• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

EU07-193 PKP Cargo w ZNTK Rybnik

OP
OP
J

jafrap

Znany użytkownik
Reakcje
8 0 0
#21
Tak sobie pomyślałem, że to jednak może być droga, bo czasem ktoś może chcieć wymienić tylko reflektory bez ingerowania w samą lokomotywę. Więc mimo wszystko, dobrze byłoby to rozważyć. ;)
Szczerze pisząc ja bym się cieszył nawet z samych wkładek w wykonaniu kolegi 14D40 z zamarkowanym światłem czerwonym, nawet gdyby na biało/czerwono świecił tylko środek tego nowego reflektora z wykorzystaniem fabrycznej płytki - bo to zawsze lepiej wygląda niż to co fabryka dała :) Jednak gdyby stać mnie było na przeróbkę w full opcji (z tymi płytkami elektronicznymi pozwalającymi na odpowiednie ukierunkowanie światła białego i czerwonego) to pewnie że... - chętnie bym skorzystał.

Gdyby nawet takie nowe reflektory były gdzieś w sprzedaży na zasadzie "wyjmij stare i włóż nowe" to od ręki kupiłbym garść na wszystkie sztuki jakie mam zamiar mieć z lustrzanymi. Zauważyłem bowiem, że stare lampy wychodzą z obudowy dosyć łatwo po mocniejszym nacisku od wewnątrz.
 
Ostatnio edytowane:

14D40

Ostrzeżony
Producent
Reakcje
304 10 1
#22
A cóż to za ingerencja podmienić tą małą płytkę oświetleniową? Ja wymiany reflektorów na fabrycznej płytce się nie podejmuję, wychodzi z tego rzeźba, która może i z zewnątrz wygląda ok, ale wewnątrz powstaje problem z prowadzeniem wspomnianych światłowodów.

jafrap, same wkłady reflektorów też będą dostępne, do nich szybka i trawiona ramka. Ale nie biorę odpowiedzialności za to jak to będzie świeciło na fabrycznym ustawieniu diodek.
 

14D40

Ostrzeżony
Producent
Reakcje
304 10 1
#24
Modele niebawem będzie można podsyłać, czekam na podzespoły na pierwszy egzemplarz. Efekt zaprezentuję niebawem na mojej Cargowskiej 193.
 

J-23

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#25
Kilka dni wstecz zawitała na warsztatach ZNTK Rybnik Cargowska EU07-193 w celu przymiarki do wymiany wkładów reflektorów na właściwe. Jako że ZNTK czeka na podzespoły do TEM2, na próbę został zainstalowany jeden reflektor, dla porównania sąsiedni pozostał fabryczny. Wybaczcie malowanie pierścienia reflektora ale malowany był z łapy pędzelkiem, docelowe będą malowane natryskowo i będą miały ładniejsze rameczki trawione. Świecenie mizerne z uwagi na fakt iż diodki odpalane były przy użyciu miernika, niestety nie mam jeszcze dekodera do tej maszynki aby w pełni odpalić oświetlenie.
No, teraz to PIKO-wska "siódemka" wygląda jak żywa! (y) Propozycja Kolegi warta rozważenia! :)
 

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.455 12 0
#27
Będziesz od razu malował ramki do sprzedaży?
Z tymi reflektorami lokomotywa nabiera zupełnie innego wyglądu.
Pamiętaj, że w tym egzemplarzu górny reflektor również ma czerwone światło :)
 

14D40

Ostrzeżony
Producent
Reakcje
304 10 1
#28
Malowane będą z zewnątrz pierścienie odbłyśnika oraz ramki. Jeszcze jedno zdjęcie nieco od góry. Położenie otworu na światłowód światła czerwonego poprawione.
 

Załączniki

14D40

Ostrzeżony
Producent
Reakcje
304 10 1
#33
Spokojnie, temat w trakcie, ostatnio mam trochę przestoju z powodu przeorganizowywania warsztaciku, poza tym sklecam komorę lakierniczą, ale po świętach powinienem już pokazać kolejne efekty :)
 

14D40

Ostrzeżony
Producent
Reakcje
304 10 1
#35
Zbyszku, troszkę się zeszło z płytkami pcb ale niebawem będą u mnie. Blaszki min. z ramkami na nowe reflektory też :)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 6
Tabor 36
Tabor 29
Tabor 19
A
Tabor 85

Podobne wątki