT CANCELLED.
I po sprawie.
 

Zabkret

Znany użytkownik
Reakcje
1 0 0
#37
Na miejsce EU07 w Fabryce wejdzie Eletrowóz Class 6E i Diesel Class 34. Wiec nie martwcie sie o moje kontrakty i sloty. Jest tez inny rynek poza Polska, gdzie producenci ze soba rozmawiaja i sie umawjaja co kto ma robic, aby sobie nie utródniac zycia i tak móc robic jakosciowo dobre modele bez obaw ze ktos wypusci byle cos po cenie dumpingowej.

Pozdrawiam
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 6
Tabor 36
Tabor 29
Tabor 19
A
Tabor 85

Podobne wątki